ویروس کرونا, ضدعفونی کردن سطوح, تصفیه هوا

ویروس کرونا, ضدعفونی کردن سطوح

دستگاهی قابل حمل برای از بین بردن ویروس کرونا در مکان‌های بسته | DW | 05.03.2021

محققان اتریشی دستگاهی قابل حمل و نسبتا کوچک ساخته‌اند که هوای داخل اتاق را تصفیه و سطوح را ضدعفونی می‌کند. این دستگاه قادر است ۹۹،۹ درصد باکتری‌ها و ویروس‌ها را از بین ببرد از جمله ویروس کرونا.

05/03/2021 05:42:00 ب.ظ

محققان اتریشی دستگاهی قابل حمل و نسبتا کوچک ساخته‌اند که هوای داخل اتاق را تصفیه و سطوح را ضدعفونی می‌کند. این دستگاه قادر است ۹۹،۹ درصد باکتری‌ها و ویروس‌ها را از بین ببرد از جمله ویروس کرونا .

محققان اتریشی دستگاهی قابل حمل و نسبتا کوچک ساخته‌اند که هوای داخل اتاق را تصفیه و سطوح را ضدعفونی می‌کند. این دستگاه قادر است ۹۹،۹ درصد باکتری‌ها و ویروس‌ها را از بین ببرد از جمله ویروس کرونا .

در همین راستا محققان موسسه TU در وین و انستیتیو تکنولوژی اتریش AIT یک دستگاه متحرک ابداع کرده‌اند که هردوی این کارها را انجام می‌دهد، یعنی سطوح را ضدعفونی و هوا را نیز تصفیه می‌کند.موسسه TU وین مسئولیت طراحی، بخش مکانیک و الکترونیک این دستگاه را بر عهده داشته و انستیتیو تکنولوژی اتریش بخش میکروبیولوژی را انجام داده است. در آنجا مسئله بر سر انتخاب نوع ماده ضدعفونی کننده بود که بالاخره محققان این بخش تصمیم به استفاده از هیدروژن پراکسید یا آب‌اکسیژنه به عنوان ماده ضدعفونی‌کننده گرفته‌اند.

"سید‌حسن نصرالله" خادم افتخاری مسجد مقدس جمکران ‌می‌شود- اخبار قم - اخبار استانها تسنیم | Tasnim معترضین در تهران شعار 'مرگ بر دیکتاتور' سر دادند | DW | 26.07.2021 یکی از عوامل مهم طلاق و کاهش جمعیت مسئله مسکن است

در این پروژه همچنین شبکه نوآوری EIT که بخشی از انستیتو تکنولوژی و نوآوری اروپاست، مشارکت داشته است. شرکت‌های دیگری نیز در ساخت بخش‌های مختلف این دستگاه همکاری کرده‌اند.این دستگاه جدید پاک‌سازی برای استفاده در منازل، دفاتر کار و مطب پزشکان طراحی شده و حجم آن متوسط با وزنی حدود ۲۰ کیلوگرم است.

ضدعفونی با آب اکسیژنهدستگاه برای ضدعفونی، ذرات بسیار ریز را که حاوی یک دهم درصد آب‌اکسیژنه هستند به هوا می‌فرستد. میزان ضدعفونی‌کنندگی این دستگاه ۱۰ به توان سه است، یعنی قادر است ۹۹،۹ درصد از تمامی باکتری‌ها و ویروس‌ها را از بین ببرد.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید headtopics.com

بدین منظور بایستی ذرات متصاعدشده از دستگاه، تمامی سطوح داخل اتاق را بپوشانند. کلارا پوگنر، یکی از مهندسان تحقیق در مرکز منابع بیولوژیک و سلامتی اتریش گفته: «ما باید اندازه مناسب این ذرات را به دست می‌آوردیم چرا که اگر ذرات بسیار بزرگ و سنگین باشند به سمت زمین رفته و کف اتاق می‌نشینند و اگر زیادی سبک باشند اصلا روی هیچ سطحی ننشسته و در هوا معلق می‌مانند.»

استفاده کنندگان از این دستگاه باید بزرگی اتاق و محلی را که اتاق در آن قرار دارد به دستگاه بدهند بعد از آن مدت زمان ضدعفونی به طور خودکار تنظیم می‌شود. این دستگاه توانایی تصفیه ۱۵۰۰ میلی‌متر مکعب هوا در هر ساعت را دارد. بدین ترتیب برای یک فضای ۷۰ مترمربعی، حدود سه ساعت زمان برای تصفیه هوا لازم است. بعد از این مدت دستگاه به حالت فیلتر در می‌آید و ماده ضدعفونی کننده را از هوای اتاق مکیده و خارج می‌کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدخانم پوگنر می‌گوید: «ما میزان غلظت ماده ضدعفونی را طوری طراحی کرده‌ایم که ضرری برای سلامتی نداشته باشد. اما توصیه می‌کنیم در هنگام ضدعفونی کردن اتاق، کسی داخل آن نباشد.»به گفته این محقق، فیلتر استفاده شده در دستگاه از نوعی است که می‌تواند ذرات متصاعد شده هنگام حرف زدن، عطسه کردن و سرفه کردن را در خود جمع کند.

این دستگاه تصفیه طوری برنامه ریزی شده که در طول روز به عنوان فیلتر هوا کار می‌کند و در شب سطوح را ضدعفونی می‌کند.علیه تمام باکتری‌ها و ویروس‌ها از جمله کرونادستگاه هنوز برای ویروس کرونا امتحان نشده اما باکتری‌هایی را که مقاومت آنها بیشتر از سارس-کوو۲ است از بین برده است. تنها استثنا باکتروفاژها (باکتری‌هایی که می‌توانند ویروس‌ها را از بین ببرند) و ویروسی است که  به باکتری‌ها حمله می‌کند. headtopics.com

شماری از معترضان در مرکز تهران با سر دادن شعارهای تند سیاسی راهپیمایی کردند اسرائیل: برای بازگشت ایران به مذاکرات اولتیماتوم تعیین کنید | DW | 26.07.2021 ​​​​​​​هشدار نسبت به اعمال خشونت علیه مطالبات مردم خوزستان | DW | 26.07.2021

از آنجایی که دستگاه در حالت ضدعفونی تا ۹۹،۹ درصد این ارگانیسم‌ها را از بین می‌برد، می‌توان نتیجه گرفت که ویروس کرونا نیز شانسی برای زنده ماندن ندارد.کلارا پوگنر می‌گوید: «وقتی کسی یک سنگ سخت را بشکند حتما می‌تواند یک سنگ نرم‌تر را هم خرد کند.»

این دستگاه تصفیه و ضدعفونی از نیمه دوم سال جاری میلادی در بازار عرضه خواهد شد. تا آن زمان باید وزن دستگاه کمتر شود. برای مدل آزمایشی، مواد خیلی سبک استفاده نشده‌اند. همچنین مراحل اداری مجوز استفاده از این دستگاه نیز هنوز طی نشده است.پیش از آن نیز باید درباره حق امتیاز مخترع تصمیم‌گیری شود. قانونا هر چهار موسسه‌ای که در این پروژه مشارکت داشته‌اند بسته به سهم مشارکت‌شان این حق را در اختیار خواهند داشت.

در قرارداد ساخت این دستگاه یک نماینده به صورت اسپین آف درنظر گرفته شده که کار بازاریابی و تولید را بر عهده دارد. سناریوی دیگر فروش دانش فنی به یک شریک بهره‌برداری است. ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

پرواز از ۳۲ کشور را به داخل ممنوع کردیم/ مرزهای غربی کشور را بستیمسخنگوی ستاد ملی کرونا گفت: بر اساس آخرین اطلاعات، تقریبا همه مراکز استان‌ها در وضعیت زرد کرونا قرار دارند و اگر مردم بخواهند به همه جا می‌توانند بروند، اما خواهش ما این است که سفر نروید.

با عبور از راهبردهای دشمن، کشور را از عوارض تحریم های ظالمانه بی نیاز می کنیمسرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در پیامی به محضر مقام معظم رهبری، پیام راهگشای نوروزی معظم له را مضمون حرکت عظیم ملت ایران به سمت قله های پیشرفت و سعادت دانست و تاکید کرد: با مردم همراه می شویم و با عبور از راهبردهای دشمن کشور را از عوارض تحریم های ظالمانه بی نیاز می کنیم. با مستعان عين همون مستعان 😂😂😂 مادر قحبه‌ها ۳۰ سال است یک اتوبان ۱۲۰ کیلومتری چالوس رو نتوانستند تموم کنند هر کجا دست گذاشتند ریدند

عارف: قرار نبود بعد از چهار دهه از انقلاب، مردم نان‌شان را قسطی بخرندنماینده سابق مجلس ایران گفت مشکلات معیشتی باعث شده است مردم حتی در پایتخت نان خود را به صورت نسیه تهیه کنند و نباید بعد از 4 دهه از انقلاب به اینجا می‌رسیدیم. - خبرگزاری آناتولی دم انتخابات شد

ترکیه پس از ۸ سال قطع رابطه با قاهره: تماس‌های دیپلماتیک را از سرگرفته‌ایمبه گفته وزیر خارجه ترکیه عبور از وضعیت کنونی در رابطه با مصر و تظاهر به اینکه پس از سال ها قطع ارتباط اتفاقی بین دو کشور روی نداده است «آسان» نیست. این آغا رجب طیب ، عجب مارمولکیه! خبر خیلی خوب است دو کشور اسلامی دوباره رابطه خود را برقرار کردن

آلمان استفاده از واکسن آسترازنکا را محدود کرد؛ مرگ یک نفر در فرانسه پس از تزریقانستیتوی پزشکی «پاول ارلیش» که در موضوعات مرتبط با واکسیناسیون به دولت آلمان مشاوره می‌دهد، در حال بررسی ۳۱ گزارشی است که از ایجاد لخته خون در افراد واکسینه شده دریافت کرده است. etedalgara اینو حتما تو اخبار ایران با افتخار اعلام میکنن