دستور رئیس قوه قضائیه ایران برای تجدیدنظر در احکام اخیر دادگاه انقلاب

دستور رئیس قوه قضائیه ایران برای تجدیدنظر در احکام اخیر دادگاه انقلاب

08/09/2019 09:38:00 ق.ظ

دستور رئیس قوه قضائیه ایران برای تجدیدنظر در احکام اخیر دادگاه انقلاب

ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه ایران دستور 'ویژه‌ای' برای 'تجدیدنظر و رسیدگی منصفانه' در خصوص 'احکام صادره در برخی پرونده‌های اخیر' داده است. این دستور پس از آن صادر می‌شود که روز گذشته خبر صدور احکام سنگین زندان برای متهمان پرونده هفت تپه منتشر شد.

پنجره همرسانی را ببندیدحق نشر عکسMizan newsابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه ایران، دستور"ویژه‌ای" برای"تجدیدنظر و رسیدگی منصفانه" در خصوص"احکام صادره در برخی پرونده‌های اخیر" داده است.این دستور پس از آن صادر می‌شود که روز گذشته خبر صدور احکام سنگین زندان برای متهمان پرونده هفت تپه منتشر شد و اعتراضات گسترده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت و برخی نمایندگان مجلس ایران و مقامات دولتی نسبت به این احکام اعتراض کردند.

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim دختر هندی به خاطر پوشیدن شلوار جین کشته شد - BBC News فارسی آمریکا به چین درباره ساخت سیلوهای موشکی جدید هشدار داد

البته رئیس قوه قضائیه ایران در دستور امروزش به طور مستقیم اشاره‌ای به پرونده هفت تپه نکرده است.به گزارش خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی، آقای رئیسی در خصوص احکام صادره توسط"یکی از شعب دادگاه انقلاب در برخی پرونده‌های اخیر" دستور داده که"به سرعت و تحت نظارت رئیس کل دادگستری تهران تجدید نظر و رسیدگی منصفانه صورت گیرد".

از سوی دیگر امروز غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه نیز در واکنش به احکام صادره برای هفت متهم پرونده هفت تپه گفت:"ادعای محکومیت برخی افراد به مجازات های هفده یا هجده سال حبس صحت نداشته و حداکثر مجازات متهمان اصلی پرونده هفت سال و برای برخی دیگر پنج سال است". headtopics.com

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

دستور رییسی برای تجدید نظر در برخی احکام دادگاه انقلابابراهیم_رییسی، رییس قوه‌قضاییه جمهوری اسلامی ایران، دستور «ویژه‌ای» برای «تجدیدنظر و رسیدگی منصفانه» درباره احکام صادر‌شده «در برخی از پرونده‌های اخیر» داده است.

صدور قرار منع تعقیب برای ۴۱ نفر از دستگیرشدگان اعتراضات کارگری خوزستان/ دستور رییس قوه برای تسریع در تجدیدنظر منصفانه در احکام صادرهسخنگوی قوه قضائیه خبر داد؛ صدور قرار منع تعقیب برای ۴۱ نفر از دستگیرشدگان اعتراضات کارگری خوزستان/ دستور رییس قوه برای تسریع در تجدیدنظر منصفانه در احکام صادره

صدور احکام سنگین قضایی برای متهمان هفت‌تپهوکیل سپیده قلیان گفته است موکلش برای اتهام‌های 'عضویت در گروه غیرقانونی، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه نظام و نشر اکاذیب' مجموعا به ۱۸ سال حبس تعزیری محکوم شده که ۷ سال آن قابل اجراست. اسماعیل بخشی نیز برای مجموعه اتهاماتش به ۱۴ سال حبس تعزیری محکوم شده که ۷ سال آن اجرا می‌شود.

دستور رییس قوه قضاییه درباره تجدیدنظر در آرای یکی از شعب دادگاه انقلابدستور رییس قوه قضاییه درباره تجدیدنظر در آرای یکی از شعب دادگاه انقلاب یک مقام آگاه از صدور دستور ویژه رییس قوه قضاییه در خصوص احکام صادره در برخی پرونده‌های اخیر خبر داد.

واکنش طالبان و دولت افغانستان به دستور ترامپ در لغو گفتگوهای صلحدولت افغانستان ضمن قدردانی از «تلاش‌های صادقانۀ متحدان» برای رسیدن به صلح در افغانستان اعلام کرد: «صلح واقعی زمانی ممکن می‌شود که طالبان کشتن افغان‌ها را متوقف و با آتش‌بس موافقت کند و بطور مستقیم با دولت افغانستان وارد گفتگو شود.»

ماموریت آژانس در تهران چیست؟ فروتا پاسخی برای خبرنگار یورونیوز نداشتهمزمان با تشدید دوباره تنش میان ایران و غرب در مورد آینده فعالیت‌های هسته‌ای این کشور یک تیم ویژه از بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ریاست مدیرکل موقت این نهاد عازم ایران شده‌اند.