دست‌کم ۱۲۰ کشته از آغاز درگیری نیروهای کُرد با مهاجمان داعش در سوریه | DW | 23.01.2022

03/11/1400 08:35:00 ب.ظ

درگیری نیروهای امنیتی کُردِ تحت حمایت آمریکا با مهاجمان داعش در شهر حسکه سوریه همچنان ادامه دارد. تاکنون حداقل ۱۲۰ نفر در جریان این زدوخوردها کشته شده‌اند.

درگیری نیروهای امنیتی کُردِ تحت حمایت آمریکا با مهاجمان داعش در شهر حسکه سوریه همچنان ادامه دارد. تاکنون حداقل ۱۲۰ نفر در جریان این زدوخوردها کشته شده‌اند. از حمله به زندان غویران به عنوان مرحله جدیدی در رویارویی نیروهای ائتلاف با نیروهای داعش یاد می‌شود.

از حمله به زندان غویران به عنوان مرحله جدیدی در رویارویی نیروهای ائتلاف با نیروهای داعش یاد می‌شود. با این حال، نیروهای دموکراتیک سوریه به رهبری کُردها موفق شدند تا شماری از زندانیان فراری را دستگیر کنند.

به این ترتیب، شماری از زندانیان موفق به فرار از غویران شدند. گفتنی است ستیز‌ه‌جویان داعش علاوه بر حمله به این زندان، همچنین روز جمعه ۲۱ ژانویه (اول بهمن) به یک پاسگاه نظامی در استان دیاله عراق، واقع در ۶۰ کیلومتری شمال شرقی بغداد حمله کردند. گفته می‌شود ۱۱ سرباز در اثر این حمله کشته شده‌اند. نیروهای داعش پس از این حمله موفق به فرار شدند.

‌ در همین خصوص، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که با حملات هوایی، از ائتلاف نظامی نیروهای دموکراتیک سوریه حمایت می‌کند. زندان غویران، واقع در نزدیکی شهر حسکه تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه قرار دارد. برآورد می‌شود که حدود ۳۵۰۰ نفر از نیروهای مشکوک به عضویت در داعش، از بیش از ۵۰ کشور در این زندان به سر می‌برند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

انفجار در هرات؛ دست‌کم ۱۶ نفر کشته و زخمی شدندهنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است خودشون رو هم منفجر میکنن مسلمونا.😂😂🤣🤣 درودها دوستان فردا یکشنبه 23.1.2022 مسیح بر کیمیاگر 20.6.1443 گابریل خبررسان بر ازدواج 3.11.1400 سلطان بانو بر عدالت

سومین روز نبرد نیروهای کُرد و داعش در سوریه؛ ۷۰ نفر کشته شدنددیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید نبرد میان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) و داعش صبح شنبه برای سومین روز متوالی ادامه یافت. به گفته این سازمان دور اخیر درگیری‌ها تاکنون دست‌کم ۷۰ کشته بر جای گذاشته است. خدالعنت‌کنه داعشو Kh fvn برافروختن شمع جهت شادی و آرامش روح جانباختگان

حمله هوایی ائتلاف عربی به زندانی در شمال یمن ده‌ها کشته به جا گذاشتگزارش‌ها حاکی از آن است که در حمله هوایی ائتلاف عربی به‌رهبری عربستان سعودی به زندانی در شمال یمن ده‌ها نفر کشته شده‌اند.

انفجار یک خودرو در هرات دست‌کم ۶ کشته بر جای گذاشتمقامات هرات می‌گویند که روز شنبه دوم بهمن انفجار یک مینی‌ون در این شهر دست‌کم ۶ کشته بر جای گذاشت.

چهارمین روز نبرد نیروهای کُرد با داعش در غویران؛ ۱۲۳ نفر کشته شدندنبردهای شدید میان نیروهای دموکراتیک کردستان سوریه (قسد) با مهاجمان داعش در محوطه زندان غویران و اطراف آن روز یکشنبه ادامه یافت. گزارش‌های تائید نشده از پیشنهاد مذاکره از سوی نیروهای دموکراتیک منتشر شده است. داعش می‌گوید بیش از ۸۰۰ زندانی خود را در دو روز گذشته آزاد کرده است.

حمله به پایگاه نظامی در مالی؛ کشته شدن یک سرباز فرانسویدر حمله خمپاره‌ای به پایگاه نظامی در مالی، یک سرباز فرانسوی کشته و 9 سرباز فرانسوی دیگر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی Bol olsun