دستگیری بیش از ۷۰ 'مظنون به تروریسم' در ترکیه | DW | 02.06.2020

13/03/1399 08:46 ب.ظ

هم‌زمان با برداشتن محدودیت‌های مربوط به کرونا در ترکیه، دادستانی این کشور حکم بازداشت ۱۱۸ نفر را در ۳۵ شهر صادر کرد. ۷۲ نفر از آنها فورا بازداشت شدند.

هم‌زمان با برداشتن محدودیت‌های مربوط به کرونا در ترکیه، دادستانی این کشور حکم بازداشت ۱۱۸ نفر را در ۳۵ شهر صادر کرد. ۷۲ نفر از آنها فورا بازداشت شدند. به گزارش خبرگزاری آناتولی، دادستانی ترکیه روز سه‌شنبه دوم ژوئن دستور بازداشت ۱۱۸ مظنون در ۳۵ شهر را صادر کرد. ۷۲ تن از این افراد پیش از ظهراین روز بازداشت شدند. اتهام کسانی که دستور بازداشت‌شان صادر شده، ارتباط با جنبش فتح‌الله گولن عنوان شده است.

دولت ترکیه گولن را متهم به طراحی و اجرای کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ کرده؛ اتهامی که گولن همواره آن را رد کرده است.

فتح‌الله گولن واعظ دینی و منتقد حکومت اردوغان از سال ۱۹۹۹ در امریکا زندگی می‌کند. از سال ۲۰۱۶ تا کنون علیه ۸۰ هزار نفر در ترکیه به اتهام دست داشتن در کودتا و ارتباط با جنبش گولن از سوی دادستانی طرح دعوا شده است. ۱۵۰ هزار کارمند دولت و سایر مشاغل نیز با همین اتهام از کار اخراج یا تعلیق شده‌اند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید تا شروع بحران شیوع کرونا، خبرگزاری آناتولی هر هفته از اعاده دعوی و دستگیری‌های گروهی در ترکیه گزارش می‌داد. با شروع بحران کرونا این اخبار کمتر شد اما از اول ژوئن که دولت ترکیه محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا را تا حد زیادی رفع کرد، ظاهرا موج جدیدی از دستگیری‌ها شروع شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

آتش گرفتن خودرو پلیس و بازداشت معترضان به نژادپرستی در نیویورکدر جریان درگیری شبانه معترضان با پلیس در مرکز نیویورک، آنها خودرو پلیس را آتش زدند مأموران نیز شماری از آنها را بازداشت کردند. We Iranian people are worry about general killing of American people by the American milltaries forces. Meanwhile we defend of lawful and legal protests of Americans, we ask the World Community to avoid terroristy actions of American millitaries. اینها حرکتشون با شعار خصیصه های نژادیه چطور برخلاف نژاد پرستی بپا خواسته اند؟ بر ضد سایر نژادها برخواسته اند. 😂 دانکی خودتی😄

صدور حکم بازداشت ۱۱۸ تن به ظن مشارکت در کودتای نافرجام ۴ سال پیش ترکیهدفتر دادستان استانبول روز سه‌شنبه اعلام کرد که حکم بازداشت ۱۱۸ نفر که اکثرا عضو نهادهای نظامی و امنیتی ترکیه هستند به ظن عضویت در شبکه تحت رهبری فتح‌الله گولن و دست داشتن در کودتای نافرجام ۲۰۱۶ صادر شده است. آنتی بیوتیک این اردوغان ١٢ سیلندر چقدر اثر داره😂😂😂 دیکتاتور یعنی اردوغان این الاااغ های پانکررد خدارو شکر کنند در زیر سایه ایران و ایرانی جماعت در امان هستند شکر گزار باشید 🇮🇷 ۵۰ سال بعد.

سازمان ملل از موافقت طرف‌های درگیر در لیبی برای از سرگیری مذاکرات خبر داد🔺سازمان ملل از موافقت طرف‌های درگیر در لیبی برای از سرگیری مذاکرات خبر داد ⚡️نمایندگی سازمان_ملل متحد در لیبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که گروه‌های درگیر در لیبی موافقت کردند تا مذاکرات مربوط به آتش‌بس را از سر بگیرند.

آتش‌سوزی جنگل‌های خاییز مهار شد / بیش از 100 هکتار از اراضی منطقه در آتش سوختمدیرکل منابع طبیعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شب گذشته آتش سوزی منطقه خاییز به طور کامل مهار شد.

ملکه ۹۴ ساله بریتانیا سوار بر اسب بعد از ۷۵ روز از قرنطینه در آمدملکه ۹۴ ساله بریتانیا سوار بر اسب بعد از ۷۵ روز از قرنطینه در آمد ملکه بریتانیا حتی برای اولین بار روز تولد خود را که در ۲۱ ماه آوریل است، بی سر و صدا در قرنطینه و از طریق تماس ویدیوی با اعضای خانواده اش جشن گرفت. ننگ بر انگلیس ،اشوبگر ان ضد ایرانی ،درود بر ایران وایران دوستان جاوید_شاهزاده_رضا_پهلوی رضاشاه_روحت_شاد جاوید_شاه 💙💙💙💙😂💙👑💙💙💙💙💙👑👑💙💙💙💙💙👑💙💙💙👑 چقد خوشحال شدم از این خبر!!!! واقعا منتظر همچین لحظه ای بودم! کی سواره ملکه شده؟

شمار مبتلایان به کرونا در پاکستان از مرز 70 هزار نفر گذشت

با گذشت چهار سال از کودتای نافرجام در ترکیه، دولت همچنان شماری از فعالان مدنی و سیاسی، روزنامه‌نگاران، کارمندان دولت و وابستگان ارتش را به اتهام دست داشتن در این کودتا دستگیر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، دادستانی ترکیه روز سه‌شنبه دوم ژوئن دستور بازداشت ۱۱۸ مظنون در ۳۵ شهر را صادر کرد. ۷۲ تن از این افراد پیش از ظهراین روز بازداشت شدند.

اتهام کسانی که دستور بازداشت‌شان صادر شده، ارتباط با جنبش فتح‌الله گولن عنوان شده است. دولت ترکیه گولن را متهم به طراحی و اجرای کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ کرده؛ اتهامی که گولن همواره آن را رد کرده است.

فتح‌الله گولن واعظ دینی و منتقد حکومت اردوغان از سال ۱۹۹۹ در امریکا زندگی می‌کند.

از سال ۲۰۱۶ تا کنون علیه ۸۰ هزار نفر در ترکیه به اتهام دست داشتن در کودتا و ارتباط با جنبش گولن از سوی دادستانی طرح دعوا شده است. ۱۵۰ هزار کارمند دولت و سایر مشاغل نیز با همین اتهام از کار اخراج یا تعلیق شده‌اند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

تا شروع بحران شیوع کرونا، خبرگزاری آناتولی هر هفته از اعاده دعوی و دستگیری‌های گروهی در ترکیه گزارش می‌داد. با شروع بحران کرونا این اخبار کمتر شد اما از اول ژوئن که دولت ترکیه محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا را تا حد زیادی رفع کرد، ظاهرا موج جدیدی از دستگیری‌ها شروع شده است.

اکثر کسانی که در دور اخیر حکم دستگیری‌شان صادر شده وابستگان ارتش هستند. دولت ترکیه گولن را متهم می‌کند که به طور هدفمند در ارتش"نفوذ" کرده است.

در جریان کودتای ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ در ترکیه، بیش از ۲۵۰ نفر کشته و بیش از دوهزار نفر زخمی شدند. پس از کودتا نیز حدود ۱۱۰ رسانه تعطیل و صدها خبرنگار زندانی شدند.

در همین زمینه: