دستگاه‌های نظارتی به تکالیف قانونی خود عمل نکرده‌اند که عده‌ای از مدیران اموال نامشروع کسب کرده‌اند/ عزم جدی در برخورد با تخلفات وجود ندارد

31/01/2021 10:25:00 ق.ظ

خرمشاهی در گفت‌وگو با #ایلنا: دستگاه‌های نظارتی به تکالیف قانونی خود عمل نکرده‌اند که عده‌ای از مدیران اموال نامشروع کسب کرده‌اند/ عزم جدی در برخورد با تخلفات وجود ندارد

ایلنا, دیوان محاسبات

خرمشاهی در گفت‌وگو با ایلنا : دستگاه‌های نظارتی به تکالیف قانونی خود عمل نکرده‌اند که عده‌ای از مدیران اموال نامشروع کسب کرده‌اند/ عزم جدی در برخورد با تخلفات وجود ندارد

یک وکیل دادگستری گفت: دستگاه‌های نظارتی آن چنان که باید و شاید به تکالیف قانونی خود عمل نکردند که عده‌ای از مدیران اموال نامشروع کسب کرده اند. این موضوع نشان‌دهنده این است که سهل‌انگاری‌هایی در گذشته صورت گرفته است و عزم جدی در برخورد با تخلفات وجود ندارد.

این وکیل پایه یک دادگستری گفت: از دیرباز شاهد تداخل بین قوا بودیم و این تداخلات مشکلاتی در مدیریت داخلی و خارجی و روابط بین‌الملل ایجاد می‌کند. اگر قرار است که امور پیشرفت مناسبی داشته باشد، بهترین شیوه این است که سه قوه در امور یکدیگر دخالت نکنند.

وی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل بازپس‌گیری اموال نامشروع مسئولان از سوی رئیس قوه قضاییه، افزود: این دستورالعمل یک امر بسیار مهمی است که اجرای آن به سادگی صورت نخواهد گرفت یعنی ما طی چندین سال علیرغم حضور و وجود دستگاه‌های نظارتی مانند دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و دیوان عدالت اداری باز هم شاهد هستیم که تخلفاتی صورت گرفته و همچنان صورت می‌گیرد و اموال حیف و میل می‌شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

اصلاح‌طلبان به دستگاه‌های نظارتی چک سفید نخواهند داداسماعیل گرامی‌مقدم گفت: همه احزاب اصلاح‌طلب معتقدند باید در انتخابات و هر کنش سیاسی دیگری مشارکت جدی داشته باشند تا بتوانند حتی‌المقدور تاثیرگذار باشند. البته این اصلاً به معنی کنار آمدن با هر شرایطی نیست. در واقع اصلاح‌طلبان به دستگاه‌های نظارتی چک سفید نخواهند داد. آخه سید حسن خمینی چی داره که بخواد جامعه رو تکون بده؟ سابقه اجرائی یا مدیریتی؟ سخنران خوبیه؟ سابقه مبارزاتی؟! کارنامه ای در نقد مشکلات و ارائه راهکار؟؟؟ امثال اسماعیل گرامی مقدم گویا بگذر جوار منقل تحلیل میکنند؟!!؟ هههههههه آره همینطوری هم حسن وقتی از اتاقش خارج میشه که بره مستراح در طول مسیر ، کره زمین دو درجه از مدار خودش خارج میشه ! جوری که کره زمین تکون میخوره ! باور کن ! یا ایشان در جامعه نیست یا قدرت تحلیل ندارد. بجز خاتمی، هیچ انتخاب دیگری از بین روحانیون نمیتواند باعث رای دادن مردم شود. البته باز هم با شرایط فعلی همین حرف بنده هم خیلی انگیزه ایجاد نمیکند.

انتخاب سفارشی پیمانکار وابسته به بنیاد مستضعفان به بهای تهدید تحریم‌ بندر چابهار+اسناد/ کجایند نهادهای نظارتی؟طبق اسناد به دست آمده در جریان انتخاب شریک اپراتور هندی بندر شهید بهشتی، وزارت راه و شهرسازی، سازمان بنادر و بنیاد مستضعفان یک شرکت تحریمی را برای بندر مستثنی از تحریم انتخاب کردند که با عدم پذیرش این شرکت، بلافاصله با ترک تشریفات اقدام به تاسیس یک شرکت دیگر با سرمایه 300 هزار تومانی کردند.

به رغم نیاز فوری به واکسن در برزیل، نهاد نظارتی این کشور واکسن «اسپوتنیک وی» روسیه را تأیید نکردبه رغم نیاز فوری به واکسن در برزیل، نهاد نظارتی این کشور واکسن «اسپوتنیک وی» روسیه را تأیید نکرد به گزارش «نیویورک تایمز»، مقامات بهداشتی برزیل ابهاماتی در مورد تولید، ایمنی، و ساخت واکسن روسی دارند و هر پنج مدیر نظارتی برزیل به آن رأی مخالف داده‌اند. اونوقت یک مشت گوساله‌ی سپاه پاسبانان روسیه و یک مشت مثلا دکتر جیره‌خور سپاه این رو به خورد ایرانیها میدن. خوبه VOA در مورد فشار های امریکا بر برزیل برای رد این واکسن نیز حرف بزند. فقط کافی است سرچ کنید: U.S Officials pressured Brazil to reject Russian Vaccine تا خبرشو در واشنگتن پست پیدا کنید☝️☝️☝️

ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی برای ادامه سه ماهه فعالیت‌های نظارتی توافق کردنددر پایان سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران، بیانیه‌ای مشترک صادر و درباره تداوم فعالیت‌های ضروری بازرسان آژانس تاکید کردند. - خبرگزاری آناتولی

آغاز صادرات دستگاه ضد عفونی کننده هوا تولیدی ترکیه به آسیا و اروپامهرداد یکی از هزاران جوان مستعد آذربایجانی و فرزند اورمیه بود که به لحاظ عدم حمایت دولت به ترکیه مهاجرت کرد و اکنون پله های ترقی را بالا می‌رود.

عبدالصمد خرمشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص طرح مدیریت تعارض منافع، اظهار کرد: براساس اصل ۵۷ قانون اساسی، قوای حاکم در جمهوری اسلامی زیر نظر ولایت فقیه و مستقل از یکدیگرند.اسماعیل گرامی‌مقدم گفت: همه احزاب اصلاح‌طلب معتقدند باید در انتخابات و هر کنش سیاسی دیگری مشارکت جدی داشته باشند تا بتوانند حتی‌المقدور تاثیرگذار باشند.به گزارش خبرنگار ایلنا، خرداد ماه سال ۹۵ موافقت‌نامه تاسیس دالان تجاری ایران،هند و افغانستان تحت عنوان توافق‌نامه چابهار، بین روسای جمهور این سه کشور امضا شد و به تصویب مجالس کشورهای مذکور هم رسید.ایالتهای برزیل برای دریافت سی میلیون دز واکسن اسپوتنیک وی قرارداد بسته‌اند.

هدف از توزیع قدرت و تفکیک قوا این است که خودکامگی در یک بخش وجود نداشته باشد و اصل بر این است که اختیارات و وظایف هر بخش به صورت مستقل و مجزا تعریف شده باشد و در امور یکدیگر دخالت نکنند و با اهرم‌هایی که دارند بتوانند یکدیگر را کنترل کنند یا محدودیت‌هایی در جهت اعمال قدرت داشته باشند. این وکیل پایه یک دادگستری گفت: از دیرباز شاهد تداخل بین قوا بودیم و این تداخلات مشکلاتی در مدیریت داخلی و خارجی و روابط بین‌الملل ایجاد می‌کند. در واقع . اگر قرار است که امور پیشرفت مناسبی داشته باشد، بهترین شیوه این است که سه قوه در امور یکدیگر دخالت نکنند. در راستای انجام قرارداد دو ساله، شرکت آی پی جی ال هند، تصمیم به انتخاب پیمانکار ایرانی واجد شرایط برای انجام امور عملیاتی و بازرگانی گرفت که در همان ابتدا طی مناقصه‌ای که در سفارت هند برگزار شد، یک شرکت خدمات دریایی – بندری متعلق به بخش خصوصی انتخاب شد و به عنوان پیمانکار آی پی جی ال برای اجرای تعهدات محول شده، آغاز به کار کرد. وی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل بازپس‌گیری اموال نامشروع مسئولان از سوی رئیس قوه قضاییه، افزود: این دستورالعمل یک امر بسیار مهمی است که اجرای آن به سادگی صورت نخواهد گرفت یعنی ما طی چندین سال علیرغم حضور و وجود دستگاه‌های نظارتی مانند دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و دیوان عدالت اداری باز هم شاهد هستیم که تخلفاتی صورت گرفته و همچنان صورت می‌گیرد و اموال حیف و میل می‌شود. به هر حال آنچه روشن است اینکه جریان اصلاحات دیگر مثل سال‌های 92 و 96 بنای حمایت از چهره‌ای غیراصلاح‌طلب ندارد. خرمشاهی ادامه داد: بحث «از کجا آورده‌ای» قبل از انقلاب قانونی داشت و به تدریج قوانین متعدد دیگری چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب در این خصوص وضع شد کما اینکه در اصل ۴۹ قانون اساسی بر این قضیه تأکید شد. این تصمیم برزیل با واکنش دولت روسیه روبرو شده است.

بنابراین کار،‌ کار بسیار دشواری است و اولین سؤال این است که این دستگاه‌ها چرا در طول این مدت آن چنان که باید و شاید به تکالیف قانونی خود عمل نکردند که عده‌ای از مدیران اموال نامشروع کسب کنند. البته این اصلاً به معنی کنار آمدن با هر شرایطی نیست. همین شیب تند رشد در بندر شهید بهشتی باعث شد تا اراده نهادهایی که همواره مدعی عدم رقابت با بخش خصوصی هستند، برای حضور در بندر چابهار برانگیخته شود. این نشان‌دهنده این است که سهل‌انگاری‌هایی در گذشته صورت گرفته است و عزم جدی در برخورد با تخلفات وجود ندارد. وی خاطرنشان کرد: این مسأله‌ای است که سال‌ها در خصوص آن صحبت شده و من فکر می‌کنم یکی از معضلات کنونی ما همین قضیه است که چرا علیرغم وجود قوانین متعدد، باز هم شاهد مفسده هایی در زمینه های اقتصادی و مالی بودیم و این قضیه همچنان ادامه دارد.   این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه گفت: جریان اصلاحات برای ورود به انتخابات باید مهره‌های مورد نظرش برای کاندیداتوری تایید صلاحیت شوند و حتماً این‌طور نخواهد بود که «تحت هر شرایطی» تصمیم به حمایت از یک کاندیدا بگیرد؛ این یعنی اگر شرایط مهیا نشود، اصلاح‌طلبان به همان تصمیمی خواهند رسید که در انتخابات مجلس یازدهم رسیدند. این حقوقدان افزود: اگر تشتت و عدم هماهنگی وجود داشته باشد و هر سه قوه در امور یکدیگر دخالت کنند، انرژی و توان سه قوه آن چنان که باید و شاید در مجرای اصلی خود به کار گرفته نمی‌شود و نه تنها پیشبردی در امور حاصل نمی‌شود بلکه ممکن است که همین تداخل در مسئولیت‌ها مانع از پیشرفت امور شود. شرکت زیر مجموعه بنیاد مستضعفان در حالی در این مناقصه شرکت و انتخاب شد که همواره تمام مدیران نهادهای دخیل در برگزاری این رقابت، از جمله «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی،‌ «پرویز فتاح» رییس بنیاد مستضعفان و «محمد راستاد» مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مدعی بودند در تمام پروژه‌ها اولویت با حضور بخش خصوصی است و بارها این جمله را از رییس بنیاد مستضعفان شنیده‌ایم که بنیاد رقیب بخش خصوصی نیست و اگر بدانیم در پروژه‌ای بخش خصوصی ظرفیت اجرا دارد از آن کنار می‌کشیم. بنابراین اهدافی که مدنظر مسئولان است با موازی کاری قطعاً حاصل نخواهد شد. همان‌طور که در دوم اسفند سال 98 مشخص شد، مردم وقتی متوجه غیبت چهره‌های اصلاح‌طلب در انتخابات شدند انگیزه‌شان برای رأی دادن را از دست دادند تا نمایندگان فعلی با کمترین رأی ممکن وارد مجلس یازدهم شوند. حساب رسمی توییتر «اسپوتنیک وی»، به زبان پرتغالی اعلام کرد که تمامی اطلاعات و مدارک لازم در اختیار ناظران برزیلی قرار داده شده است.

خبرنگار: .