دستگیری یک زوج به ظن همدستی با تحرکات نئونازی‌ها | DW | 27.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 78 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک مامور سابق پلیس ایالت بایرن و همسرش به ظن مشارکت در ارسال ایمیل‌های تهدیدآمیز با امضای نئونازی‌ها بازداشت شده‌اند. 'سازمان زیرزمینی ناسیونال سوسیالیست' مدتی است برای چهره‌های مطرح آلمان پیام‌های تهدید به مرگ می‌فرستد.

یک مامور سابق پلیس ایالت بایرن و همسرش به ظن مشارکت در ارسال ایمیل‌های تهدیدآمیز با امضای نئونازی‌ها بازداشت شده‌اند."سازمان زیرزمینی ناسیونال سوسیالیست" مدتی است برای چهره‌های مطرح آلمان پیام‌های تهدید به مرگ می‌فرستد.دادستانی فرانکفورت از بازداشت موقت یک زوج در ارتباط با ایمیل‌های تهدیدآمیز دست راستی‌های افراطی در آلمان خبر می‌دهد. مظنونان که یک پلیس سابق ۶۳ ساله و همسر ۵۵ ساله او هستند، به دلیل عدم صدور حکم جلب، فعلا آزاد شده‌اند.

اقدام دادستانی در هماهنگی با اداره آگاهی ایالت هسن و اداره پلیس شهر"لندزهوت" در بایرن انجام گرفته است. مامور یاد شده، سابقه ارتکاب جرم با انگیزه‌های دست راستی را دارد و گفته می‌شود که شواهدی مبنی بر همدستی او و همسرش در ارسال ایمیل‌های تهدیدکننده در اختیار مقامات است. این ایمیل‌ها که مضامین توهین‌آمیز و نفرت‌پراکنانه دارند، به نمایندگان پارلمان و چهره‌های مطرح سیاسی و فرهنگی آلمان فرستاده شده‌اند و اکثر دریافت کنندگان، زنان هستند.

پتر بویت، وزیر کشور دولت ایالتی هسن، تعداد ایمیل‌های ارسالی را ۶۹ مورد اعلام کرده است. این مسئله با یک رسوایی در اداره پلیس ایالت هسن نیز گره خورده، زیرا مشخص شده که آدرس‌ها و اطلاعات شخصی چند تن از افراد مورد تهدید، از ادارات پلیس ویسبادن و فرانکفورت نشت کرده‌اند. رئیس پلیس ایالت هسن در واکنش به این آبروریزی، به بازنشستگی اجباری تن داد.

نامه‌های الکترونیکی امضای"NSU 2.0" را ذیل خود دارند که مخفف تشکیلات ترور زیرزمینی نازی‌هاست. سازمان زیرزمینی ناسیونال سوسیالیست در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۷ مرتکب ده فقره قتل در آلمان شد. مقتولان خارجی و مهاجر و عمدتا مسلمان بودند.سه نفر از دریافت‌کنندگان این پیام‌ها، نمایندگان حزب"چپ‌ها"، از جمله ژانین ویسلر، رئیس فراکسیون این حزب در پارلمان هستند. تهدیدها علیه او و ایدیل بایدر، هنرپیشه و کابارتیست ترک تبار آلمانی تکرار شده‌اند.

کنستانتین کوهله، کارشناس سیاست داخلی از حزب"دمکرات آزاد" از دادستان فدرال خواسته که تحقیقات در این زمینه را بر عهده بگیرد. او می‌گوید: «تهدیدها نشان می‌دهند که عاملان این ایمیل‌ها، در صدد ارعاب کسانی هستند که وزنه‌ای در یک جامعه کثرت‌گرا به شمار می‌روند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعزام تلسکوپ پیشرفته همراه با بالونی به ابعاد یک زمین فوتبال به جو زمین🔺اعزام تلسکوپ پیشرفته همراه با بالونی به ابعاد یک زمین فوتبال به جو زمین ⚡️سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا «ناسا» به زودی تلسکوپی پیشرفته را همراه با یک بالون بزرگ به جو زمین می فرستد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تذکر به روزنامه اعتماد به دلیل انتشار یک مصاحبه درباره حق براندازی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

جنجال همکاری سازمان امنیت داخلی آلمان با یک کارمند بوندس‌تاگ | DW | 26.07.2020یکی از کارمندان حزب راست 'آلترناتیو برای آلمان' در بوندس‌تاگ با سازمان امنیت داخلی آلمان در ایالت بایرن همکاری داشته است. احزاب سوسیال دمکرات و سبزهای بایرن خواستار روشنگری در مورد فعالیت‌های جاسوسی این زن هستند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بازداشت شهردار منطقه یک بندرعباس به اتهام فساد مالی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شهردار منطقه یک بندرعباس به اتهام فساد مالی بازداشت شدرییس کل دادگستری استان هرمزگان از بازداشت شهردار منطقه یک بندرعباس به اتهام فساد مالی خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اوقاف و زمین‌خواری؛ هر ۲۶ دقیقه یک سند تازه به نام اوقاف ثبت می‌شود
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »