مصر, باستان شناسی, عجایب, بریتانیا

مصر, باستان شناسی

دستنوشته‌های نیوتن درباره رمزگشایی از اهرام مصر به حراج گذاشته می‌شود

دستنوشته‌های نیوتن درباره رمزگشایی از اهرام مصر به حراج گذاشته می‌شود جزئیات بیشتر🔽

07/12/2020 10:25:00 ب.ظ

دستنوشته‌های نیوتن درباره رمزگشایی از اهرام مصر به حراج گذاشته می‌شود جزئیات بیشتر🔽

به تازگی اوراقی از دستنوشته‌های اسحاق نیوتن، ریاضیدان سرشناس بریتانیا یی و کاشف نیروی جاذبه، منتشر شده است که تلاش‌های او برای رمزگشایی از اهرام مصر را نشان می‌دهد.

به تازگی اوراقی از دستنوشته‌های اسحاق نیوتن، ریاضیدان سرشناس بریتانیایی و کاشف نیروی جاذبه، یافت شده است که تلاش‌های او برای رمزگشایی از اهرام باستانی مصر را نشان می‌دهد.هرچند کشفیات اسحاق نیوتن عمدتا درباره ریاضیات بوده است، با این حال وسواس ذهنی او برای حل راز و رمزهای باستانی، ابهامات الهیاتی و علم کیمیاگری از موضوعاتی بوده که توجه محققان را به خود جلب کرده است.

راه‌آهن سراسری ایران به عنوان میراث جهانی در فهرست یونسکو به ثبت رسید شماری از معترضان در مرکز تهران با سر دادن شعارهای تند سیاسی راهپیمایی کردند معترضین در تهران شعار 'مرگ بر دیکتاتور' سر دادند | DW | 26.07.2021

اکنون حراج ساتبی لندن قصد دارد شماری از دستنوشته‌های منتشر نشده وی در تلاش برای رمزگشایی از رازهای موجود در کتاب مقدس، تعیین دقیق آخرالزمان و اهرام مصر را به فروش بگذارد.سه برگه دستنوشته وی درباره اهرام مصر، که به اعتقاد نیوتن کلید اصلی رمزگشایی از رموز باستانی پیچیده است، در میان اوراقی قرار دارند که به حراج گذاشته شده‌اند. مسئولان گفته‌اند این یادداشت‌ها از یک آتش‌سوزی در خانه نیوتن به جای مانده است. این آتش زمانی ایجاد شده بود که سگ نیوتن به نام دایاموند تلاش کرده بود بر روی میز بپرد و باعث شده بود تا شمع روشن روی کاغذها بیافتد.

گابریل هیتون، متخصص نسخه‌های خطی در حراج ساتبی، به نشریه ابزورو گفت: «این‌ها نوشته‌های واقعا جذابی هستند چرا که در آن‌ها می‌توانید نیوتن را ببینید که کوشش می‌کند تا رازهای اهرام را کشف کند.»ده‌ها تابوت باستانی با قدمت ۲۶۰۰ ساله در نزدیکی اهرام مصر کشف شد headtopics.com

تاریخ این یادداشت‌ها به دهه ۱۶۸۰ میلادی بازمی‌گردد، زمانی که نیوتن در اعتراض به رقیب‌اش رابرت هوک در آکادمی سلطنتی، دانشگاه کمبریج را ترک کرده و به شکل تبعید خودخواسته در وولستروپ مانور در لینکلنشایر سکنی گزیده بود.هدف نیوتن از این مطالعات آن بود که واحد اندازه‌گیری مورد استفاده توسط سازندگان اهرام را کشف کند. او گمان می‌کرد احتمالا مصریان باستان توانسته‌اند محیط زمین را اندازه بگیرند، با روشی که در گذر زمان فراموش شده است، و اگر بتواند این راز را کشف کند او نیز خواهد توانست محیط زمین را اندازه بگیرد.

اسحاق نیوتن انتظار داشت که این کشف او را به سمت کشف‌های دیگری از جمله راز معبد سلیمان، مکان وقوع آخرالزمان، رهنمون کند.نیوتن هرچند در تحقیق درباره این زمینه‌ها پیگیر بود، با این حال در زمان حیاتش حرفی عمومی از این مطالعات نزد چرا که بیم آن را داشت اعتقادات نامتعارف‌‌اش به قیمت از دست دادن شغل آکادمیک‌اش تمام شود.

در سال ۱۶۸۷ نیوتن کتاب «اصول ریاضی فلسفه طبیعی» را منتشر کرد و با طرح نظریه گرانش و معادلات ریاضی که پایه فیزیک مدرن را تشکیل می‌دادند درک جدیدی از جهان به دست داد.از کتاب منتشره توسط نیوتن معمولا به عنوان بزرگترین کتاب تاریخ علم یاد می‌شود.

پیشتر در سال ۱۹۳۶ یک نسخه خطی از دستنوشته‌های وی درباره کیمیاگری و الهیات در حراج ساتبی فروخته شده بود. ادامه مطلب: euronews فارسی »

روایت تسنیم از پشت‌پرده اغتشاشات الیگودرز/ پاسخ قاطع مردم به پروژه کشته‌سازی ضدانقلاب/ سناریوی آشوبگران چگونه خنثی شد؟+ فیلم- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

نیمی از اطلاعات نادرست غیرعمدی و ناآگاهانه در وب به اشتراک گذاشته می‌شودیک سوم از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی اذعان داشته‌اند که به این دلیل دست به انتشار اطلاعات نادرست زده‌اند که به اشتباه فکر می‌کردند که محتوای منتشر شده درست و واقعی است. نیمه دیگه هم توسط رسانه جریان اصلی غرب آگاهانه و عمدی پراکنده میشود. پس نیمی عمدی و آگاهانه است،،

فینال لیگ قهرمانان آسیا، "زنده" پخش می‌شود/ پایانی بر شایعه نخریدن حقِ پخش- اخبار رادیو و تلویزیون - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnimفینال لیگ قهرمانان آسیا زنده پخش می‌شود امروز فینال لیگ قهرمانان آسیا با وجود شایعاتی که درباره عدم پخش زنده و نخریدن حقِ پخش این بازی، منتشر شد، به‌صورت زنده از تلویزیون پخش می‌شود ویژه برنامه فوتبال برتر میهمان خانه‌های مردم می‌شود ACLFinal

کشف آرامگاه ملکه نئیت در منطقه «سقاره» مصرسقاره بخشی از قبرستان بزرگ ممفیس، پایتخت مصر باستان است و اهرام معروف جیزه و اهرام کوچکتر ابوصیر، دهشور و ابو رواش نیز درون این محوطه بزرگ قرار دارند. اولین کار صهیونیستها در هر منطقه ای که وارد شده اند تغییر دادن تاریخ آنجاست Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

نامه اعتراضی وزیر رفاه به شورای نگهبان درباره طرح جدید غربالگری/ ابراز نگرانی از بالارفتن آمار معلولیت‌های مادرزادی/ افزایش هزینه آزمایش‌های ژنتیکی به ۱۴ میلیون/ آزمایشگاه‌ها دیگر اجازه ارسال نمونه‌ها را به خارج از کشور ندارندمعاون پیشگیری از معلولیت های مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از ارسال نامه اعتراضی وزیر رفاه به شورای نگهبان درباره طرح جدید مجلس درباره غربالگری خبر داد.