دستگیری ۳۲ عضو یک شرکت نظامی خصوصی روسیه در بلاروس

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

خبرگزاری رسمی بلاروس روز چهارشنبه ۲۹ ژوئیه (۸ مرداد) اعلام کرد که دولت این کشور شب گذشته ۳۲ فرد را که برای یک گروه نظامی خصوصی روسی کار می کردند در نزدیکی شهر مینسک، پایتخت، دستگیر کرده است.

بنابر اعلام خبرگزاری بلتا، این دستگیری پس از آن اتفاق افتاده است که مقامات بلاروس خبرهایی از ورود ۲۰۰ جنگجو به کشور برای «بی ثبات کردن انتخابات ریاست جمهوری» دریافت کردند.

گفته شده است که این افراد برای شرکت روسی «واگنر» کار می کردند که یک شرکت خصوصی فعال در زمینه نظامی و امنیتی است. شرکت‌های نظامی خصوصی در بلاروس غیرقانونی به شمار می روند. کرملین و وزارت خارجه روسیه هنوز واکنشی به این خبر اعلام نکرده اند. پیشتر الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور ۶۵ ساله بلاروس، نیروهای روسیه و لهستان را به تلاش برای دخالت در انتخابات این کشور و بی اعتبار ساختن خود متهم کرده بود.انتخابات بلاروس در روز ۹ اوت برگزار خواهد شد و آقای لوکاشنکو به دنبال دستیابی به قدرت برای ششمین دوره پیاپی است. او از سال ۱۹۹۴ میلادی تاکنون قدرت را در بلاروس در دست دارد.

مخالفان وی را به عدم کفایت در مدیریت بحران کرونا متهم می کنند. شرایط بد اقتصادی، محدودیت‌های سیاسی و وضع ناگوار حقوق بشر از جمله انتقادات دیگر به رئیس جمهور بلاروس به شمار می رود.الکساندر لوکاشنکو که «آخرین دیکتاتو اروپا» خوانده می شود هواداران گروه‌های اپوزسیون را متهم می کند که قصد دارند همچون معترضان در اوکراین که رئیس جمهور تحت حمایت روسیه ویکتور یانوکوویچ را سرنگون کردند، حکومت وی را نیز ساقط کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دستگیری یک از عناصراصلی و سرکرده دلالی در بازار ارزفرمانده انتظامی تهران بزرگ: *سرکرده دلالان بازار ارز در یکی از استان‌های غربی دستگیر شد *او در صندوق عقب خودروها پنهان می‌شد و تغییر مکان می‌داد *این فرد یک شبکه ٣٠ نفری داشت؛ ٢۴ نفر از اعضای این شبکه نیز دستگیر شده‌اند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازگشت آرامش به مرز اسرائیل با لبنان پس از یک روزِ پرتنشاسرائیل پس از حمله‌ هوایی هفته گذشته به سوریه که در جریان آن یک شبه نظامی حزب‌الله نیز کشته شد خود را برای حمله متقابل آماده کرده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کشف آنتی‌بیوتیک جدید از کتاب خطی هزار ساله متعلق به قرون وسطیگروهی از محققان در بریتانیا به ترکیب جدیدی از یک آنتی‌بیوتیک دست یافته‌اند که ریشه در یک روش معالجه قدیمی در قرون وسطی دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بالگردهای ارتش ترکیه راهی نخجوان شدندبالگردهای ارتش ترکیه برای شرکت در رزمایش نظامی مشترک با آذربایجان به نخجوان انتقال یافتند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جزئیات تدوین طرح کمک معیشتی «کرامت شهید سلیمانی» در کمیسیون اقتصادی/ با اذن رهبری از ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد مستضعفان کمک می‌گیریم/ طرح «دوفوریتی ساماندهی بازار خودرو» در حال بررسی استموسوی به ایلنا خبر داد؛ جزئیات تدوین طرح کمک معیشتی «کرامت شهید سلیمانی» در کمیسیون اقتصادی/ با اذن رهبری از ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد مستضعفان کمک می‌گیریم/ طرح «دوفوریتی ساماندهی بازار خودرو» در حال بررسی است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دستگیری 51 دلال ارزی/کشف بیش از یک میلیون انواع ارزدستگیری ۵۱ دلال ارزی کشف بیش از یک میلیون انواع ارز رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا: در دومین طرح سراسری مبارزه با اخلال گران بازار ارز، ۵۱ سوداگر و اخلالگر ارزی دستگیر و چهار صرافی متخلف پلمب و بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار انواع ارز کشف شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »