دستیار وزیر خارجه آمریکا:‌ رژیم ایران می‌خواهد به هر طریق ممکن از موفقیت «توافق‌‌های ابراهیم» جلوگیری کند

20/09/1399 11:16 ب.ظ

دستیار وزیر خارجه آمریکا:‌ رژیم ایران می‌خواهد به هر طریق ممکن از موفقیت «توافق‌‌های ابراهیم» جلوگیری کند در جریان توافق‌های ابراهیم، که با میانجی‌گری ایالات متحده به نتیجه رسید، کشورهای امارات متحده عربی و بحرین روابط خود با اسرائیل را عادی کردند.

دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی و نظامی می‌گوید که ایران به منظور جلوگیری از موفقیت روند عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای عربی طبق «توافق‌های ابراهیم»، تهدیدهای سایبری علیه امارات متحده عربی را افزایش داده است.آر. کلارک کوپر شامگاه سه‌شنبه ۱۸ آذر در گفت‌وگویی با خبرنگاران که از طریق کنفرانس ویدئویی انجام شد، گفت: «ایران می‌خواهد به هر طریق ممکن مانع از پیشرفت صلح‌آمیز روند عادی‌سازی روابط شود و تهدیدهای آنها امارات متحده عربی را در معرض خطر بیشتری قرار می‌دهد.

آر. کلارک کوپر شامگاه سه‌شنبه ۱۸ آذر در گفت‌وگویی با خبرنگاران که از طریق کنفرانس ویدئویی انجام شد، گفت: «ایران می‌خواهد به هر طریق ممکن مانع از پیشرفت صلح‌آمیز روند عادی‌سازی روابط شود و تهدیدهای آنها امارات متحده عربی را در معرض خطر بیشتری قرار می‌دهد.»

مدیرکل امور سیاسی و نظامی وزارت خارجه آمریکا افزود:‌ «امارات متحده عربی گزارش داده است که از زمان مشارکتش در توافق‌های ابراهیم، شمار تهدیدهای سایبری [علیه آن کشور] بیشتر شده است. این امر با آن چه که ما در جاهای دیگر شاهد هستیم مطابقت دارد و می‌بینیم که ایران تلاش می‌کند که امنیت سایبری امارات متحده عربی را تضعیف کند.»

آقای کوپر گفت: «از این رو بسیار طبیعی است که دولت پرزیدنت ترامپ با دقت [انتقال] برخی توانایی‌های فناوری پیشرفته برای بازدارندگی تهدیدها - شامل اعزام نزدیک به چهار هزار نیروی نظامی آمریکایی مستقر در امارات متحده عربی - را مدنظر قرار می‌دهد و تسریع می‌کند. ما به اتفاق هم نسبت به تضمین موفقیت توافق‌های ابراهیم متعهد هستیم.» headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

بلینکن: مسیر دیپلماسی با ایران باز است/ خروج آمریکا از برجام تاسف ‌بار استبلینکن: *مسیر دیپلماسی با ایران باز است *خروج آمریکا از برجام تاسف ‌بار است *باید روی توافقی کار کنیم که طولانی مدت‌تر و مستحکم‌تر از توافق اصلی است *قدم اول بازگشت ایران به پایبندی خواهد بود *ایران هنوز از پایبندی فاصله زیادی دارد عه تو هم که همون حرف پرزیدنت کله زرد رو میزنی؟ گفته بودن سگ زرد برادر شغاله ایران در توافق هسته ای حضور دارد،اگر امریکا در صدد بازگشت به این توافق است،باید به ابتدا به تعهدات خود (لغو تحریم های غیر قانونی ترامپی)عمل کند ایران در باره سیستم دفاع موشکی خود مذاکره ای نخواهد کرد،اما در مورد اقدامات بی ثبات کننده امریکا در منطقه آماده مذاکره است! خاک بر سرش

دولت موافق اخذ مالیات از اینفلوئنسرها است/ آغاز اخذ مالیات از خانه‌های خالی از مرداد ۱۴۰۰رییس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه اخد مالیات از اینفلوئنسرها ایده خوبی است و موافق اجرای آن با رعایت انصاف هستیم، گفت: اخذ مالیات از خانه‌های خالی از مردادماه سال 1400 شروع می‌شود. هرگز مالیات اجرایی نمیشه میدونی چرا؟چونکه مسئولین بیشتر از همه باید مالیات بدن

دیدگاه | یادداشت کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکا: سیاست آمریکا در خاورمیانه منسوخ و خطرناک استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

شرکت امنیت سایبری آمریکا: 200 سازمان هک شده است- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimشرکت امنیت سایبری آمریکا: ۲۰۰ سازمان توسط روسیه هک شده است ۳ منبع نزدیک و آگاه به تحقیقات شرکت امنیت سایبری Recorded Future به بلومبرگ گفته‌اند که هکرها توانسته‌اند به شبکه‌های رایانه‌ای حداقل ۲۰۰ سازمان نفوذ کنند حملات_سايبرى

مبارزه با تغییرات اقلیمی از اولویت‌های رییس جمهور آینده آمریکا است | DW | 20.12.2020رئیس جمهور آینده آمریکا می‌خواهد مبارزه با تخریب محیط زیست و تغییرات آب و هوایی را ستون اصلی سیاست‌های دولت‌ قرار دهد و صدها هزار شغل جدید ایجاد کند؛ مسیری کاملا متفاوت با آنچه ترامپ پیمود و آسیب‌های جدی به بار آورد. گوه خورد و تو هم باهاش . گوه نخوری نمیگن لالی گوه بايدن 🤮

آغاز عملیات توزیع واکسن کرونا در آمریکا؛ واکسیناسیون ممکن است از دوشنبه شروع شود🔺آغاز عملیات توزیع واکسن_کرونا در آمریکا؛ واکسیناسیون ممکن است از دوشنبه شروع شود ⚡️نخستین محموله واکسن کووید۱۹ ساخت فایزر، که استفاده آن تایید شده است، از روز یکشنبه از محل تاسیسات شرکت سازنده در ایالت میشیگان، به سراسر ایالات متحده ارسال می‌شود.

دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی و نظامی می‌گوید که ایران به منظور جلوگیری از موفقیت روند عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای عربی طبق «توافق‌های ابراهیم»، تهدیدهای سایبری علیه امارات متحده عربی را افزایش داده است.

آر. کلارک کوپر شامگاه سه‌شنبه ۱۸ آذر در گفت‌وگویی با خبرنگاران که از طریق کنفرانس ویدئویی انجام شد، گفت: «ایران می‌خواهد به هر طریق ممکن مانع از پیشرفت صلح‌آمیز روند عادی‌سازی روابط شود و تهدیدهای آنها امارات متحده عربی را در معرض خطر بیشتری قرار می‌دهد.»

مدیرکل امور سیاسی و نظامی وزارت خارجه آمریکا افزود:‌ «امارات متحده عربی گزارش داده است که از زمان مشارکتش در توافق‌های ابراهیم، شمار تهدیدهای سایبری [علیه آن کشور] بیشتر شده است. این امر با آن چه که ما در جاهای دیگر شاهد هستیم مطابقت دارد و می‌بینیم که ایران تلاش می‌کند که امنیت سایبری امارات متحده عربی را تضعیف کند.»

آقای کوپر گفت: «از این رو بسیار طبیعی است که دولت پرزیدنت ترامپ با دقت [انتقال] برخی توانایی‌های فناوری پیشرفته برای بازدارندگی تهدیدها - شامل اعزام نزدیک به چهار هزار نیروی نظامی آمریکایی مستقر در امارات متحده عربی - را مدنظر قرار می‌دهد و تسریع می‌کند. ما به اتفاق هم نسبت به تضمین موفقیت توافق‌های ابراهیم متعهد هستیم.»

او همچنین گفت: «این که کشورها حاکمیت ملی اسرائیل را به عنوان بخشی از جامعه کشورها به رسمیت بشناسند یک ضرورت سیاست خارجی ایالات متحده است. ما می‌خواهیم کشورها چنین کاری را انجام دهند. ایران این کار را نمی‌کند و از این رو، وقتی ما به ریسک مشترک و تهدیدهایی که از سوی تهران و نیروهای نیابتی آن می‌آید، و یا از آن جا سرچشمه می‌گیرد، توجه کنیم، [می‌بینیم که] این وظیفه ایالات متحده و دیگر متحدان در منطقه است که توانایی‌های‌شان را بررسی کنند و با هم همکاری بیشتری داشته باشند.»

در جریان توافق‌های ابراهیم، که با میانجی‌گری ایالات متحده به نتیجه رسید، کشورهای امارات متحده عربی و بحرین روابط خود با اسرائیل را عادی کردند.وزارت خزانه‌داری آمریکا فرستاده جمهوری اسلامی به حوثی‌های یمن را تحریم کرد؛ پمپئو: نیروی قدس سپاه ابزار اصلی رژیم ایران برای کاشتن بذر ویرانی است

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا، اوفک، روز سه‌شنبه ۱۸ آذر اعلام کرد که حسن ایرلو، از مقامات نیروی قدس سپاه پاسداران ایران و فرستاده جمهوری اسلامی نزد شورشیان حوثی یمن، مرکز آموزشی «جامعه المصطفی»،‌ و یک شهروند پاکستانی را به دلیل پشتیبانی آنها از نیروی قدس تحریم کرده است.