نماز جمعه تهران, امامی کاشانی

نماز جمعه تهران, امامی کاشانی

دشمن در ارکان حکومتی نفوذ، و کار خودش را می‌کند/ تغییر قیمت بنزین تصمیم دولت، مجلس و فرهیختگان اقتصادی است/ گرانی بنزین ربطی به خانه، میوه و اجناس ندارد

خطیب نماز جمعه تهران: دشمن در ارکان حکومتی نفوذ، و کار خودش را می‌کند/ تغییر قیمت بنزین تصمیم دولت، مجلس و فرهیختگان اقتصادی است/ گرانی بنزین ربطی به خانه، میوه و اجناس ندارد

15/11/2019 12:51:00 ب.ظ

خطیب نماز جمعه تهران : دشمن در ارکان حکومتی نفوذ، و کار خودش را می‌کند/ تغییر قیمت بنزین تصمیم دولت، مجلس و فرهیختگان اقتصادی است/ گرانی بنزین ربطی به خانه، میوه و اجناس ندارد

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به تغییر قیمت نرخ بنزین گفت: آن طوری که به من توضیح دادند درباره مسئله بنزین دولت و مجلس و همان فرهیختگانی که مربوط به مسائل اقتصادی هستند، تصمیم گرفته‌اند.

وی با اشاره به خلقیات رسول اکرم(ص) گفت: پیامبر(ص) همیشه با تبسم به دیگران پاسخ سلام می‌دادند یا سوال می‌پرسیدند؛ می‌گفتند اگر کسی بدی کسی را نزد من بگوید ممکن است قلب من نسبت به این فرد کدورتی پیدا کند.امامی کاشانی بیان کرد: پیامبر قبل از اینکه حاکم اسلامی و آورنده دین باشد، تمام وجود مبارکش اخلاق حسنه بود، پیامبر اینچنین نبود که بخواهد در مورد کسی که کدورتی در قلب از او دارد به او تبسم کند، اما انسان های عادی چه بسا با کسی خوب نباشند اما در ظاهر با او گرم بگیرند.

نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند

وی ادامه داد: پیامبر می‌فرمایند یکی از حالات کسی که میخواهد شبیه من باشد این است که در قلبش، گفتارش، شنیدنش، قدم، راه و زندگیش نور باشد.خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: در تهمت ها، دروغ‌ها، آبروریزی‌ها، بردن عزت‌ها و در کنجکاوی عیب‌ها که در جامعه ما شیوع دارد چه نسبتی با پیامبر(ص) وجود دارد؟ ما باید در روز ولادت پیامبر حالاتش را ببینیم و خودشان می فرمایند که ما شبیه به ایشان بشویم.

وی با اشاره به تغییر قیمت نرخ بنزین گفت: آن طوری که به من توضیح دادند درباره مسئله بنزین دولت و مجلس و همان فرهیختگانی که مربوط به مسائل اقتصادی هستند، تصمیم گرفته‌اند. باید به اجرای این طرح توجه کرد، باید دقت و نظارت کرد. آن کسی که کالا و جنس می فروشد انصاف داشته باشد، چه ربطی دارد که اگر بنزین گران شد آن کار و کالا هم گران شود؟ headtopics.com

وی تاکید کرد: هم اجرایی شدن و هم نحوه اجرایی شدن این طرح مهم است. نباید همه بگویند حالا که بنزین گران شده است مابقی کالاها هم باید گران شود. باید شبیه پیامبر(ص) شد. گرانی بنزین چه ربطی به خانه و میوه و اجناس دارد که گران شوند؟ باید انصاف باشد.وی در پایان خطبه نخست تاکید کرد: تا زمانی که در کشور انصاف و شباهت به پیامبر(ص) نباشد این راه سر انجامی پیدا نمی‌کند.

آیت الله امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران ضمن خوش آمدگویی به میهمان اجلاسیه تقریب مذاهب،‌ گفت: مساله وحدت مسلمانان قبل از انقلاب و از سوی علمای بزرگ شیعه و سنت مطرح شده و مساله بسیار ضروری است.وی با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) مبنی بر اینکه وقتی امت نسبت به هم کینه نورزند و با هم صمیمی باشند، دشمن بر آنها مسلط نخواهد شد، گفت: دشمن وقتی مسلط می‌شود که دل‌ها نسبت به هم کینه داشته باشد و نکته مهم اینجاست که الان جهان ما و جهان اسلام به چه صورتی است؟ استکبار چه می‌گوید؟ چه برنامه‌ای دارد؟

وی با اشاره به سخنان رهبری در اجلاسیه مجمع تقریب مذاهب، یادآور شد: دشمن کار نظامی نمی‌کند بلکه در مراکز تصمیم‌گیری نفوذ کرده و در آنجا کار خودش را انجام می‌دهد؛ وقتی به سراغ حاکمانی عربی اسلامی بیاید سلاحش برنده‌تر است.امام جمعه موقت تهران بابیان اینکه دشمن با خدا می جنگد، گفت: کسانی که یمن و فلسطین را اینچنین به خاک و خون می‌کشند، اینها با برنامه‌ریزی حاکمان قرون وسطی این کار را کرده و روشن می‌گویند ما برای پول شما ارزش قائل هستیم نه چیز دیگر.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه پیام پیامبر اکرم(ص) به جهان اسلام این است که به یکدیگر غل و کدورت نداشته و صمیمی باشید، هر چند ممکن است در برخی اعتقادات شبیه هم نباشند، تصریح کرد: اگر در برخی اعتقادات مشترک نیستید اما مهم مساله روابط و صمیمیت است و این نه تنها درجهان اسلام به بلکه در بیرون اسلام هم برده‌اند. headtopics.com

گسترش حریق‌های موسمی در جنوب اروپا؛ شمار قربانیان آتش‌سوزی در ترکیه به ۸ تن رسید آمریکا نیز ایران را مسئول حمله به تانکر اسرائيلی شناخت | DW | 01.08.2021 چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟

 وی ادامه داد: نقشه دشمن است که می گویند جمهوری اسلامی می گوید یهود نباشد. قرآن آیات زیادی راجع به یهود دارد. یهودیان با صهیونیسم مقابله می‌کنند. صیهونیسم ضد خدا است. رئیس جمهور آمریکا، رژیم آمریکا و صهیونیسم یک واقعیت و یک مسئله هستند و آن این است که ضد خدا، انسانیت و ضد همه ارزش ها هستند.

امامی کاشانی با بیان اینکه استکبار به دنبال منافعش است، گفت: آنها نه به دین و مذهب و به یهود و نصارا، کاری ندارند؛ آنها دنبال پول هستند واگر پول بدهند با ‌آنها خوب می شود.وی با اشاره به جنایات رژیم صهیونستی در قبال مردم  فلسطین و همچنین نفوذ دشمن در تصریح کرد:  خداروشکر مردم عراق آگاه هستند و با وجود مرجعیت عظیمی که دارند می‌دانند که باید به سخنان او توجه کنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مردم حق دارند در مورد گرانی و درست نشدن عراق حرف بزنند اما باید به گونه‌ای باشند که دشمن سوء استفاده نکند، گفت: دشمن میخواهد سوریه، یمن عراق و غیره را بگرداند چرا که اسلام و  لا الله الا الله را نمی‌خواهد و با آن دشمن است.

وی با شاره به سخنان پیامبر(ص) مبنی بر اینکه اگر امت من یعنی جهان اسلام از هم دلخوری نداشته باشند و در دل با هم مخالفت نداشته باشند دشمن نمی‌تواند بر آن مسلط شود، اظهار کرد: راه این است که رهبر عزیزمان فرمودند استقامت، استقامت در مقابل دشمن.خطیب جمعه تهران با اشاره به آیه «فَاستَقِم کَما أُمِرتَ»، گفت: قیام یعنی ایستادن روی پا و و بر همه کارها و افکار خود تسلط داشتن اما استقامت سند قیام است و این است که به دنبال قیام بروند. headtopics.com

وی استقامت را اینگونه تعبیر کرد: استقامت یعنی خسته نشوند، فریب نخورند، در برابر دشمن نترسند و شجاع باشند، با قدرت حرف بزنند و هیچ چیزی جلوی هدف آنها را نگیرد. ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

نوبخت: منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، به خانوارها پرداخت می‌شودنوبخت: منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، به خانوارها پرداخت می‌شود رئیس سازمان برنامه و بودجه هدف از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و اصلاح قیمت بنزین را حمایت معیشتی از ۱۸ میلیون خانوار عنوان کرد.

واکنش دبیر کل خانه کارگر به افزایش قیمت بنزیندبیر کل خانه کارگر گفت: با وجود اینکه افزایش قیمت حامل‌های انرژی بر اساس مصوبه سران قوای سه‌گانه یک تصمیم قانونی و مبتنی بر افزایش قیمت بنزین تا ۹۰ درصد فوب خلیج فارس است اما چنین تصمیمی زندگی فقرا را با مشکل مواجه می‌کند.

نخستین دقایق اعلام افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزینبا اعلام رسمی دولت، از ساعت صفر جمعه، ۲۴ آبان، وضعیت تازه قیمت و سهمیه‌بندی بنزین و حامل‌های انرژی مشخص شد. بر این اساس، برای خودروهای شخصی (هر نفر تنها یک خودرو) ماهانه ۶۰ لیتر بنزین در کارت سوخت شارژ می‌شود. قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ آزاد بنزین ۳۰۰۰ تومان خواهد بود.

آغاز سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین در ایراندور دولت اول محمود احمدی‌نژاد بنزین در ایران برای نخستین بار سهمیه‌بندی شد.

جزییات طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزینتهران-ایرنا- معاون رئیس‌جمهوی و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین، گفت: طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه اجرا می شود.

قیمت بنزین آزاد در ایران یکشبه سه برابر شد + جزئیاتی از قیمت‌ها و سهمیه بندی جدیدشرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران بامداد پنجشنبه ۲۴ آبان اعلام کرد قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای یا آزاد به ازای هر لیتر ۳ هزار تومان خواهد بود. قیمت بنزین غیرسهمیه‌ای پیش از این هر لیتر، هزار تومان