دستور همتی برای مقابله با سفته‌بازی ارز؛ سکه ۱۲ میلیون تومان شد و دلار رسمی ۵۰ تومان بالا رفت

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دستور همتی برای مقابله با سفته‌بازی ارز؛ سکه ۱۲ میلیون تومان شد و دلار رسمی ۵۰ تومان بالا رفت جزئیات بیشتر🔽

بانک مرکزی ایران روز پنجشنبه به ثبات دو روزه نرخ رسمی ارز پایان داد و بهای رسمی عرضه دلار را با ۵۰ تومان افزایش به ۲۲ هزار و ۸۰۰ تومان رساند. هر چند این اقدام در ابتدا نرخ فروش دلار در بازار تهران را تا ۲۵ هزار و ۷۵۰ تومان بالا برد ولی تا پایان معاملات روز پنجشنبه این نرخ به ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان بازگشت.

در همین حال، فاصله نرخ رسمی و آزاد یورو نیز با افزایش ۵۰ تومانی نرخ رسمی به سه هزار و ۳۰۰ تومان رسید. هر یورو در معاملات روز پنجشنبه بازار آزاد تهران تا ۳۰ هزار و ۴۰۰ تومان مبادله شد ولی نرخ پایانی آن به ۳۰ هزار و ۳۰۰ تومان بازگشت. بدین ترتیب بازار آزاد تهران روز پنجشنبه و در مقایسه با روز چهارشنبه در برابر کاهش نرخ‌ها مقاومت کرد. البته بانک مرکزی ایران مدعی است که عرضه کافی ارز را از طریق شبکه صرافی‌های رسمی انجام می‌دهد که حتی بیش از تقاضای موجود در بازار است ولی قیمت ارز به دلیل نقش عوامل سیاسی و تاثیر عملکرد سایر بازارها در بازار ارز کاهش نمی‌یابد.

در بازار جهانی طلا نیز قیمت هر اونس طلا تا ظهر پنجشنبه یک دلار و ۲۰ سنت افزایش یافت و به ۱۹۴۷.۴ دلار رسید. همزمانی افزایش نرخ جهانی طلا و مقاومت بازار آزاد ایران در برابر کاهش قیمت‌ها موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا ارز مرز تاریخی ۱۲ میلیون تومان عبور کند. همچنین قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار هم به یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شروع حمایت نقدی با ۳۰ هزار میلیارد تومان/ قیمت‌ها در بازار سرمایه به کف رسیدکارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: امروز اکثر سهام شاخص‌ساز صف فروش ندارند و این نشان می‌دهد که بازار به کف قیمت رسیده است و قیمت نمادهایی مانند معادن و فلزاتی که دیروز منفی بودند امروز مثبت شده‌اند و می‌توان گفت بخشی از بازار به کف قیمت رسیده‌ است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مانور دریایی ارتش ایران نزدیک تنگه هرمز همزمان با افزایش تنش با آمریکا - BBC News فارسینیروهای چهارگانه ارتش ایران یک مانور نظامی سه روزه در در محدوده آب‌های شرق تنگه هرمز، سواحل مکران، دریای عمان و شمال اقیانوس هند برگزار می‌کنند. همزمان گزارش شده که سه نفتکش حامل سوخت از ایران مجددا از بنادر این کشور عازم ونزوئلا شده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

گفتگو با منال رستم؛ همزیستی حجاب و ورزش با حضور در تبلیغات نایکمنال رستم: «جامعه مسلمانان می گویند منال نماینده ما نیست یا مد لباس منال اسلامی نیست. منال چهره زن مسلمان در جهان را خراب کرده است. منال همه این کارها را برای شهرت انجام میدهد و از سوی دیگر رویکرد غربی‌هاست، آنها می گویند حجاب سمبل ظلم و ستم است. می گویند شما از ستم به زنان حمایت می کنید.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سقوط آزاد ارزش ریال همزمان با بحران شدید در بازار بورس؛ نرخ دلار در بازار آزاد به ۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان رسید🔺سقوط آزاد ارزش ریال همزمان با بحران شدید در بازار بورس؛ نرخ دلار در بازار آزاد به ۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان رسید ⚡️همزمان با اعتراض‌ها به دخالت رژیم جمهوری_اسلامی در بازار بورس، روند سقوط ارزش پول ملی ایران که از ابتدای هفته آغاز شده بود، ادامه یافت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بهای دلار از مرز ۲۵ هزار تومان و یورو از ۲۹ هزار تومان گذشت | DW | 08.09.2020افزایش مجدد بهای دلار در بازار ارز ایران حکایت از ناموفق بودن سیاست بانک مرکزی ایران و تزریق ارز به بازار دارد. نرخ برابری دلار در برابر ریال پس از کاهش مختصر خود در واپسین روزهای مرداد، بار دیگر سیر صعودی یافته است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

قیمت تخم مرغ دوباره رکورد زد/ هرشانه 33 هزار تومان- اخبار کشاورزی - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimقیمت تخم_مرغ دوباره رکورد زد درحالی که نرخ مصوب هرشانه تخم مرغ ۳۰ عددی ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان است قیمت این محصول در بازار رکورد جدید از خود بر جای گذاشته است و در تهران ۳۰ تا ۳۳ هزار تومان به فروش می‌رسد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »