دستور بایدن برای لغو قرارداد زندان‌های خصوصی آمریکا؛ تلاشی در جهت بهبود عدالت اجتماعی

27/01/2021 06:30:00 ب.ظ

دستور بایدن برای لغو قرارداد زندان‌های خصوصی آمریکا؛ تلاشی در جهت بهبود عدالت اجتماعی بیشتر بخوانید🔽

زندان, آمریکا

دستور بایدن برای لغو قرارداد زندان ‌های خصوصی آمریکا ؛ تلاشی در جهت بهبود عدالت اجتماعی بیشتر بخوانید🔽

رئیس جمهوری آمریکا از وزیر دادگستری خواست تا از این پس قرارداد زندان های خصوصی با سیست قضایی آمریکا لغو شود. جو بایدن این دستور را در جهت گسترش سیاست های مبارزه با تبعیض نژادی دانست.

جو بایدن، رئیس جمهوری جدید آمریکا در راستای «سیاست های ضد نژادپرستی و عدالت محور» دستور داد تا وزارت دادگستری آین کشور قرارداد تمامی زندان های خصوصی این کشور را لغو کند.بایدن در جریان امضای این دستور گفت که دولت جدید ایالات متحده باید «کل روش خود را در مورد معضل عدالت نژادی» تغییر دهد.

پدیده زندان های خصوصی در آمریکا از قرن هجدهم آغاز شد و بدلیل سوء استفاده از زندانیان تا دهه هفتاد میلادی کنترل تمام زندان های آمریکا در قرن بیستم به کنترل دولت درآمد. با این حال از اواخر دهه ۷۰ میلادی، نوع جدیدی از زندان های خصوصی در آمریکا شکل گرفتند. این زندان ها هرچند معضلات زندان های خصوصی قرون ۱۸ و ۱۹ میلادی را ندارد، اما معایب جدیدی به وجود آورد. این معایب، اغلب حقوق بشری، تا حدی است که می توان آن را بسیار فاجعه بارتر از زندان های خصوصی تاریخی در قرون گذشته قلمداد کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>