دستور رئیس قوه قضائیه ایران برای تجدیدنظر در احکام اخیر دادگاه انقلاب

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه ایران دستور 'ویژه‌ای' برای 'تجدیدنظر و رسیدگی منصفانه' در خصوص 'احکام صادره در برخی پرونده‌های اخیر' داده است. این دستور پس از آن صادر می‌شود که روز گذشته خبر صدور احکام سنگین زندان برای متهمان پرونده هفت تپه منتشر شد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

Mizan news

ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه ایران، دستور"ویژه‌ای" برای"تجدیدنظر و رسیدگی منصفانه" در خصوص"احکام صادره در برخی پرونده‌های اخیر" داده است. این دستور پس از آن صادر می‌شود که روز گذشته خبر صدور احکام سنگین زندان برای متهمان پرونده هفت تپه منتشر شد و اعتراضات گسترده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت و برخی نمایندگان مجلس ایران و مقامات دولتی نسبت به این احکام اعتراض کردند.

از سوی دیگر امروز غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه نیز در واکنش به احکام صادره برای هفت متهم پرونده هفت تپه گفت:"ادعای محکومیت برخی افراد به مجازات های هفده یا هجده سال حبس صحت نداشته و حداکثر مجازات متهمان اصلی پرونده هفت سال و برای برخی دیگر پنج سال است". روز گذشته احکام متهمان پرونده هفت تپه توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران صادر گردید و فعالان کارگری و مدنی این پرونده به زندان‌های طول‌‌المدت محکوم شدند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دستور رییسی برای تجدید نظر در برخی احکام دادگاه انقلابابراهیم_رییسی، رییس قوه‌قضاییه جمهوری اسلامی ایران، دستور «ویژه‌ای» برای «تجدیدنظر و رسیدگی منصفانه» درباره احکام صادر‌شده «در برخی از پرونده‌های اخیر» داده است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

صدور قرار منع تعقیب برای ۴۱ نفر از دستگیرشدگان اعتراضات کارگری خوزستان/ دستور رییس قوه برای تسریع در تجدیدنظر منصفانه در احکام صادرهسخنگوی قوه قضائیه خبر داد؛ صدور قرار منع تعقیب برای ۴۱ نفر از دستگیرشدگان اعتراضات کارگری خوزستان/ دستور رییس قوه برای تسریع در تجدیدنظر منصفانه در احکام صادره
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

صدور احکام سنگین قضایی برای متهمان هفت‌تپهوکیل سپیده قلیان گفته است موکلش برای اتهام‌های 'عضویت در گروه غیرقانونی، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه نظام و نشر اکاذیب' مجموعا به ۱۸ سال حبس تعزیری محکوم شده که ۷ سال آن قابل اجراست. اسماعیل بخشی نیز برای مجموعه اتهاماتش به ۱۴ سال حبس تعزیری محکوم شده که ۷ سال آن اجرا می‌شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دستور رییس قوه قضاییه درباره تجدیدنظر در آرای یکی از شعب دادگاه انقلابدستور رییس قوه قضاییه درباره تجدیدنظر در آرای یکی از شعب دادگاه انقلاب یک مقام آگاه از صدور دستور ویژه رییس قوه قضاییه در خصوص احکام صادره در برخی پرونده‌های اخیر خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش طالبان و دولت افغانستان به دستور ترامپ در لغو گفتگوهای صلحدولت افغانستان ضمن قدردانی از «تلاش‌های صادقانۀ متحدان» برای رسیدن به صلح در افغانستان اعلام کرد: «صلح واقعی زمانی ممکن می‌شود که طالبان کشتن افغان‌ها را متوقف و با آتش‌بس موافقت کند و بطور مستقیم با دولت افغانستان وارد گفتگو شود.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ماموریت آژانس در تهران چیست؟ فروتا پاسخی برای خبرنگار یورونیوز نداشتهمزمان با تشدید دوباره تنش میان ایران و غرب در مورد آینده فعالیت‌های هسته‌ای این کشور یک تیم ویژه از بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ریاست مدیرکل موقت این نهاد عازم ایران شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »