دستکاری داده‌ها مبتنی بر تفکر سرمایه‌داری است/ دولت سیزدهم مساله فقر را جدی نمی‌گیرد/ آیا خط فقر ۴ میلیون تومانی واقعیت دارد؟

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 78 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با ایلنا: دستکاری داده‌ها مبتنی بر تفکر سرمایه‌داری است/ دولت سیزدهم مساله فقر را جدی نمی‌گیرد/ آیا خط فقر ۴ میلیون تومانی واقعیت دارد؟

ابراهیم رزاقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره اقدام اخیر وزارت رفاه مبنی بر تغییر محاسبات و تعریف جمعیت زیر خط فقر که از درآمد 7 میلیون و 200 هزار تومان به درآمد 4 میلیون تومانی برای هر خانوار رسیده است، اظهار داشت: مردم در سال‌های گذشته با تورم‌های بالا و 40 درصدی مواجه بودند و هستند و به نظر می‌رسد روند افزایش نرخ تورم در دولت‌های گذشته در دولت سیزدهم هم ادامه داشته است.

رزاقی تاکید کرد: پیش از این گفته می‌شود 10 میلیون نفر در ایران زیر خط فقر زندگی می‌کنند اما این عدد به 12 میلیون نفر هم رسید. باید توجه داشته باشیم با افزایش نرخ تورم جمعیت زیر خط فقر هم حتما تغییر کرده است. با احتساب سایر داده‌ها، آمار نشان می‌دهد 20 میلیون نفر زیر خط فقر مطلق زندگی می‌کنند. همچنین با احتساب داده هایی دیگر و مطالعات کارشناسان 60 میلیون نفر ایرانی زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

رزاقی افزود: در دولت قبل اقتصاد به نقطه‌ای رسید که تحمل مردم تمام شد و امروز 4 ماه از دوره ریاست رییسی می‌گذرد و باید دید قانون اساسی در این دوره رعایت شده است؟ آیا آقای رییسی توانسته برای کاهش جمعیت فقر سیاستی را تدوین و به اجرا برساند؟ برنامه‌هایی که از سوی معاونان و وزرای اقای رییسی شنیده می‌شود، می‌بینیم در این برنامه‌ها هم کمتر به فقرا توجه می‌شود.

وی با اشاره به قانون اساسی در بحث فقر ادامه داد: مدیران این ذهنیت را ندارند که هیچ فردی نباید در ایران فقیر باشد اما اصل 2، اصل 3 و اصل 43 قانونی اساسی به این موضوع پرداخته و راهکار هم ارایه داده است اما مدیران به دنبال این راه حل‌ها نیستند. در تمام ادوار به دنبال حمایت بخش خصوصی بودند و می‌دانیم که بخش خصوصی سود پرست است.

رزاقی با بیان اینکه باید توجه داشته باشیم که امریکا از تحریم‌ها به دنبال زیان اقتصادی نیست بلکه دنبال قطع بقای کشوری با مشخصات ایران است، تاکید کرد: این پیش‌نگری را باید داشته باشیم افرادی که درمانده و فقیر شده‌اند در وقایعی که روزانه رخ می‌دهد به افراد سازمان یافته بپیوندند. اعتراض این مردم به نان است، به این است که بعد از گوشت حتی دسترسی به شیر هم ندارند. چه کسی می‌تواند جلوی این اتفاقات را بگیرد؟ ما در گذشته هم این اتفاقات را در کشور دیده‌ایم .

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Manejer1987 این روزنامه رسید صادر شده ای از گمرک آذربایجان به دستش رسیده مبنی بر اینکه رانندگان ایرانی که توسط تجار ارمنی به حمل و نقل کالا می پردازند همچنان از مسیر جاده گوریس - کاپان تحت کنترل آذری ها استفاده می کنند که بابت آن ۱۳۰ دلار به آذری ها پرداخت می شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دادگاه استرالیایی در حکمی بی‌سابقه و برخلاف تصمیم دولت مجوز اقامت جوکوویچ در ملبورن را صادر کرددادگاهی در ملبورن در حکمی بی سابقه تصمیم دولت استرالیا مبنی بر ابطال ویزای جوکوویچ را غیرقانونی دانست و مجوز ماندن او در این کشور را صادر کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش فدراسیون کشتی به حواشی سفر به آمریکاواکنش فدراسیون کشتی به حواشی سفر به آمریکا: *آمریکا از تیم ملی کشتی آزاد برای انجام دیدار دوستانه دعوت کرده *باید احترام میهمان را رعایت کنند *آقای دبیر نیز مانند سایر اعضای تیم برای گرفتن ویزا به دوبی رفت *منتظر صدور روادید برای همه اعضای تیم هستیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هشدار واشنگتن به تهران: حمله به اتباع آمریکایی «تبعات جدی» به همراه داردایران همزمان با دومین سالگرد ترور فرمانده سابق سپاه قدس ایران که در جریان حمله پهپادی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شد اسامی ۵۱ آمریکایی را به فهرست متهمان به دست داشتن در این ترور اضافه کرد. HelpRefugees_Indonesia وقتی واشنگتنِ بایدن حکومتی رو تهدید میکنه خیلی خنده‌داره!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نماینده ویژه آمریکا خواستار آزادی دوتابعیتی‌های زندانی در ایران شدرابرت مالی روز دوشنبه با انتشار توئیتی گفت دولت ایران برای چهارسال مراد طاهباز شهروند بریتانیایی- آمریکایی را در اوین زندانی کرده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

پس لرزه‌های کودتا در میانمار؛ آنگ سان سوچی به دلیل استفاده از واکی تاکی به زندان محکوم شددادگاهی در میانمار که تحت حاکمیت نظامیان است، روز دوشنبه آنگ سان سوچی، مقام پیشین این کشور را که با اتهامات متعددی روبرو است، به چهار سال زندان دیگر محکوم کرد. Dear WorldBank Ur Afghan colleagues hv bn waitn for almst 150 days to ur rspnse n dy r left behind in poverty. They all vr adhered to all your transparency n accountability principles WorldBankAfg_pay_Afghan_Employees_salaries DavidMalpassWBG WBG_Poverty HartwigSchafer
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سخنگوی سپاه: روایت کشته شدن «۱۰ میلیون نفر» از قول فرمانده سپاه تحریف شده استرمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران، روایت خانواده دو تن از کشته‌شدگان سرنگونی هواپیمای اوکراینی از اظهارات حسین سلامی، فرمانده سپاه، در دیدار با آن‌ها را «ناقض، جهت‌دار و تحریف... اشکال نداره، اگر این یارو راست میگه بیاد خودش درستشو تعریف کنه. آخه یه نفر از این چرت و پرتها میگه که به اندازه یه ارزن شرف و وجدان و مردونگی تو کل وجودش پیدا بشه. اینها که همشون لات کوچه خلوت هستن خـــاک برسرت دکتراستاد مهندس لیسانسیه پرستاراموزگاردانشمند دانشجو که چهلو سه ساله یکمشت مسلمون کوسکش کثافت خونخوار متعفن بی سواد شپشوی تخم صیقه اشغالکر غارت گردزد قاتل برشما دانش اموختگام حکومت کنه خاک برسرت ایران خفته اسلام زده یارانه خوار عرب پرست گشنه خفته بر ابر گنج جهان
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »