دستگیری برخی از شکارچیان در تالاب میانکاله/ حال محیط بانان خوب است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با اشاره به دستگیری تعدادی از شکارچیانی که در روزهای اخیر به تالاب میانکاله هجوم برده بودند، گفت: وضعیت محیط بانانی که در این درگیری حضور داشتند مطلوب و آسیب‌های وارده سطحی بوده است

سرهنگ جمشید محبت خانی در گفت و گو با ایسنا ضمن تشریح وضعیت درگیری اخیر در تالاب میانکاله خاطرنشان کرد: طبق اطلاعاتی که از منابع محلی به دست ما رسیده، از هفت روز پیش ۱۰۰ نفر از شکارچیان مسلح در سه مرحله در اعتراض به لغو مجوز شکار در این منطقه به سمت تالاب میانکاله هجوم بردند. تقریبا چنین اتفاقی با این حجم از افراد پیش از این مشاهده نشده بود.

محبت‌خانی با اشاره به راه‌های قانونی پیش روی شکارچیان گفت: شکارچیان اگر خواستار مجوز شکار هستند، باید بدانند که این راهکار درست آن نیست. محیط زیست از راه قانون اجازه ارایه درخواست برای مجوز شکار را بر اساس شرایط حیات وحش و جمعیت گونه‌ها داده است. در صورت تکرار چنین حرکاتی یگان حفاظت به جد با متخلفان برخورد خواهد کرد. در حال حاضر نیز هماهنگی با دستگاه‌های امنیتی و قضایی برای پیشگیری و برخورد جدی با افراد متخلف انجام شده است و تعدادی دستگیر شده‌اند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست درباره وضعیت محیط بانان پس از این درگیری اظهار کرد: خوشبختانه محیط بانان به علت ساچمه‌ای بودن تیر اسلحه‌های شکاری و پوشش مناسب دچار آسیب جدی نشده اند و آسیب وارده سطحی است و حتی به اورژانس نیز نرفتند. تنها چهار نفر از محیط بانان در جریان این درگیری‌ها دچار آسیب جزئی شده اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمله دسته‌جمعی و مسلحانه شکارچیان غیرمجاز به محیط بانان در میانکاله
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا به شهروندان خود در امارات نسبت به حملات احتمالی هشدار دادسفارت آمریکا در ابوظبی طی بیانیه‌ای درباره خطرات بالقوه و احتمالی در امارات متحده عربی به شهروندان خود هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه حملات خطری برای کل خاورمیانه است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پشت پرده اجسام نورانی که در آسمان پورتوریکو مشاهده شدندتصاویر تازه منتشره از آسمان پورتوریکو شماری از اجسام نورانی را در حال سقوط بر زمین نشان می‌دهد که احتمال می‌رود بقایای ماهواره‌های استارلینک باشند. این ماهواره هفته گذشته بر اثر طوفان خورشیدی هفته گذشته از کار افتاده بودند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نماینده قم: تنها کشور کره زمین هستیم که در تمام ابعاد پیشرفت کردیم😱😱 شما بگو زدين😂🤪
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تاجر اسرائیلی که در ترکیه هدف ترور جمهوری اسلامی بود، کیست؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا نیمی از سپرده‌های بانک مرکزی افغانستان در ایالات متحده را به قربانیان ۱۱ سپتامبر می‌پردازدرئيس جمهوری آمریکا با امضای یک فرمان اجرایی، ۳ و نیم میلیارد دلار از پول‌های مسدود شده دولت افغانستان در ایالات متحده را به بازماندگان حادثه ۱۱ سپتامبر می‌پردازد. این در حالی است که سازمان‌های بین المللی نسبت به خطر قحطی در افغانستان ابراز نگرانی کرده‌اند. عربستان زده پولشو از افغانستان میگیرن لعنت به امریکا و طرفدارانش It is the money that individual Afghans has deposited in personal accounts and then the Central Bank of Afghanistan has deposited in US banks for sake of earning interests. Now Biden is taking the Afghan individuals money, which will put all Afghans in worse situation,don't steal
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »