دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا: زمان زیادی تا توافق نهایی ۴+۱ و ایران باقی نمانده است

19/05/2021 11:27:00 ب.ظ

دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا: زمان زیادی تا توافق نهایی ۴+۱ و ایران باقی نمانده است

برجام, خروج آمریکا از برجام

دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا: زمان زیادی تا توافق نهایی ۴+۱ و ایران باقی نمانده است

همزمان با پایان دوره چهارم مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین، نمایندگان روسیه و اتحادیه اروپا نسبت به دستیابی به توافق ابراز امیدواری کردند.

به گفته مقام‌های حاضر در گفت‌وگوهای وین برای احیای توافق هسته‌ای ایران،‌ دور پنجم مذاکرات هفته آینده برگزار می‌شود.انریکه مورا، معاون رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا که ریاست کمیسیون مشترک برجام را برعهده دارد نیز در پایان جلسه روز چهارشنبه از پیشرفت خوب مذاکرات خبر داد و اعلام کرد که توافق برای احیای برجام در حال شکل گرفتن است.

آقای مورا در یک پیام توییتری نوشت: «اکنون یک درک مشترک درباره ضرورت بازگشت آمریکا به برجام، رفع تحریم‌های مرتبط و از سرگیری تعهدات هسته‌ای از سوی ایران حاصل شده است.»احیای برجام؟ شاید وقتی دیگر؛ انتخابات ایران چگونه به گره‌ای بزرگ در مذاکرات وین تبدیل شده؟

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

نماینده اتحادیه اروپا: کاملا مطمئنم که بر سر احیای برجام به توافق نهایی می‌رسیمدبیر سیاسی اتحادیه اروپا از رسیدن به توافقی نهایی درخصوص احیای توافق هسته‌ای ابراز اطمینان کرد.

اطمینان نماینده اتحادیه اروپا از توافق برای احیای برجام

کارت آبی اتحادیه اروپا؛ مقررات جذب نیروی کار دارای «مهارت بالا» آسان‌تر می‌شودکمیسیون اروپا با انتشار بیانیه‌ای از توافق اخیر پارلمان و شورای اروپا برای تسهیل قوانین ورود و اقامت نیروی کار مهاجر «دارای مهارت بالا» از خارج از اتحادیه در چهارچوب برنامه «کارت آبی» استقبال کرد بیشتر بخوانید🔽

افزایش نرخ دورکاری در اتحادیه اروپا؛ شکاف بزرگ میان کشورهای ثروتمند و فقیرتازه ترین گزارش اداره آمار اتحادیه اروپا، یورواستات، نشان می دهد که اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ میلادی با افزایش نرخ ۱۲.۳ درصدی «دورکاران» نسبت به سال ۲۰۱۹ روبرو شده است. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

تروئیکای اروپا: در گفت‌وگوهای هسته‌ای به پیشرفت‌های ملموسی رسیده‌ایمسه کشور اروپایی در بیانیه‌ای ضمن اشاره به حصول 'پیشرفت ملموس' در مذاکرات وین بیان کردند که تضمینی برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد.

تلاش‌ برای توقف جنگ غزه و اسرائیل؛ یکی از اعضای اتحادیه اروپا با صدور «بیانیه جهت‌دار» مخالفت می‌کندوزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست اضطراری خود که با استفاده از تماس ویدئویی صورت گرفت درباره مرگبارترین درگیری بین اسرائيل و شبه نظامیان فلسطینی از سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون گفتگو کردند. BrusselsBureau مجارستان که به مثابه مار آستین اتحادیه اروپا عمل می‌کند باید هرچی زودتر از اتحادیه اخراج گردد، بیشترین امتیازات را این کشور عقب مانده می‌گیرد و همزمان خود را در جناح مخالف قرار می‌دهد. تنها راه ايجاد صلح، ثبات و امنيت در خاورميانه و جهان، نابودى رژيم شيطانى و اِشغالگر آخوندها و به تبع اون نابودى گروهك هاى تروريستى نيابتى رژيم مثل حماس و جهاد اسلامى و حزب الشيطان و ...است. رژيمى كه از طالبان و القاعده حمايت كرده و ميكنه و داعش رو به وجود آورد دليل همه مشكلاته.

میخائیل اولیانوف سفیر و نماینده روسیه در مذاکرات وین با انتشار یک پیام توییتری نوشت: « دورچهارم مذاکرات وین به پایان رسید.به گزارش ایسنا، صفحه توییتری عرب نیوز روز چهارشنبه به نقل از دبیر سیاسی اتحادیه اروپا در توییتی نوشت که وی"کاملا مطمئن" است که آن‌ها به توافقی نهایی بر سر احیای برجام خواهند رسید.معاون سرویس خارجی اتحادیه اروپا اظهار کرد مطمئن هستم که توافق نهایی برجام در آینده‌ای نه چندان دور حاصل خواهد شد.Aa کمیسیون اروپا روز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای از توافق اخیر پارلمان و شورای اروپا برای تسهیل قوانین ورود و اقامت نیروی کار مهاجر «دارای مهارت بالا» از خارج از اتحادیه در چهارچوب برنامه «کارت آبی» (Blue Card) استقبال کرد.

مشارکت کنندگان برجام در جلسه امروز خود پیشرفت‌های «خوب» یا «عمده» را مورد توجه قرار داده و (بر این اساس) دست یابی به یک توافق در دسترس است.» آقای اولیانوف که در دو ماه گذشته یکی از منابع مهم خبری درباره روند این مذاکرات بوده ابراز امیدواری کرد که «دور پنجم، آخرین دور مذاکرات برجام باشد. نمایندگان آمریکا نیز در طول این مذاکرات در وین حضور داشتند اما هیچ مذاکره مستقیمی میان ایران و آمریکا در وین انجام نشده و روند احیای برجام صرفا از طریق مذاکرات شرکای برجام و فعالیت کارگروه‌ها ادامه داشته است.» به گفته مقام‌های حاضر در گفت‌وگوهای وین برای احیای توافق هسته‌ای ایران،‌ دور پنجم مذاکرات هفته آینده برگزار می‌شود.2021 وین/ خبرگزاری آناتولی نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور انریکه مورا، معاون سرویس خارجی اتحادیه اروپا و نمایندگان ایران، روسیه، چین، آلمان، انگلیس و فرانسه در وین برگزار شد. انریکه مورا، معاون رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا که ریاست کمیسیون مشترک برجام را برعهده دارد نیز در پایان جلسه روز چهارشنبه از پیشرفت خوب مذاکرات خبر داد و اعلام کرد که توافق برای احیای برجام در حال شکل گرفتن است. آقای مورا در یک پیام توییتری نوشت: «اکنون یک درک مشترک درباره ضرورت بازگشت آمریکا به برجام، رفع تحریم‌های مرتبط و از سرگیری تعهدات هسته‌ای از سوی ایران حاصل شده است.» کشورهای عضو این اتحادیه به طور فزاینده‌ای در رقابت جهانی برای استعدادیابی شرکت دارند و اگرچه هرکدام از آنها «بطور مستقل» درباره تعداد نیروی کار پذیرفته شده تصمیم می‌گیرند، اما وجود یک چارچوب پیشرو در این موضوع در سطح اتحادیه اروپا، کشورهای عضو و صاحبان مشاغل را در بهترین موقعیت ممکن برای جذب استعدادهای مورد نیاز قرار می‌دهد.

» احیای برجام؟ شاید وقتی دیگر؛ انتخابات ایران چگونه به گره‌ای بزرگ در مذاکرات وین تبدیل شده؟ معاون جوزپ بورل در پایان دور چهارم مذاکرات به خبرنگاران گفت: اطمینان دارم که زمان زیادی تا توافق نهایی باقی نمانده است. وی در این رابطه اظهار داشت: طی 10 روز گذشته پیشرفت چشمگیری داشته‌ایم. رسانه‌های ایران می‌گویند در پی چهار دور مذاکرات و کار فشرده هیات‌های کارشناسی، متن توافق هیات مشترک برجام تا حد زیادی تدوین شده است. عصر چهارشنبه عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به کاهش اختلافات در مذاکره گفت: چند موضوع کلیدی وجود دارد که باید حل شود و الان وقت آن است که مجددا به پایتخت‌ها رجوع کنیم تا مشورت‌های آخر صورت بگیرد و بعد مذاکرات را ادامه می دهیم. ادامه سفر اروپایی ظریف در دوبلین همزمان با ادامه مذاکرات برای احیای برجام، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پس از اسپانیا، ایتالیا و واتیکان به دوبلین پایتخت جمهوری ایرلند سفر کرد. وی محور این دور مذاکرات را بررسی موارد مختلفی چون رفع تحریم‌ها و بازگشت به توافق هسته‌ای اعلام کرد. وزیر امور خارجه ایران پیشتر سفر خود به وین، پایتخت اتریش را به دلیل به اهتزاز درآمدن پرچم اسرائیل بر بام ساختمان‌های دولتی این کشور لغو کرده بود. حداقل مدت قرارداد کار نیز به شش ماه کاهش می‌یابد؛ پیش از این حداقل مدت قرارداد کاری یک سال بود.

به گزارش خبرگزاری ایرنا آقای ظریف با مایکل دی‌هیگن و سایمون کاوونی، رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه ایرلند دیدار و گفت‌وگو و ابراز امیدواری کرد تا سفارت جمهوری ایرلند در تهران بازگشایی شود. جمهوری ایرلند در حال حاضر یکی از اعضای غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد است. این کشور شامگاه چهارشنبه از جمع‌آوری یک و نیم میلیون یورو برای کمک به مردم جنگ‌زده غزه خبر داد. هم‌رسانی این مطلب: .