دعوت بلاروس از روسیه و اوکراین برای حل بحران بر سر شرکت نظامی خصوصی

16/05/1399 03:40 ب.ظ

دعوت بلاروس از روسیه و اوکراین برای حل بحران بر سر شرکت نظامی خصوصی جزئیات بیشتر🔽

الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس روز پنجشنبه ۶ اوت (۱۶ مرداد) به مقامات دولتی این کشور دستور داد از دادستانان اوکراین و روسیه برای حضور در شهر مینسک، پایتخت، دعوت کنند تا راه حلی برای بحران جاری در روابط پیدا شود. الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس روز پنجشنبه ۶ اوت (۱۶ مرداد) به مقامات دولتی این کشور دستور داد از دادستانان اوکراین و روسیه برای حضور در شهر مینسک، پایتخت، دعوت کنند تا راه حلی برای بحران جاری بر سر شرکت نظامی خصوصی روسی پیدا شود.

روابط مینسک و مسکو پس از آن رو به تیرگی گذاشت که نیروهای نظامی بلاروس در هفته گذشته ۳۲ فرد را که برای یک گروه نظامی خصوصی روسی کار می کردند در نزدیکی شهر مینسک دستگیر کردند. اوکراین خواهان استرداد این افراد است و می گوید آن‌ها متهم اند که در شرق این کشور و در جنگ داخلی جاری حضور داشته اند. کرملین در مقابل اما می گوید این افراد ارتباطی با روسیه ندارند و صرفا برای یک شرکت خصوصی امنیتی کار می کنند.

رئیس جمهور بلاروس روسیه را به دروغگویی متهم کرد پیشتر الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور ۶۵ ساله بلاروس، در سخنانی روسیه را به دروغگویی درباره حضور پیمانکاران امنیتی روسیه در کشورش متهم کرده و گفته بود این افراد در تلاش برای انقلاب در بلاروس بوده اند. headtopics.com

انتخابات بلاروس در روز ۹ اوت (۱۹ مرداد) برگزار خواهد شد و آقای لوکاشنکو به دنبال دستیابی به قدرت برای ششمین دوره پیاپی است. او که از سال ۱۹۹۴ میلادی تاکنون قدرت را در بلاروس در دست دارد نیروهای روسیه را به تلاش برای دخالت در انتخابات این کشور و بی‌اعتبار ساختن خود متهم می کند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

اوکراین: امیدواریم بلاروس مزدوران مظنون روس را برای محاکمه تحویل ما دهداوکراین: امیدواریم بلاروس مزدوران مظنون روس را برای محاکمه تحویل ما دهد جزئیات بیشتر🔽

استرالیا؛ نهنگ مادر برای محافظت از فرزند خود به دو زن شناگر حمله کردیک نهنگ مادر برای محافظت از فرزند خود به دو زن در سواحل استرالیا حمله کرد که موجب زخمی شدن این دو زن شد.

خرسندی فعالان بخش گردشگری ترکیه از لغو محدودیتهای آلمان برای اعزام گردشگرفعالان بخش گردشگری استان‌های توریستی ترکیه از کاهش محدودیت‌های کرونایی آلمان برای سفر به این استانها استقبال کردند. - خبرگزاری آناتولی

بریتانیا برای مسافرانی که از ایران بازمی‌گردند محدودیت وضع کرددولت بریتانیا در بیانیه‌ای که روز ۴ اوت (۱۴ مرداد) منتشر کرده است، برای آن دسته از مسافرانی که از سفر ایران بازمی گردند محدودیت‌هایی را وضع کرد. به روز رسانی فهرست اتحادیه اروپا برای سفر به داخل مرزهای شنگن؛ یک کشور از فهرست مجاز خط خورد بیشتر بخوانید:

مکزیک؛ گام زدن در جامهٔ دروگر مرگ برای راندن گردشگران از ساحلمکزیک؛ گام زدن در جامهٔ دروگر مرگ برای راندن گردشگران از ساحل ویدئو را ببینید🔽

گزارشی از کمک‌های ارسالی ایران به لبنان برای آسیب‌دیدگان انفجار بیروت🎥کمک‌های ارسالی ایران به لبنان؛ ۱۵ تن اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی، ۲ اتاق عمل و ۱۵ پزشک فوق تخصص انفجار_لبنان گزارش جواد منتظری و حمیدرضا همایونی فر را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

Aa الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس روز پنجشنبه ۶ اوت (۱۶ مرداد) به مقامات دولتی این کشور دستور داد از دادستانان اوکراین و روسیه برای حضور در شهر مینسک، پایتخت، دعوت کنند تا راه حلی برای بحران جاری بر سر شرکت نظامی خصوصی روسی پیدا شود. روابط مینسک و مسکو پس از آن رو به تیرگی گذاشت که نیروهای نظامی بلاروس در هفته گذشته ۳۲ فرد را که برای یک گروه نظامی خصوصی روسی کار می کردند در نزدیکی شهر مینسک دستگیر کردند. اوکراین خواهان استرداد این افراد است و می گوید آن‌ها متهم اند که در شرق این کشور و در جنگ داخلی جاری حضور داشته اند. کرملین در مقابل اما می گوید این افراد ارتباطی با روسیه ندارند و صرفا برای یک شرکت خصوصی امنیتی کار می کنند. رئیس جمهور بلاروس روسیه را به دروغگویی متهم کرد پیشتر الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور ۶۵ ساله بلاروس، در سخنانی روسیه را به دروغگویی درباره حضور پیمانکاران امنیتی روسیه در کشورش متهم کرده و گفته بود این افراد در تلاش برای انقلاب در بلاروس بوده اند. انتخابات بلاروس در روز ۹ اوت (۱۹ مرداد) برگزار خواهد شد و آقای لوکاشنکو به دنبال دستیابی به قدرت برای ششمین دوره پیاپی است. او که از سال ۱۹۹۴ میلادی تاکنون قدرت را در بلاروس در دست دارد نیروهای روسیه را به تلاش برای دخالت در انتخابات این کشور و بی‌اعتبار ساختن خود متهم می کند. روسیه با رد این ادعا می گوید افراد بازداشت شده فقط از طریق بلاروس به کشور دیگری می‌رفتند و هیچ کاری برای تأثیرگذاری بر سیاست داخلی بلاروس انجام نداده‌اند.