دستور اردوغان برای جلوگیری از عبور پناهجویان از دریای اژه | DW | 07.03.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به دستور رئیس جمهوری ترکیه قرار است مسیر گذر مهاجران و پناهجویان به یونان و از طریق دریای اژه بسته شود. این آب‌راه کوتاه‌ترین و در عین حال خطرناک‌ترین مسیر ورود غیرقانونی مهاجران به خاک اتحادیه اروپا است.

سیاست ترکیه برای تحت فشار قرار دادن اتحادیه اروپا از طریق باز گذاشتن راه‌های ورود غیرقانونی مهاجران و پناهجویان به کشورهای اروپایی اندکی تغییر کرد.

در این بیانیه ماموران گارد ساحلی یونان متهم شده‌اند که با جلوگیری از پهلو گرفتن قایق‌های مهاجران و پناهجویان جان آنها را به خطر می‌اندازند. در ادامه تنش بر سر تصمیم آنکارا برای بازگذاشتن راه عبور مهاجران غیرقانونی، اردوغان با صدراعظم آلمان، آنگلا مرکل تلفنی گفت‌وگو کرد. به گزارش خبرگزاری آناتولی رئیس جمهوری ترکیه در این گفت‌وگو تاکید کرده که سازوکارهای مورد توافق میان آنکارا و اتحادیه اروپا بر سر مهاجران کارآمدی لازم را ندارد و لازم است در آن تجدید نظر شود.

بنابر این گزارش هدف از این سفر رایزنی در مورد یافتن راه حلی برای بحران مهاجران غیرقانونی در مرزهای یونان و فراتر از آن بررسی اساسی رابطه میان ترکیه و اتحادیه اروپا است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این مرتیکه باجگیر چقدر بیرحمی کرد در حق اهالی سوریه ، تازه گفته این راه راببندند

باجش رو گرفت

باز اردوغان رفت با روسیه و اروپا به توافق رسید. بیشرف فقط میخواست آدم ها ر‌و طعمه کنه و به عنوان اهرم فشار ازشون استفاده کنه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اتحادیه اروپا: استفاده یونان از گلوله‌ پلاستیکی علیه پناهجویان به شرایط بستگی دارد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شاهدی از پنهان‌کاری مقامات جمهوری اسلامی؛ خامنه‌ای از ۲۶ بهمن از شیوع کرونا خبر داشتانتشار ویدئوی فردی که در آن از تمهیدات محافظتی ویژه برای جلوگیری از ابتلای آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، به کرونا، قبل از اعلام رسمی وجود موارد ابتلا به این ویروس در ایران، سخن می‌گوید، ابعاد میخان بگن قبل اون خبر نداشته وگرنه 22بهمن رو لغو میکرده!!! یعنی احمقی هست خامنه ای رو مقصر ندونه من یه شاهد دیگه دارم که میگه قبل از چین ما کرونا گرفته بودیم و خامنه_اى هم خبر داشت. دروغ که آبونمان نداره منابع خودتونه یا اینتر نشنال ......در هر صورت موثقه چون هر دو رسانه مخاطب وحی مستقیم الهی هستن
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

به دلیل کرونا؛ بستن مرزهای روسیه به روی افرادی از ایران می‌آیندروسیه روز جمعه اعلام کرد که مرزهای خود به روی مسافرانی از ایران می‌آیند خواهد بست تا از انتشار ویروس ال سعود پیشرفت کرده برای تنوع هم که شده بد نیست گاهی کله هاشونو از تو شورت ترامپ دربیارن و فرو کنن تو شورت پوتین! در قبال ایران مگر به چه سوزشی مبتلا شدید که تن به هر محمل و جفنگی میدهید؟!! زائیدی با این تیتر زدنت یابو خانه خدا رو بستن خانه شیطان رو باز کردن به زودی مکه توسط مجاهد های اسلامی فتح خواهد شد این وعده رهبری بود
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سرگردانی پناهجویان در مرز ترکیه با یونان پس از خشونت‌های اخیرترکیه حدود ۲۰۰ کیلومتر مرز مشترک با یونان دارد. مرز ترکیه با یونان منطقه تراکیه غربی در یونان را از منطقه تراکیه شرقی در ترکیه جدا می کند. بخش گسترده ای از مرز دو کشور بر روی مسیر رودخانه ماریتسا تعیین شده است. مرز ترکیه با یونان در عمل مرز اتحادیه اروپا با ترکیه نیز محسوب می شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ورودی‌های اردبیل از سمت گیلان با دستور قضایی مسدود شدورودی‌های اردبیل از سمت گیلان با دستور قضایی مسدود شد رئیس کل دادگستری استان اردبیل : در راستای مدیریت صحیح مبارزه با ویروس کرونا و پیشگیری از شیوع آن در سطح استان اردبیل محدودیت‌های تردد به استان اردبیل از ناحیه استان گیلان اعمال می‌شود به روش قرون وسطایی؟ بیشعورهایی که زورشون به قم نرسید حالا دارن تمام شهرها رو قرنطینه میکنن ولی هنوز قم قرنطینه نیست
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ویروس کرونا؛ درخواست گوگل از ده‌ها هزار کارمند خود برای کار از خانهدر پی شیوع ویروس کرونا، شرکت گوگل از ده‌ها هزار کارمند این شرکت در کالیفرنیا درخواست کرده است از خانه کار کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »