دعوت ناسا از علاقمندان برای مشارکت در پروژه اکتشافی‌ مریخ

06/04/1399 08:00 ب.ظ

🔺دعوت ناسا از علاقمندان برای مشارکت در پروژه اکتشافی‌ مریخ ⚡️سازمان ملی هوایی و فضانوردی آمریکا، «ناسا»، از علاقمندان به پروژه اکتشافی «مریخ» دعوت کرد تا در این مأموریت فضایی مشارکت داشته باشند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. سازمان ملی هوایی و فضانوردی آمریکا، «ناسا»، از علاقمندان به پروژه اکتشافی «مریخ» دعوت کرد تا در این مأموریت فضایی مشارکت داشته باشند.

به گزارش سایت خبری «دیلی میل»، این سازمان از داوطلبان می‌خواهد که با تماشای تصاویری که توسط مریخ‌نورد «کنجکاوی» (به انگلیسی: Curiosity) گرفته شده است، سنگ‌ها و سطوح مختلف سیاره سرخ را نشانه گذاری کنند.

این پروژه «اِی‌آی۴مارس» (به انگلیسی: AI4Mars) نام دارد و در راستای تقویت یک الگوریتم هوش مصنوعی انجام می‌شود که به مریخ‌نورد آینده کمک می‌کند تا با سهولت بیشتری بر سطح این سیاره حرکت کند. این‌‌ شبیه‌سازی توسط تیمی از آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا انجام می‌شود و راهکاری برای شناسایی موانع احتمالی و جلوگیری از گیرگردن مریخ‌نوردهای آینده در سطح این سیاره است.

سایت علمی «زونیورس» (به انگلیسی: Zooniverse) میزبان این پروژه پژوهشی است و از طریق داوطلبانی انجام می‌شود که با تماشای هزاران تصویر از مریخ، ویژگی‌های سطح این سیاره را شناسایی می‌کنند. ناسا امیدوار است که با طراحی این الگوریتم، که مشابه دستگاهی عمل میکند در خودروها وجود دارد، از آسیب‌دیدگی مریخ‌نوردهای آینده جلوگیری کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

'احضار رئیس خبرگزاری پژواک از سوی مجلس نمایندگان افغانستان غیرقانونی است'نهاد نی، حمایت‌کننده رسانه‌های آزاد افغانستان احضار رئیس خبرگزاری پژواک به مجلس نمایندگان افغانستان را 'غیرقانونی' و واکنش‌ امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهوری را به گزارش پژواک 'تلاشی برای خفه ساختن' آزادی بیان توصیف کرده است.

منوچین: حمایت ایران از ونزوئلا غیرقابل قبول استمنوچین: حمایت ایران از ونزوئلا غیرقابل قبول است وزیر خزانه‌داری آمریکا مدعی شد که هرآنکس از دور زدن تحریم‌های آمریکا توسط ایران حمایت کند، هدف‌ تحریم‌های آتی واشنگتن قرار خواهد گرفت.

چرا قیمت سکه امامی از بهار پایین‌تر است؟نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با حضور در ایسنا، ضمن تشریح وضعیت فعلی بازار طلا و جواهر و بیان علل التهابات آن، با بیان اینکه دو عامل نرخ ارز و نوسانات آن در داخل و قیمت انس جهانی به عنوان عامل خارجی مستقیما بر قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی‌ موثرند، تصریح کرد: ما نیز از افزایش قیمتها راضی نیستیم و امیدواریم که قیمت سکه و طلا به قیمت‌های چند سال پیش خود بازگردد تا مردم مجدد قدرت خرید داشته و با خرید خود در کار و صنعت ما نیز گردش و رونق ایجاد کنند.

روایت‌ سپیده قلیان از زندان (بخش چهارم)؛ مگر اسماعیل زنده است؟

انتشار اخباری از وقوع انفجار در شرق تهران/ «رویداد در دست بررسی است»انتشار اخباری از وقوع انفجار در شرق تهران/ «رویداد در دست بررسی است» برخی از ساکنان شرق تهران بامداد امروز (جمعه) از شنیده شدن صدای انفجار در شرق پایتخت و مشاهده شدن نور نارنجی در آسمان خبر دادند. isna94 در همین زمینه یک منبع آگاه در نیروهای مسلح در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این که موضوع در دست بررسی قرار دارد، از مردم خواست تا بدون توجه به شایعه‌سازی‌های رسانه‌های خارجی و ضدانقلاب، منتظر اعلام اخبار رسمی درباره جزئیات این اتفاق باشند.

بخش‌هایی از اروپا شاهد 'افزایش قابل‌توجه' ابتلا به کووید استسازمان بهداشت جهانی می گوید اروپا برای اولین بار در چند ماه اخیر شاهد افزایش آمار هفتگی ابتلا به بیماری مسری کووید-۱۹ بوده است.

مریخ نورد کنجکاوی

سازمان ملی هوایی و فضانوردی آمریکا، «ناسا»، از علاقمندان به پروژه اکتشافی «مریخ» دعوت کرد تا در این مأموریت فضایی مشارکت داشته باشند.

به گزارش سایت خبری «دیلی میل»، این سازمان از داوطلبان می‌خواهد که با تماشای تصاویری که توسط مریخ‌نورد «کنجکاوی» (به انگلیسی: Curiosity) گرفته شده است، سنگ‌ها و سطوح مختلف سیاره سرخ را نشانه گذاری کنند.

این پروژه «اِی‌آی۴مارس» (به انگلیسی: AI4Mars) نام دارد و در راستای تقویت یک الگوریتم هوش مصنوعی انجام می‌شود که به مریخ‌نورد آینده کمک می‌کند تا با سهولت بیشتری بر سطح این سیاره حرکت کند.

این‌‌ شبیه‌سازی توسط تیمی از آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا انجام می‌شود و راهکاری برای شناسایی موانع احتمالی و جلوگیری از گیرگردن مریخ‌نوردهای آینده در سطح این سیاره است.

سایت علمی «زونیورس» (به انگلیسی: Zooniverse) میزبان این پروژه پژوهشی است و از طریق داوطلبانی انجام می‌شود که با تماشای هزاران تصویر از مریخ، ویژگی‌های سطح این سیاره را شناسایی می‌کنند.

ناسا امیدوار است که با طراحی این الگوریتم، که مشابه دستگاهی عمل میکند در خودروها وجود دارد، از آسیب‌دیدگی مریخ‌نوردهای آینده جلوگیری کند.

«اسپریت» که یکی از موفق‌ترین مریخ‌نوردهای ناسا بود، در سال ۲۰۰۹ در یک گودال بزرگ افتاد و پس از خالی شدن شارژ باتریش، برای همیشه خاموش شد.

ناسا در ۲۰ ژوئیه آینده مریخ نورد «پشتکار» را برای یک مأموریت اکتشافی به این سیاره می‌فرستد. یکی از وظایف مهم این ماموریت اکتشافی بررسی شرایط مریخ برای اعزام فضانورد است.

شناسایی پستی و بلندی و موانع سطح مریخ از اهمیت حیاتی در مأموریت «مریخ‌نورد ۲۰۲۰» برخوردار است.