دستگیری صدها معترض در آستانه انتخابات روسیه

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دستگیری هزاران معترض در آستانه انتخابات روسیه

پلیس مسکو بیش از ۱۰۰۰ نفر را در سرکوبی گسترده در شهر دستگیر کرده است.معترضان علیه رد صلاحیت نامزدان مخالف دولت از انتخابات محلی تجمع کرده بودند.انتخابات قرار است در ماه سپتامبر برگزار شود.

مقام‌های محلی می‌گویند نامزدهای رد صلاحیت شده نتوانسته‌اند به تعداد کافی امضا برای حمایت از نامزدی خود جمع کنند.اعلام کرده‌اند اما گروه‌های ناظر می‌گویند ۱۰۷۴ نفر دستگیر شده‌اند. سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو تظاهرات معترضان را تهدیدی امنیتی خوانده و وعده داده نظم عمومی را برقرار می‌کند.آلکسی ناوالنی، از رهبران مخالفان و منتقد سرسخت ولادیمیر پوتین، روز چهارشنبه بعد از اعلام فراخوان برای راهپیمایی بدون مجوز روز شنبه به ۳۰ روز زندان محکوم شد.مشخص نیست چند نفر در تظاهرات شنبه ۲۷ جولای شرکت کرده‌اند اما به نظر می‌آید تعداد معترضان کاهش قابل توجهی داشته است.

تعدادی از معترضان با بدن خون آلود دیده شده‌اند و براساس گزارش‌ها دست کم چشم‌های دو نیروی امنیتی به دلیل اسپری فلفل نیاز به معالجه داشته است.مقام‌های محلی در مسکو بودجه شهر را کنترل نمی‌کنند و اختیاری در انتخاب مقام‌های اصلی ندارند. انتخابات محلی در دوره‌های گذشته بدون اعتراضات چشمگیر یا توجه رسانه‌ها برگزار شدند.

برخی نامزدان توانسته‌اند امضای کافی جمع کنند اما مقام‌های محلی شماری از امضاها را بی‌اعتبار خوانده‌اند و براین اساس نامزدها را رد صلاحیت کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

همین اتفاق در اسپانیا بدترش افتاد وحتی نذاشتن ملت رای بدن وبا تراکتور جلوی حوزه رای گیری را بستند .ظاهرا اون برای برخی دوستان عین دموکراسی است

چرا از سرکوب مردم در تاجیکستان اخباری منتشر نمی کنید؟

استاد و معلم جمهوري اسلامي

'داوطلبانه از نیروهای امنیتی درخواست بازداشت شدن کردند'

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعلام محلات دارای بیشترین مشارکت از سوی شهردار تهران/ آرای باطله و تشابه اسمی نداریمشهردار تهران: ۲۰ درصد کاندیداهای شورایاری زنان هستند و ۴۰ درصد کاندیداها زیر ۴۰ سال سن دارند فکر کنم متولی امر انتخابات، وزارت کشور است. برگزاری انتخابات شورایاری توسط شهرداری بنظرم مصداق 'تضاد منافع' یا conflict of interest است. ایسنا، یعنی تو نمیدونی انتخابات شورایاری ها ، غیر قانونیه؟!!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حسین کمانگر فعال مدنی در در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج در اعتصاب غذا استحسین کمانگر، فعال مدنی زندانی که دی ماه سال گذشته، توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت‌ و به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده است یک هفته است که در اعتصاب غذا به سر می‌برد. هیچ فریاد رسی هم نیست؟ حقوق بشر کجائی ؟؟؟؟؟ این تپله براش خوبه جسوس اجتماعی امیدوارم با متلاشی شدن این حکومت برای همیشه تمام انسان های بیگناه از زندان آزاد شوند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سالمرگ شاملو و ساعدی؛ تکرار ناسزا به روشنفکران و درهای بسته مزار شاعرانهفته ای گرم بود، گرمایی که کلاه سیمین از سر دماوند برداشت، اما غروب ها را صفا بخشید و در شهرهای بزرگ شب بیداری جمعی را رایج کرد. تجمع خطر در تنگه هرمز، گرچه رسانه های جهان را به نوشتن گزارش ها و مقالات هر روزه مجبور کرد، اما نشانه ای نیست که ثابت کنند رسانه های سراسری و محلی رغبتی به این اخبار داشته باشند. اما نابینایانی برای نخست بار شاید در جهان، در سالنی نشستند و فیلمی را شنیدند. سالمرگ چیه بیسوادای بی کلاس. سالگرد یا یادمان صحیح است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

طاهرنژاد: احمدی‌نژاد اصولگرایان و اصلاح‌طلبان را به چالش می‌کشداحتمال نامزدی احمدی نژاد در انتخابات مجلس؟ طاهرنژاد، فعال سیاسی درباره احتمال نامزدی احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس: بعید می‌دانم خود احمدی‌نژاد نامزد انتخابات شود، اما رهبری جریان منتسب به خود را بر عهده خواهد داشت و خود را برای انتخابات ۱۴۰۰ آماده می کند در حال حاضر احمدی_نژاد بزرگترین دشمن ملت می‌باشد. باز دلقک .....داره میاد تو گود...چه پر روووو؟! چالش اگرعلمی والهی باشدان اصلاح است وان فرمان خداست که فرمان به پیوستگی ان می دهدکه پیوسطه به عدالت قیام کنیدوبه انچه امرشده استقامت کنید.انچه مهمتر است انکه دانش جامع اصلاحات رابایددرقران کریم به صورت موضعی کسب نمودودرکشوراجراکردتا چالشها علمی والهی باشدوموجب تعادل درکشورشود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

خاتمی هم نمی‌تواند مردم را به انتخابات فرابخواندروزنامه‌_خوانی ۵ مرداد اعتماد: ایران باید بتواند نفت بفروشد آرمان ملی: خاتمی هم نمی‌تواند مردم را به انتخابات فرابخواند ابتکار: اجرای طرح ناکام جمع‌آوری کودکان_خیابانی آفتاب: مالیات عایدی بر مسکن چرا قانون نمی‌شود؟ بیشتر بخوانید: پوپولیسم احمدی نژادی هم مدتی است فعال شده ،بدانید واگاه باشید که او هم در برابر اراده مردم در (رای بی رای ) نمی‌تواند خالی ایجاد کند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان: کریدور ترور در شرق فرات را منهدم می‌کنیم.اردوغان: در مورد حفظ امنیت مرزهایمان با ایران و عراق اتفاق نظر داریم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »