دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های خود را برای اصلاح الگوی مصرف پیشنهاد دهند / ضرورت تأمین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران

03/08/1400 10:23 ق.ظ

رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های خود را برای اصلاح الگوی مصرف پیشنهاد دهند / ضرورت تأمین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران / بررسی شیوه تأمین و عرضه انرژی پایدار برای بلندمدت

رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت تأمین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران و توجه به عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، گفت: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های پیشنهادی خود را در زمینه اصلاح الگوی مصرف و رعایت عدالت اجتماعی هر چه زودتر ارایه دهند. در این جلسه همچنین موضوع تأمین انرژی پایدار برای اقتصاد ایران با ۲ محور منطقی کردن مصرف انرژی و تأکید بر عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و محروم در دستور جلسه قرار گرفت.

در این جلسه همچنین موضوع تأمین انرژی پایدار برای اقتصاد ایران با ۲ محور منطقی کردن مصرف انرژی و تأکید بر عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و محروم در دستور جلسه قرار گرفت.

ادامه مطلب:
PadDolat »

Muhammad Qasim Ibn Abdul Karim has seen many dreams in which Allah and Prophet Muhammad (PBUH) advised him to follow the straight path and the things he should avoid. All these dreams confirm the message of the Quran and hadith. He is the Imam Al-Mahdi! HajAhmad128 عه آقای جلیلی A message to Ummah – Prophet Muhammad SAW said, ‘I want you to share the dreams that Allah has shown you, and spread my message amongst people’. A divine dream of Muhammad Qasim from 2015. I believe Muhammad Qasim is the Imam Al-Mahdi.

آقای رئیسی وعده‌های بورسی را یادتان رفت؟! مگر نگفتید در موضوع بورس اعتماد را به مردم بازمی گردانم و سوء مدیریت ها را جبران خواهم کرد؟ اگر خاندوزی ناتوان است موضوع بورس را به محسن رضایی بسپارید؛ او هم قول احیای بورس را داده بود اصلا به قاضی‌زاده بسپارید که ۳ روزه بورس را احیاء لطفا به وضعیت کارکنان پیمانکاری نیز رسیدگی کنید جهت تغییر وضعیت شغلی.کارگران شاغل در خودرو سازیهای بزرگ که پیمانکار هستند مورد ظلم و ...‌ لطفا رسیدگی کنید جناب دولت

«تهاتر نفتی» رویکرد جدید مجلس برای معیشت مستمری بگیران/ مشکل نبود منابع پایدار برای همسان‌سازی را باید چگونه حل کرد؟به گفته‌ی اعضای کانون‌های بازنشستگان تامین اجتماعی ۲۶ قانون مصوب مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام، که تحت نام «پوشش بیمه‌ای برای مشاغل فاقد کارفرمای مشخص» مانند کارگران ساختمانی، رانندگان، قالیبافان و... آن را می‌شناسیم، تنها در سال جاری حدود ۵ تا ۶ هزار میلیارد تومان در ماه و ۶۰ تا ۷۲ هزار میلیارد تومان در سال تعهدات بدون پشتوانه برای این صندوق بیمه‌ای، ایجاد کرده‌اند.

گزارش تسنیم| پاشنه آشیل مصرف بی‌رویه برای دومین دارنده ذخایر گازی جهان/ دغدغه 30 ساله رهبری چه شد؟- اخبار نفت و انرژی - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimمصرف بی‌رویه برای دومین دارنده ذخایر گازی جهان یکی از مهمترین دلایل ایجاد ناترازی در تولید و مصرف گاز را باید در نوع مصرف این حامل انرژی در کشور جست‌وجو کرد با وجود تصویب قانون اصلاح الگوی مصرف در سال ۸۹، این قانون هنوز اجرایی نشده است

ثبت نام مجردها برای مسکن فعلا در حد پیشنهاد استثبت‌نام مجردها برای مسکن فعلا در حد پیشنهاد است طرح موضوع امکان ثبت‌نام مجردها در طرح جهش تولید مسکن به شرط ارایه مدرک در زمان تایید نهایی نام افراد فعلا در حد پیشنهاد است که باید به تایید شورای عالی مسکن یا هیات دولت برسد.

سی ان ان: آمریکا به توافق با پاکستان برای عملیات نظامی در افغانستان نزدیک استشبکه سی ان ان مدعی شد که آمریکا به توافق رسمی با اسلام‌آباد برای استفاده از حریم هوایی پاکستان برای عملیات نظامی واطلاعاتی در افغانستان نزدیک است. - خبرگزاری آناتولی

برنامه‌ریزی برای رسیدن به حجم تجاری 50 میلیارد دلاری میان ترکیه و آفریقارئیس هیئت روابط اقتصادی خارجی ترکیه و لیبی از هدف‌گزاری دستیابی به حجم تجاری 50 میلیارد دلاری با کشورهای آفریقا خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

حضور چین برای پروژه‌های مسکن در ایران تایید شدبه دنبال مطرح شدن حضور چینی‌ها برای ساخت مسکن در ایران توسط یکی از نمایندگان مجلس که البته بعدا تکذیب شد، معاون وزیر راه و شهرسازی صراحتا مذاکره با چینی‌ها در ایران را تایید کرده اما گفته که آنها قرار است تکنولوژی وارد کنند نه اینکه بسازند. این ذهنیت نیز ایجاد شد که تکنولوژی چین قرار است به کاهش ۳۰ درصدی قیمت تمام شده مسکن در ایران منجر شود. اولش میگن تکنولوژی و سرمایه‌گذاری، و معافیت مالیاتی میگیرن، بعد میگن ایران نیروی کار متخصص برای تکنولوژی نداره، بعد نیرو میارن، بعد خودشون کلی ساختمان تو جاهای خوب تهران میخرن و به کارمندهای خودشون اجاره میدن. بعد به خاطر تقاضای ایجاد شده قیمت خونه می‌ره بالا. بیکاری و تورم بالا. دیپلماسی عزّت! از نه شرقی نه غربی رسیدیم به: نه به جمهوری! فقط اسلامی!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت یکشنبه شب به ریاست آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی برگزار شد و در آن موضوع حمایت از محرومان و رعایت عدالت اجتماعی در زمینه توزیع انرژی بین قشرهای مختلف مردم مطرح و پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد تیم اقتصادی دولت جهت‌گیری‌ها و برنامه‌های پیشنهادی خود را در این زمینه ارایه دهند تا هر چه زودتر درباره آن تصمیم‌گیری شود.

در این جلسه همچنین موضوع تأمین انرژی پایدار برای اقتصاد ایران با ۲ محور منطقی کردن مصرف انرژی و تأکید بر عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و محروم در دستور جلسه قرار گرفت.

در ادامه جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت پس از بحث و بررسی در خصوص گزارش وزارت نفت درباره برنامه‌هایش برای تولید و تأمین گاز با توجه به در پیش بودن فصل سرما و زمستان، شیوه‌های تأمین و عرضه انرژی پایدار برای بلندمدت بررسی و مقرر شد دستگاه‌های اجرایی حداکثر یک هفته آیین‌نامه‌های لازم را در این خصوص تدوین و تقدیم دولت کنند.