دستور به وزیر اقتصاد برای پیگیری تسهیل شرایط ورود شرکت های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال به بورس

10/04/1399 11:00 ق.ظ

رئیس‌جمهوری در جلسه ستاد اقتصادی دولت: دستور به وزیر اقتصاد برای پیگیری تسهیل شرایط ورود شرکت‌های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال به بورس

، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه همچنین دستگاه های ذیربط را موظف کرد در جهت رفع موانع گسترش کسب و کارهای مجازی اقدام کرده و برای کمک به رونق آن دسته از کسب و کارهایی که در ایام کرونا رونق یافته و استعداد افزایش اشتغال در آنها بیش از دیگران است، برنامه ریزی کند.

رئیس جمهور اظهارداشت: لازم است کارگروهی برای تنظیم روابط بخش خصوصی و دولت در حوزه خدمات نوآورانه در وزارتخانه های تخصصی با حضور وزارت ارتباطات، معاونت علمی و فناوری و وزارت اقتصاد تشکیل شود. همچنین رئیس جمهور وزارت اقتصاد را مامور کرد تا پیشنهاد وزارت ارتباطات بر تعریف بسته های «اعتبار مالیاتی» به جای «معافیت مالیاتی» برای شرکت های نوآور را بررسی و برای اجرایی نمودن آن برنامه ریزی کند.

رئیس جمهور از وزیر اقتصاد خواست تسهیل شرایط ورود شرکت های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال به بورس را پیگیری کرده و حتی الامکان یک بازار اختصاصی به منظور پذیرش شرکت های دانش بنیان و فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال ایجاد شود. headtopics.com

در این جلسه گزارش وزیر ارتباطات درباره ایجاد مشاغل جدید در دوره کرونا ارائه شد که بر اساس آن موضوعات سلامت الکترونیک، سرگرمی آنلاین، خدمات حمل و نقل اینترنتی کالا و همچنین خدمات آموزش مجازی و امنیت فضای مجازی از حوزه هایی عنوان شدند که در دوره ی کرونا رونق نسبی یافته اند.

طبق این گزارش، تلاش دولت در توسعه زیرساخت های ارتباطی در چند سال گذشته باعث شد که در شرایط پیش آمده در دوره شیوع جهانی کرونا، بخش های مختلف اقتصادی و خدماتی بتوانند رویکرد جدیدی را در ادامه فعالیت های خدماتی و اقتصادی خود در پیش گیرند و به واسطه همین تلاش ها امکان ارائه خدمات دیجیتالی فراهم شد که در روزهای کرونایی، نقش یک ناجی را داشته باشد. headtopics.com

ادامه مطلب:
PadDolat »

رایزنی برای به تعویق افتادن نمازجمعه در تهران- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimاستاندار تهران: مشغول رایزنی با ستاد نمازجمعه هستیم تا همچنان نماز جمعه در شهر تهران به تعویق بیفتد وضعیت استان تهران بین سفید و زرد قرار دارد، البته شیب ملایم در افزایش مراجعات، تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها را در روزهای اخیر شاهد هستیم

ترامپ می‌گوید در جریان گزارش 'جایزه روسیه به طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی' نبودهدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، می‌گوید او و مشاوران نزدیکش به هیچ وجه در جریان اطلاعاتی درباره گزارش‌هایی مربوط به 'حملات ادعایی' به سربازان آمریکایی در افغانستان با حمایت روسیه در سال گذشته قرار نگرفته‌اند. وی گزارش نیویورک تایمز در این خصوص را رد کرده است. روز گذشته روسیه و طالبان هم این موضوع را تکذیب کردند.

شاه‌کلید مشکلات به روایت «آیت‌الله خاکستری»؛ نامه‌ای برای ثبت در تاریخ

کرونا در چین؛ اعمال محدودیت‌های سختگیرانه برای ۴۰۰ هزار نفر در نزدیکی پکنچین به سبب نگرانی از شیوع گسترده کرونا، در نزدیکی پکن، مجددا محدودیت سختگیرانه‌ای را به اجرا در آورده که زندگی ۴۰۰ هزار نفر را تحت تاثیر قرار داده است. در این منطقه فقط کارگران مشاغل ضروری می‌توانند از خانه خارج شوند و از هر خانواده هم تنها یک نفر اجازه دارد برای خرید بیرون برود.

چراغ سبز دیوان عالی به وزارت دادگستری برای بازگشت اعدام به آمریکادولت ترامپ با نظر مساعد دیوان عالی، می‌تواند از ماه آینده میلادی اجرای مجازات اعدام را از سر بگیرد.

رشد شدید اجاره‌ خانه در ایران؛ روحانی برای افزایش اجاره سقف تعیین کردحسن روحانی، رئیس جمهور ایران، از تصویب طرحی برای تعیین سقف افزایش اجاره مسکن خبر داده و گفته است که مقررات تازه از دوشنبه ۹ تیر ابلاغ و اجرا می‌شود. به گفته آقای روحانی اجاره‌بهای سالانه در تهران نباید بیشتر از ۲۵ درصد زیاد شود. منتقدان می‌گویند این طرح ضمانت اجرایی ندارد.