تروریسم, راست افراطی, استونی, نئونازی

تروریسم, راست افراطی

دستگیری رهبر ۱۳ ساله یک گروه تروریستی در استونی | DW | 10.04.2020

یک نوجوان ۱۳ساله به اتهام رهبری یک گروه تروریستی راست‌گرا در استونی دستگیر شد. این گروه که از طریق اینترنت فعالیت می‌کرده است ۷۰ عضو در ۱۵ کشور دارد.

10/04/2020 10:30:00 ب.ظ

یک نوجوان ۱۳ساله به اتهام رهبری یک گروه تروریستی راست‌گرا در استونی دستگیر شد. این گروه که از طریق اینترنت فعالیت می‌کرده است ۷۰ عضو در ۱۵ کشور دارد.

یک نوجوان ۱۳ساله به اتهام رهبری یک گروه تروریستی راست‌گرا در استونی دستگیر شد. این گروه که از طریق اینترنت فعالیت می‌کرده است ۷۰ عضو در ۱۵ کشور دارد.

این نوجوان با نام مستعار"فرمانده" علاوه بر رهبری گروه، به تنهایی در باره عضویت علاقه‌مندان به همکاری تصمیم می‌‌گرفته، نسخه‌های ساخت بمب در اینترنت منتشر می‌کرده و در فکر ایجاد یک اردوگاه آموزش عملیات تروریستی بوده است."لشکر جنگ آتشین" در اکتبر ۲۰۱۸ بنیان نهاده شده، از طریق عکس و اعلامیه و ویدیو در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ می‌کرده و بیش از هر جا در سرویس پیام‌رسان تلگرام فعال بوده است.  

پرزیدنت ترامپ فرمان اجرایی برای نظارت بر محتوای شبکه‌های اجتماعی امضا کرد سومین روز تجمع اعتراضی به مرگ‌ «جرج فلوید» در مینیاپولیس؛ شهردار اعلام «وضعیت اضطراری» کرد مقر پلیس مینیاپولیس در آتش؛ ترامپ تهدید به اعزام ارتش و گارد ملی کرد

این گروه در فوریه سال جاری خبر انحلال خود را در اینترنت اعلام کرده بود اما از قرار معلوم قصد داشته است فعالیت خود را زیر نام تازه‌ای ادامه دهد.از جمله برنامه‌هایی که"فرمانده" مد نظر داشته، یک حمله تروریستی در لندن و فعالیت‌هایی به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس حزب نازی در آلمان بوده است. 

از آنجا که"فرمانده" زیر ۱۴ سال سن دارد، امکان محاکمه او در استونی ممکن نیست. به همین دلیل مقامات قضایی این کشور باید به فکر ایجاد اقدامات قانونی دیگری برای برخورد با این نوجوان شرور باشند. نفوذ"لشکر جنگ آتشین" در آلماناز شواهد چنین برمی‌آید که نوجوان ۱۳ ساله موفق شده است، از طریق اینترنت ۷۰ عضو را در ۱۵ کشور، از جمله آلمان، به گروه تروریستی خود جلب کند.

به گزارش اشپیگل، فعالیت شش عضو این گروه در آلمان نیز به صورت آنلاین بوده است. رهبر شاخه آلمان این گروه با نام مستعار"هایدریش" (نام یکی از رهبران"اس اس" آلمان نازی) فعالیت می‌کرده و در ماه فوریه دستگیر شده است. این مرد ۲۲ ساله در اینترنت عکس‌‌هایی با اسلحه دست‌ساز و کتاب ممنوع"نبرد من" آدولف هیتلر منتشر کرده و در لفافه گفته بود که قصد حمله به یک"عبادتگاه انسان‌های بد" را دارد. 

گفته می‌شود که منظور او یک مسجد اسلامی بوده است.   ادامه مطلب: DW فارسی »

اوه اوه...این بزرگ شه چی میشه اروپا با سیاست های مسخره مهاجرتیش بالاخره روزی وارد جنگ داخلی خواهد شد ۱۳سال!!!!!! من تو اون سن بزرگترین فعالیتم تلاش برای کسب جایگاه مبصری کلاس بود...😐 بله نسل جدید خوره فضای مجازیه الان پدر مادرهای که خر مذهب هستن داخل ایران مثل سپاهی ها بسیجی ها اشک تو چشماشون جمع میشه و ارزو میکردن این بچه شون بود

همزمان تعداد کشته های ویروس چینی به یکصدهزار نفر رسید! تحریم_کالای_چینی

امید برای حفظ یک جاندار در معرض انقراض؛ تولد یک نوزاد تاپیرفعالان محیط زیستی در برزیل بالاخره پس از ماه‌ها انتظار توانستند با دوربین‌های شبانه تصاویری از یک نوزاد تاپیر در کنار مادرش ثبت کنند. آنها تولد این نوزاد را سعادتی برای پروژه حفاظت از تاپیرها می‌دانند. هرچه سریع تر این خبر رو بردارید. چینی ها اگر بفهمن اینم می خورن :))

تسریع در روند اعتبار یک میلیون تومانی برای هر خانواده یارانه‌بگیررئیس‌جمهور در گفت وگو با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به برنامه‌های دولت برای کاستن از عوارض اقتصادی ناشی از توقف برخی کسب و کارها در دوران کرونا و تاکید بر این موضوع در بیانات امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی، بر تسریع در اجرای پیشبرد طرح‌های حمایتی دولت از اقشار آسیب‌پذیر تاکید کرد. آقا به دکترروحانی بفرمائین این نوبخت هفت ساله اقتصاد این مملکت سرنگون کرده واصلا هیچی از اقتصاد حالیش نیست،تا فرصتی برات مونده اقدام کن امروز برکنارش نکنی بعد پشیمون میشی بله چشم تورم بوجود میاد، بانک وام میده، سودشو میکنه رکود بوجود میاد، بانک وام میده سودشو میکنه سیل بیاد،زلزله بیاد،پلاسکو خراب بشه، بانک وام میده، سودشو میکنه؛ خودرو سازا احتکار میکنند، بانک وام میده، سودشو میکنه ؛کرونا بیاد، بانک وام میده، سودشو میکنه حرام_خوری_خوشمزس مبلغ ناچیز یارانه دربرابر هجوم ناجوانمردانه دلار ۱۶ هزارتومانی، اونقدری برکت داره که دولت برای پُزِ وام دادن با آن ۱۲درصد کارمزد بگیره.خودِ یارانه از شرم این طرح آب شد، مسئولین در چه حالند!؟ آیا گرفتن سود از پولی که متعلق به خود مردم است از لحاظ شرعی ایراد ندارد؟! رزمایش_همدلی

قرنطینه یک بیمارستان در تاجیکستانیک بیمارستان در شمال تاجیکستان از سوی دولت این کشور قرنطینه شد. - خبرگزاری آناتولی

رد یک طرح سه فوریتی و دیگر هیچ!PTahavori نشون دادن میخوان بازم برینن اما یوبوست شدن

یک سوم تهرانی ها شستن ۲۰ ثانیه ای دست ها را جدی نمی گیرندزالی: * یک سوم تهرانی‌ها شستن ۲۰ ثانیه‌ای دست‌ها را جدی نمی‌گیرند * عواقب حضور پرتراکم مردم در روزهای اخیر را باید در آمارهای بعدی قضاوت کرد * ۸۶,۴ درصد مردم با اعمال محدودیت بیشتر در تهران موافقتند * ۷۵ درصد ترددهای مردم برای تامین مایحتاج روزانه است من واقعا نمی دونم این درصدهارو از کجا میارید. همانطور که دولت هم قرنطینه را جدی نگرفت چقدر شما امارتون دقیقه دکتر!!یک سوم رو از کجا اوردی و ۲۰ثانیه رو‌چطوررچک کردی. ۸۶/۴درصد !!!!!

بازگشت سمانه نوروز مرادی به اوین و همسلولی با یک زندانی مشکوک به کرونا