برجام, خروج آمریکا از برجام, دیپلماسی, ایران, ایران و اتحادیه اروپا

برجام, خروج آمریکا از برجام

دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا: زمان زیادی تا توافق نهایی ۴+۱ و ایران باقی نمانده است

دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا: زمان زیادی تا توافق نهایی ۴+۱ و ایران باقی نمانده است

19/05/2021 11:27:00 ب.ظ

دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا: زمان زیادی تا توافق نهایی ۴+۱ و ایران باقی نمانده است

همزمان با پایان دوره چهارم مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین، نمایندگان روسیه و اتحادیه اروپا نسبت به دستیابی به توافق ابراز امیدواری کردند.

به گفته مقام‌های حاضر در گفت‌وگوهای وین برای احیای توافق هسته‌ای ایران،‌ دور پنجم مذاکرات هفته آینده برگزار می‌شود.انریکه مورا، معاون رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا که ریاست کمیسیون مشترک برجام را برعهده دارد نیز در پایان جلسه روز چهارشنبه از پیشرفت خوب مذاکرات خبر داد و اعلام کرد که توافق برای احیای برجام در حال شکل گرفتن است.

شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است رئیسی: از هر طرح دیپلماتیک که باعث لغو تحریم‌ها شود استقبال می‌کنم عفو بین‌الملل: «جنایات علیه بشریت» بر مراسم تحلیف رئيسی «سایه‌ای سهمگین» انداخته؛ افزایش انتقادها از سفر نماینده اتحادیه اروپا به تهران

آقای مورا در یک پیام توییتری نوشت: «اکنون یک درک مشترک درباره ضرورت بازگشت آمریکا به برجام، رفع تحریم‌های مرتبط و از سرگیری تعهدات هسته‌ای از سوی ایران حاصل شده است.»احیای برجام؟ شاید وقتی دیگر؛ انتخابات ایران چگونه به گره‌ای بزرگ در مذاکرات وین تبدیل شده؟

معاون جوزپ بورل در پایان دور چهارم مذاکرات به خبرنگاران گفت: اطمینان دارم که زمان زیادی تا توافق نهایی باقی نمانده است.رسانه‌های ایران می‌گویند در پی چهار دور مذاکرات و کار فشرده هیات‌های کارشناسی، متن توافق هیات مشترک برجام تا حد زیادی تدوین شده است. headtopics.com

عصر چهارشنبه عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به کاهش اختلافات در مذاکره گفت: چند موضوع کلیدی وجود دارد که باید حل شود و الان وقت آن است که مجددا به پایتخت‌ها رجوع کنیم تا مشورت‌های آخر صورت بگیرد و بعد مذاکرات را ادامه می دهیم.

ادامه سفر اروپایی ظریف در دوبلینهمزمان با ادامه مذاکرات برای احیای برجام، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پس از اسپانیا، ایتالیا و واتیکان به دوبلین پایتخت جمهوری ایرلند سفر کرد.وزیر امور خارجه ایران پیشتر سفر خود به وین، پایتخت اتریش را به دلیل به اهتزاز درآمدن پرچم اسرائیل بر بام ساختمان‌های دولتی این کشور لغو کرده بود.

به گزارش خبرگزاری ایرنا آقای ظریف با مایکل دی‌هیگن و سایمون کاوونی، رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه ایرلند دیدار و گفت‌وگو و ابراز امیدواری کرد تا سفارت جمهوری ایرلند در تهران بازگشایی شود.جمهوری ایرلند در حال حاضر یکی از اعضای غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد است. این کشور شامگاه چهارشنبه از جمع‌آوری یک و نیم میلیون یورو برای کمک به مردم جنگ‌زده غزه خبر داد.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

نماینده اتحادیه اروپا: کاملا مطمئنم که بر سر احیای برجام به توافق نهایی می‌رسیمدبیر سیاسی اتحادیه اروپا از رسیدن به توافقی نهایی درخصوص احیای توافق هسته‌ای ابراز اطمینان کرد.

اطمینان نماینده اتحادیه اروپا از توافق برای احیای برجام

کارت آبی اتحادیه اروپا؛ مقررات جذب نیروی کار دارای «مهارت بالا» آسان‌تر می‌شودکمیسیون اروپا با انتشار بیانیه‌ای از توافق اخیر پارلمان و شورای اروپا برای تسهیل قوانین ورود و اقامت نیروی کار مهاجر «دارای مهارت بالا» از خارج از اتحادیه در چهارچوب برنامه «کارت آبی» استقبال کرد بیشتر بخوانید🔽

افزایش نرخ دورکاری در اتحادیه اروپا؛ شکاف بزرگ میان کشورهای ثروتمند و فقیرتازه ترین گزارش اداره آمار اتحادیه اروپا، یورواستات، نشان می دهد که اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ میلادی با افزایش نرخ ۱۲.۳ درصدی «دورکاران» نسبت به سال ۲۰۱۹ روبرو شده است. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

تروئیکای اروپا: در گفت‌وگوهای هسته‌ای به پیشرفت‌های ملموسی رسیده‌ایمسه کشور اروپایی در بیانیه‌ای ضمن اشاره به حصول 'پیشرفت ملموس' در مذاکرات وین بیان کردند که تضمینی برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد.

تلاش‌ برای توقف جنگ غزه و اسرائیل؛ یکی از اعضای اتحادیه اروپا با صدور «بیانیه جهت‌دار» مخالفت می‌کندوزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست اضطراری خود که با استفاده از تماس ویدئویی صورت گرفت درباره مرگبارترین درگیری بین اسرائيل و شبه نظامیان فلسطینی از سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون گفتگو کردند. BrusselsBureau مجارستان که به مثابه مار آستین اتحادیه اروپا عمل می‌کند باید هرچی زودتر از اتحادیه اخراج گردد، بیشترین امتیازات را این کشور عقب مانده می‌گیرد و همزمان خود را در جناح مخالف قرار می‌دهد. تنها راه ايجاد صلح، ثبات و امنيت در خاورميانه و جهان، نابودى رژيم شيطانى و اِشغالگر آخوندها و به تبع اون نابودى گروهك هاى تروريستى نيابتى رژيم مثل حماس و جهاد اسلامى و حزب الشيطان و ...است. رژيمى كه از طالبان و القاعده حمايت كرده و ميكنه و داعش رو به وجود آورد دليل همه مشكلاته.