دعوت به اتحاد زحمتکشان؛ بیانیه ۱۵ تشکل داخل ایران در آستانه روز جهانی کارگر

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

۱۵ تشکل مستقل کارگران، معلمان، بازنشستگان و زنان داخل ایران با صدور بیانیه‌ای در آستانه روز جهانی کارگر خواهان اتحاد اقشار تحت ستم کشور در مبارزه با سیاست‌های ضدکارگری حکومت جمهوری اسلامی شدند. اخبار_ایران کارگران معلمان روز_جهانی_کارگر

استان‌وایر- ۱۵ تشکل مستقل کارگران، معلمان، بازنشستگان و زنان داخل ایران با صدور بیانیه‌ای در آستانه روز جهانی کارگر خواهان اتحاد اقشار تحت ستم کشور در مبارزه با سیاست‌های ضد کارگری حکومت جمهوری اسلامی شدند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، سندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و شماری از تشکل‌های صنفی معلمان و زنان ایران از جمله امضا کنندگان این بیانیه هستند. این بیانیه با اشاره به اخراج و بیکار شدن ۷۰ درصد زنان کارگر در ایران به بهانه پاندمی کرونا نوشته است که وضع زنان کارگر خانگی که ممر درآمد خود را از دست داده‌اند از همه بدتر است و تبعیض جنسیتی و بیکاری و ورشکستگی، فشار مضاعفی را بر این بخش از نیروی کار ایران وارد کرده است.

این تشکل‌ها اصرار بر ساخت واکسن داخلی و واگذاری تامین واکسن به بخش خصوصی را در همین راستا و برای تامین منافع گروه‌های خاصی در بدنه حاکمیت دانسته‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ورود شهردار تهران به موضوع تزریق واکسن کرونا به نام پاکبانان اما به کارمندانورود شهردار تهران به موضوع تزریق واکسن کرونا به نام پاکبانان اما به کارمندان: *فوراً بررسی خواهیم کرد *در صورت مشاهده تخلف٬ افراد خاطی احتمالی علاوه بر برخورد٬ به مراجع ذیصلاح معرفی خواهند شد *دستور دادم اسامی دریافت‌کنندگان در سایت شفاف بارگزاری شود خیلی خنده دار بود افراد خاطر احتمالی. اون احتمالی رو خوب اومدی. داره علاجش میکنه🤣😂🤣😂 یعنی چکار می‌کنن ، واکسن رو از تنشون درمیارن؟ قیافه شهردار چقدر منو یاد کیک تولد بهشت زهرا میندازه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آسوشیتدپرس به نقل از دو منبع: رئیس سیا اخیرا به افغانستان سفر کرده بودآسوشیتدپرس به نقل از دو منبع: رئیس سیا اخیرا به افغانستان سفر کرده بود خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک «سیاستمدار ارشد» و «یک چهره» شناخته شده عمومی گزارش داده است که ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، اخیرا به افغانستان سفر کرده بود موهم نیست ریس سیا سفر کند یاسفید تا به ایمروز امریکاهمان سیاست ناکام روس که درافغانستان سر تاجکها سرمایه ګزاری کردتعقیب میکند امریکا که سیاست خود تغیرندهند هیچیز بدست آورده نمیتواند غیر از شکست وشرمانده ګي .
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش ارمنستان و ترکیه به اقدام بایدن در به رسمیت شناختن «نسل‌کشی» ارامنهمقامات ارشد ارمنستان و ترکیه روز شنبه ۴ اردیبهشت (۲۴ آوریل) به اقدام جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، در به رسمیت شناختن «نسل‌کشی» ارامنه واکنش نشان دادند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

خانواده اعدامیان سیاسی دهه ۶۰ به شهردار تهران: به خاوران تعرض نکنید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واکنش باقری به حمله به نفتکش ایرانی: «جبهه مقاومت» پاسخ خواهد داددر اولین واکنش به حمله شامگاه یکشنبه به یک نفتکش ایرانی در سواحل سوریه، محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، صبح یکشنبه تهدید کرد که «جبهه مقاومت» به اسرائیل پاسخ خواهد داد. العربیه_فارسی قدیمها به این چنین پاسخ های میگفتند : با چیز مردم ... میکنه 🤣 البته اون جبهه مقاومت هم بدستور آمریکا پاسخ خواهد داد نه به اختیار جمهوری اسلامی... از این به بعد عامل تحریک کننده جمهوری اسلامی، آمریکاست... سو تفاهم پیش نیاد ... رابطه عاشقانه اینها ، داستانها به همراه خواهد داشت ... آمریکا اومد عاشق دلبر بشه ، یهویی عاشق دیو شد ..‌🙄 همون عمو حسن انتقامش رو میگیره
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »