دستگیری یک شبکه 11 نفره مرتبط با دستگاه‌های اطلاعاتی ایران در استانبول

24/09/1399 05:01 ب.ظ

دستگیری یک شبکه 11 نفره مرتبط با دستگاه‌های اطلاعاتی ایران در استانبول العربية

پلیس ترکیه دوشنبه 14 دسامبر 2020 اعلام کرد که اعضای یک شبکه 11 نفره مرتبط با دستگاه‌های اطلاعاتی براساس گزارش خبرگزاری رویترز، این شبکه 11 نفره اقدام به ربودن یا کشتن مخالفان حکومت ایران می‌کردند که از سوی پلیس ترکیه بازداشت شدند.

براساس این گزارش، این شبکه 11 نفره در آخرین اقدام‌شان، فرج‌الله چعب معروف به حبیب اسیود، رهبر پیشین «حرکت النضال»، را به ترکیه کشانده و او ربودند، پس از ربودنش او را به ایران نیز منتقل کردند.

این شبکه تحت نظر «ناجی شریفی زیندشتی» قاچاقچی فعالیت می‌کرد و این قاچاقچی با دستگاه‌های اطلاعاتی ایران در ارتباط بوده است. روزنامه «واشینگتن پست» نیز به نقل از یک مقام اطلاعاتی ترکیه نوشت که ایران، حبیب کعب معروف به حبیب اسیود از شخصیت‌های اهوازی را پس از استفاده از تزریق مواد بی‌حس ‌‌کننده در استانبول ربوده و سپس با کامیون توسط یک باند قاچاق به ایران منتقل کرده ‌است.

این مقام ترک به واشینگتن‌پست گفت که سرویس اطلاعاتی ایران پس از ورود کعب در 9 اکتبر به استانبول، برای ملاقات با زنی به نام صابرین که برای دستگاه اطلاعاتی ایران کار می‌کند، ربوده شده ‌است. تحقیقات ترکیه نشان داد که «صابرین.س» یک روز قبل از عزیمت کعب از ایران با گذرنامه جعلی ایرانی، به استانبول رسیده بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »