دشمن در ارکان حکومتی نفوذ، و کار خودش را می‌کند/ تغییر قیمت بنزین تصمیم دولت، مجلس و فرهیختگان اقتصادی است/ گرانی بنزین ربطی به خانه، میوه و اجناس ندارد

15/11/2019 12:51:00 ب.ظ

خطیب نماز جمعه تهران: دشمن در ارکان حکومتی نفوذ، و کار خودش را می‌کند/ تغییر قیمت بنزین تصمیم دولت، مجلس و فرهیختگان اقتصادی است/ گرانی بنزین ربطی به خانه، میوه و اجناس ندارد

نماز جمعه تهران, امامی کاشانی

خطیب نماز جمعه تهران : دشمن در ارکان حکومتی نفوذ، و کار خودش را می‌کند/ تغییر قیمت بنزین تصمیم دولت، مجلس و فرهیختگان اقتصادی است/ گرانی بنزین ربطی به خانه، میوه و اجناس ندارد

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به تغییر قیمت نرخ بنزین گفت: آن طوری که به من توضیح دادند درباره مسئله بنزین دولت و مجلس و همان فرهیختگانی که مربوط به مسائل اقتصادی هستند، تصمیم گرفته‌اند.

وی با اشاره به خلقیات رسول اکرم(ص) گفت: پیامبر(ص) همیشه با تبسم به دیگران پاسخ سلام می‌دادند یا سوال می‌پرسیدند؛ می‌گفتند اگر کسی بدی کسی را نزد من بگوید ممکن است قلب من نسبت به این فرد کدورتی پیدا کند.امامی کاشانی بیان کرد: پیامبر قبل از اینکه حاکم اسلامی و آورنده دین باشد، تمام وجود مبارکش اخلاق حسنه بود، پیامبر اینچنین نبود که بخواهد در مورد کسی که کدورتی در قلب از او دارد به او تبسم کند، اما انسان های عادی چه بسا با کسی خوب نباشند اما در ظاهر با او گرم بگیرند.

وی ادامه داد: پیامبر می‌فرمایند یکی از حالات کسی که میخواهد شبیه من باشد این است که در قلبش، گفتارش، شنیدنش، قدم، راه و زندگیش نور باشد.خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: در تهمت ها، دروغ‌ها، آبروریزی‌ها، بردن عزت‌ها و در کنجکاوی عیب‌ها که در جامعه ما شیوع دارد چه نسبتی با پیامبر(ص) وجود دارد؟ ما باید در روز ولادت پیامبر حالاتش را ببینیم و خودشان می فرمایند که ما شبیه به ایشان بشویم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

نوبخت: منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، به خانوارها پرداخت می‌شودنوبخت: منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، به خانوارها پرداخت می‌شود رئیس سازمان برنامه و بودجه هدف از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و اصلاح قیمت بنزین را حمایت معیشتی از ۱۸ میلیون خانوار عنوان کرد.

واکنش دبیر کل خانه کارگر به افزایش قیمت بنزیندبیر کل خانه کارگر گفت: با وجود اینکه افزایش قیمت حامل‌های انرژی بر اساس مصوبه سران قوای سه‌گانه یک تصمیم قانونی و مبتنی بر افزایش قیمت بنزین تا ۹۰ درصد فوب خلیج فارس است اما چنین تصمیمی زندگی فقرا را با مشکل مواجه می‌کند.

نخستین دقایق اعلام افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزینبا اعلام رسمی دولت، از ساعت صفر جمعه، ۲۴ آبان، وضعیت تازه قیمت و سهمیه‌بندی بنزین و حامل‌های انرژی مشخص شد. بر این اساس، برای خودروهای شخصی (هر نفر تنها یک خودرو) ماهانه ۶۰ لیتر بنزین در کارت سوخت شارژ می‌شود. قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ آزاد بنزین ۳۰۰۰ تومان خواهد بود.

آغاز سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین در ایراندور دولت اول محمود احمدی‌نژاد بنزین در ایران برای نخستین بار سهمیه‌بندی شد.

جزییات طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزینتهران-ایرنا- معاون رئیس‌جمهوی و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین، گفت: طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه اجرا می شود.

قیمت بنزین آزاد در ایران یکشبه سه برابر شد + جزئیاتی از قیمت‌ها و سهمیه بندی جدیدشرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران بامداد پنجشنبه ۲۴ آبان اعلام کرد قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای یا آزاد به ازای هر لیتر ۳ هزار تومان خواهد بود. قیمت بنزین غیرسهمیه‌ای پیش از این هر لیتر، هزار تومان

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، آیت‌الله امامی کاشانی امروز ۲۴ آبانماه ۹۸ در خطبه‌ اول نماز جمعه تهران، ضمن تبریک سالروز ولادت رسول اسلام و امام جعفر صادق و با اشاره به هفته وحدت گفت: پیغمبر اکرم اسوه و مقتدای سراسر نور و عزیز ترین و کامل ترین انسان از بدو خلقت است.به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت با اشاره به اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران درباره سهمیه‌بندی قیمت بنزین و اصلاح قیمت آن اظهار کرد: این اطلاعیه در راستای اجرایی‌شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه صادر شده است.به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب در اردوی سالانه خانه کارگر که در مجتمع شهید امامی چمخاله در حال برگزاری است، با اشاره به افزایش نرخ حامل‌های انرژی از نیمه شب گذشته گفت: تصمیم مشترک سران سه قوه در مورد افزایش نرخ بنزین مبنای قانونی دارد و بر اساس قانون هدفمندی یارانه‌ها که افزایش قیمت بنزین را تا ۹۰ درصد فوب خلیج فارس مورد تاکید قرار داده انجام می‌شود.۲۴ آبان ۱۳۹۸ / ۰۰:۳۳عکس: امیر خلوصی و فرزاد خبوشانی.

از بدو خلقت که حدود ۱۰ هزار سال از ولادت حضرت آدم گذشته بود، پیامبر اسلام در سال عام‌الفیل به دنیا آمده بود و تا امروز انسانی به کاملی رسول اسلام نیامده است. وی با اشاره به خلقیات رسول اکرم(ص) گفت: پیامبر(ص) همیشه با تبسم به دیگران پاسخ سلام می‌دادند یا سوال می‌پرسیدند؛ می‌گفتند اگر کسی بدی کسی را نزد من بگوید ممکن است قلب من نسبت به این فرد کدورتی پیدا کند. رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: این مرتبه آقای رئیس جمهوری در نظر داشت که اگر قرار است اصلاحی در قیمت بنزین انجام شود، حتما همه منابع آن عینا به خود مردم پرداخت شود؛ در این زمینه تعریفی که صورت گرفت و در شورای هماهنگی اقتصادی به تصویب رسید، این است که با این اصلاح قیمت، ۱۰۰ درصد منابع حاصل از سهمیه‌بندی و اصلاح به صورت حمایت معیشتی به خانوارهای مورد نظر توزیع شود. امامی کاشانی بیان کرد: پیامبر قبل از اینکه حاکم اسلامی و آورنده دین باشد، تمام وجود مبارکش اخلاق حسنه بود، پیامبر اینچنین نبود که بخواهد در مورد کسی که کدورتی در قلب از او دارد به او تبسم کند، اما انسان های عادی چه بسا با کسی خوب نباشند اما در ظاهر با او گرم بگیرند. دبیر کل خانه کارگر افزود: ما می‌گوییم اگر چیزی در جیب مردم نمی‌گذارید لااقل آن را خالی نکنید چرا که قیمت بنزین و گازوئیل هر چه قدر افزایش پیدا کند مطمئنا بر همه قیمت‌ها تاثیر خواهد گذاشت از قیمت کرایه اتوبوس و مینی‌بوس بگیرید تا افزایش قیمت نان، حبوبات، میوه و . وی ادامه داد: پیامبر می‌فرمایند یکی از حالات کسی که میخواهد شبیه من باشد این است که در قلبش، گفتارش، شنیدنش، قدم، راه و زندگیش نور باشد. وی خاطرنشان کرد: سازمان برنامه و بودجه موظف شده است که عینا همه مبالغی را که به حساب واریز می‌شود، میان خانوارها اعم از یک نفره تا پنج نفره بین ۵۵ هزار تومان تا ۲۰۵ هزار تومان ماهانه پرداخت کند؛ بنابراین می‌توانیم بگوییم که از این به بعد سازمان برنامه و بودجه در ماه سه پرداختی خواهد داشت؛ یک پرداختی حقوق و مزایا و پرداخت‌های مربوط به طرح‌های عمرانی است که هر ماه انجام می‌شود، پرداخت دیگر مربوط به یارانه‌ها است که معمولا ۲۶ هر ماه انجام می‌شود و پرداخت دیگری وجود دارد که بابت حمایت‌های معیشتی انجام خواهد شد. خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: در تهمت ها، دروغ‌ها، آبروریزی‌ها، بردن عزت‌ها و در کنجکاوی عیب‌ها که در جامعه ما شیوع دارد چه نسبتی با پیامبر(ص) وجود دارد؟ ما باید در روز ولادت پیامبر حالاتش را ببینیم و خودشان می فرمایند که ما شبیه به ایشان بشویم.

وی با اشاره به تغییر قیمت نرخ بنزین گفت: آن طوری که به من توضیح دادند درباره مسئله بنزین دولت و مجلس و همان فرهیختگانی که مربوط به مسائل اقتصادی هستند، تصمیم گرفته‌اند. همچنین وزارت رفاه موظف شده که مازاد بر آن ۱۸ میلیون خانوار، هر کسی که خود را متقاضی دریافت این مبلغ می‌داند، با ساز و کارهایی که تدارک دیده اعتراضاتشان را بررسی کند و آن دسته از افرادی که مشمول پرداخت می‌شوند، پرداخت را انجام دهند حتی اگر بعد از آغاز طرح مشخص شود که معترضان از افراد حائز شرایط هستند، مبنای محاسبه از روز اجرای طرح خواهد بود. رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین سطح عرضه و تقاضا را بر هم‌ می‌ریزد، گفت: اقتصاد زمانی که یک شوک را تجربه می‌کند به صورت طبیعی سطح عرضه و تقاضا را تا رسیدن به قیمت مطلوب بالا و پایین می‌برد تا در نهایت میان این دو تعادل ایجاد شود اما واقعیت این است که این افزایش عمل طبیعی اقتصاد به کلی، علیه کارگران، کشاورزان، روستائیان و تمامی گروه‌های اجتماعی فقیر جامعه است که نان شب خود را به سختی تامین می‌کنند. باید به اجرای این طرح توجه کرد، باید دقت و نظارت کرد. آن کسی که کالا و جنس می فروشد انصاف داشته باشد، چه ربطی دارد که اگر بنزین گران شد آن کار و کالا هم گران شود؟ وی تاکید کرد: هم اجرایی شدن و هم نحوه اجرایی شدن این طرح مهم است. وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده نزدیک آثار مثبت این اقدام که با مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه در حال انجام است و در چهارچوب سیاست‌های حمایتی دولت است، در جامعه مشاهده کنیم. نباید همه بگویند حالا که بنزین گران شده است مابقی کالاها هم باید گران شود. وی افزود: شیوه‌های مالی زندگی فقرا را به آتش می‌کشد. باید شبیه پیامبر(ص) شد.

گرانی بنزین چه ربطی به خانه و میوه و اجناس دارد که گران شوند؟ باید انصاف باشد. وی در پایان خطبه نخست تاکید کرد: تا زمانی که در کشور انصاف و شباهت به پیامبر(ص) نباشد این راه سر انجامی پیدا نمی‌کند. نباید انگشت در چشم فقرا کنیم و با آنها به این شکل برخورد کنیم، اصلا حق چنین کاری را نداریم. آیت الله امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران ضمن خوش آمدگویی به میهمان اجلاسیه تقریب مذاهب،‌ گفت: مساله وحدت مسلمانان قبل از انقلاب و از سوی علمای بزرگ شیعه و سنت مطرح شده و مساله بسیار ضروری است. وی با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) مبنی بر اینکه وقتی امت نسبت به هم کینه نورزند و با هم صمیمی باشند، دشمن بر آنها مسلط نخواهد شد، گفت: دشمن وقتی مسلط می‌شود که دل‌ها نسبت به هم کینه داشته باشد و نکته مهم اینجاست که الان جهان ما و جهان اسلام به چه صورتی است؟ استکبار چه می‌گوید؟ چه برنامه‌ای دارد؟ وی با اشاره به سخنان رهبری در اجلاسیه مجمع تقریب مذاهب، یادآور شد: دشمن کار نظامی نمی‌کند بلکه در مراکز تصمیم‌گیری نفوذ کرده و در آنجا کار خودش را انجام می‌دهد؛ وقتی به سراغ حاکمانی عربی اسلامی بیاید سلاحش برنده‌تر است. امام جمعه موقت تهران بابیان اینکه دشمن با خدا می جنگد، گفت: کسانی که یمن و فلسطین را اینچنین به خاک و خون می‌کشند، اینها با برنامه‌ریزی حاکمان قرون وسطی این کار را کرده و روشن می‌گویند ما برای پول شما ارزش قائل هستیم نه چیز دیگر. دبیر کل خانه کارگر با بیان اینکه تصمیم افزایش قیمت حامل‌های انرژی از افزایش قیمت ارز هم خطرناک‌تر است، گفت: اگر قیمت ارز افزایش پیدا کرد شاهد افزایش قیمت تمامی اقلام کالایی نبودیم اما با افزایش قیمت بنزین قیمت تمامی کالاها افزایش پیدا می‌کند و زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه پیام پیامبر اکرم(ص) به جهان اسلام این است که به یکدیگر غل و کدورت نداشته و صمیمی باشید، هر چند ممکن است در برخی اعتقادات شبیه هم نباشند، تصریح کرد: اگر در برخی اعتقادات مشترک نیستید اما مهم مساله روابط و صمیمیت است و این نه تنها درجهان اسلام به بلکه در بیرون اسلام هم برده‌اند.  وی ادامه داد: نقشه دشمن است که می گویند جمهوری اسلامی می گوید یهود نباشد. قرآن آیات زیادی راجع به یهود دارد. محجوب گفت: نگوییم که منابع حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی را به فقرا می‌دهیم، فقرا نیاز به این پول‌ها ندارند آنها به اشتغال، سلامت و . یهودیان با صهیونیسم مقابله می‌کنند. صیهونیسم ضد خدا است.

رئیس جمهور آمریکا، رژیم آمریکا و صهیونیسم یک واقعیت و یک مسئله هستند و آن این است که ضد خدا، انسانیت و ضد همه ارزش ها هستند. نیاز دارند. امامی کاشانی با بیان اینکه استکبار به دنبال منافعش است، گفت: آنها نه به دین و مذهب و به یهود و نصارا، کاری ندارند؛ آنها دنبال پول هستند واگر پول بدهند با ‌آنها خوب می شود. وی با اشاره به جنایات رژیم صهیونستی در قبال مردم  فلسطین و همچنین نفوذ دشمن در تصریح کرد:  خداروشکر مردم عراق آگاه هستند و با وجود مرجعیت عظیمی که دارند می‌دانند که باید به سخنان او توجه کنند. امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مردم حق دارند در مورد گرانی و درست نشدن عراق حرف بزنند اما باید به گونه‌ای باشند که دشمن سوء استفاده نکند، گفت: دشمن میخواهد سوریه، یمن عراق و غیره را بگرداند چرا که اسلام و  لا الله الا الله را نمی‌خواهد و با آن دشمن است. وی با شاره به سخنان پیامبر(ص) مبنی بر اینکه اگر امت من یعنی جهان اسلام از هم دلخوری نداشته باشند و در دل با هم مخالفت نداشته باشند دشمن نمی‌تواند بر آن مسلط شود، اظهار کرد: راه این است که رهبر عزیزمان فرمودند استقامت، استقامت در مقابل دشمن.

خطیب جمعه تهران با اشاره به آیه «فَاستَقِم کَما أُمِرتَ»، گفت: قیام یعنی ایستادن روی پا و و بر همه کارها و افکار خود تسلط داشتن اما استقامت سند قیام است و این است که به دنبال قیام بروند. وی استقامت را اینگونه تعبیر کرد: استقامت یعنی خسته نشوند، فریب نخورند، در برابر دشمن نترسند و شجاع باشند، با قدرت حرف بزنند و هیچ چیزی جلوی هدف آنها را نگیرد. وی در پایان ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره علامه طباطبایی با تاکید براینکه جمهوری اسلامی با این عظمت در دنیا حضور دارد و حاصل استقامت اسن است، گفت: دشمن به نقاط تصمیم گیر رخنه می‌کند و اهداف شوم خودش را پیاده می کند. .