دستنوشته‌های نیوتن درباره رمزگشایی از اهرام مصر به حراج گذاشته می‌شود

07/12/2020 10:25:00 ب.ظ

دستنوشته‌های نیوتن درباره رمزگشایی از اهرام مصر به حراج گذاشته می‌شود جزئیات بیشتر🔽

مصر, باستان شناسی

دستنوشته‌های نیوتن درباره رمزگشایی از اهرام مصر به حراج گذاشته می‌شود جزئیات بیشتر🔽

به تازگی اوراقی از دستنوشته‌های اسحاق نیوتن، ریاضیدان سرشناس بریتانیا یی و کاشف نیروی جاذبه، منتشر شده است که تلاش‌های او برای رمزگشایی از اهرام مصر را نشان می‌دهد.

به تازگی اوراقی از دستنوشته‌های اسحاق نیوتن، ریاضیدان سرشناس بریتانیایی و کاشف نیروی جاذبه، یافت شده است که تلاش‌های او برای رمزگشایی از اهرام باستانی مصر را نشان می‌دهد.هرچند کشفیات اسحاق نیوتن عمدتا درباره ریاضیات بوده است، با این حال وسواس ذهنی او برای حل راز و رمزهای باستانی، ابهامات الهیاتی و علم کیمیاگری از موضوعاتی بوده که توجه محققان را به خود جلب کرده است.

اکنون حراج ساتبی لندن قصد دارد شماری از دستنوشته‌های منتشر نشده وی در تلاش برای رمزگشایی از رازهای موجود در کتاب مقدس، تعیین دقیق آخرالزمان و اهرام مصر را به فروش بگذارد.سه برگه دستنوشته وی درباره اهرام مصر، که به اعتقاد نیوتن کلید اصلی رمزگشایی از رموز باستانی پیچیده است، در میان اوراقی قرار دارند که به حراج گذاشته شده‌اند. مسئولان گفته‌اند این یادداشت‌ها از یک آتش‌سوزی در خانه نیوتن به جای مانده است. این آتش زمانی ایجاد شده بود که سگ نیوتن به نام دایاموند تلاش کرده بود بر روی میز بپرد و باعث شده بود تا شمع روشن روی کاغذها بیافتد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

نیمی از اطلاعات نادرست غیرعمدی و ناآگاهانه در وب به اشتراک گذاشته می‌شودیک سوم از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی اذعان داشته‌اند که به این دلیل دست به انتشار اطلاعات نادرست زده‌اند که به اشتباه فکر می‌کردند که محتوای منتشر شده درست و واقعی است. نیمه دیگه هم توسط رسانه جریان اصلی غرب آگاهانه و عمدی پراکنده میشود. پس نیمی عمدی و آگاهانه است،،

فینال لیگ قهرمانان آسیا، "زنده" پخش می‌شود/ پایانی بر شایعه نخریدن حقِ پخش- اخبار رادیو و تلویزیون - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnimفینال لیگ قهرمانان آسیا زنده پخش می‌شود امروز فینال لیگ قهرمانان آسیا با وجود شایعاتی که درباره عدم پخش زنده و نخریدن حقِ پخش این بازی، منتشر شد، به‌صورت زنده از تلویزیون پخش می‌شود ویژه برنامه فوتبال برتر میهمان خانه‌های مردم می‌شود ACLFinal

کشف آرامگاه ملکه نئیت در منطقه «سقاره» مصرسقاره بخشی از قبرستان بزرگ ممفیس، پایتخت مصر باستان است و اهرام معروف جیزه و اهرام کوچکتر ابوصیر، دهشور و ابو رواش نیز درون این محوطه بزرگ قرار دارند. اولین کار صهیونیستها در هر منطقه ای که وارد شده اند تغییر دادن تاریخ آنجاست Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

نامه اعتراضی وزیر رفاه به شورای نگهبان درباره طرح جدید غربالگری/ ابراز نگرانی از بالارفتن آمار معلولیت‌های مادرزادی/ افزایش هزینه آزمایش‌های ژنتیکی به ۱۴ میلیون/ آزمایشگاه‌ها دیگر اجازه ارسال نمونه‌ها را به خارج از کشور ندارندمعاون پیشگیری از معلولیت های مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از ارسال نامه اعتراضی وزیر رفاه به شورای نگهبان درباره طرح جدید مجلس درباره غربالگری خبر داد.

Aa به تازگی اوراقی از دستنوشته‌های اسحاق نیوتن، ریاضیدان سرشناس بریتانیایی و کاشف نیروی جاذبه، یافت شده است که تلاش‌های او برای رمزگشایی از اهرام باستانی مصر را نشان می‌دهد.بر اساس این تحقیق تنها ۱۶ درصد از کاربران وب شرکت کننده در این نظرسنجی با اطلاع کامل از نادرست بودن اطلاعات به اشتراک گذاشته شده اقدام به انتشار آن کرده‌اند.خبرگزاری تسنیم ، همیشه به هنگامِ مسابقات آسیایی یا جام‌جهانی موضوع نخریدن حقِ پخش به اوج خودش می‌رسد امروز در حالی پرسپولیس به مصاف تیم کره‌ای  اولسان می‌رود تا قهرمانِ لیگ قهرمانان آسیا مشخص شود که شایعاتی از پخش نشدنِ این مسابقه به صورت زنده از صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی منتشر شده بود.Aa باستان شناسان به تازگی توانسته‌اند گنجینه‌ای شامل مجموعه‌ای از آرامگاه‌ها و تابوت‌ها و اجساد مومیایی متعلق به مصر باستان را در گورستان «سقاره» واقع در جنوب قاره، پایتخت مصر کشف کنند.

هرچند کشفیات اسحاق نیوتن عمدتا درباره ریاضیات بوده است، با این حال وسواس ذهنی او برای حل راز و رمزهای باستانی، ابهامات الهیاتی و علم کیمیاگری از موضوعاتی بوده که توجه محققان را به خود جلب کرده است. اکنون حراج ساتبی لندن قصد دارد شماری از دستنوشته‌های منتشر نشده وی در تلاش برای رمزگشایی از رازهای موجود در کتاب مقدس، تعیین دقیق آخرالزمان و اهرام مصر را به فروش بگذارد.. سه برگه دستنوشته وی درباره اهرام مصر، که به اعتقاد نیوتن کلید اصلی رمزگشایی از رموز باستانی پیچیده است، در میان اوراقی قرار دارند که به حراج گذاشته شده‌اند. ویژه برنامه"فوتبال برتر" با اجرای محمد حسین میثاقی و محمدرضا احمدی و با همراهی هنرمندان و ورزشکاران از یک ساعت قبل از شروع بازی میهمان خانه‌های مردم می‌شود. مسئولان گفته‌اند این یادداشت‌ها از یک آتش‌سوزی در خانه نیوتن به جای مانده است. این آتش زمانی ایجاد شده بود که سگ نیوتن به نام دایاموند تلاش کرده بود بر روی میز بپرد و باعث شده بود تا شمع روشن روی کاغذها بیافتد. «گنجینه‌ای» از مصر باستان؛ نمایش یکصد تابوت کشف شده در سقاره با قدمتی بیش از ۲ هزار سال زاهی حواس اعلام داشت که بیش از یک دهه است که کار در این منطقه باستانی ادامه دارد و کشفیات جدید نتیجه همکاری وزارت آثار باستانی مصر و مرکز زاهی حواس در کتابخانه اسکندریه مصر است.

گابریل هیتون، متخصص نسخه‌های خطی در حراج ساتبی، به نشریه ابزورو گفت: «این‌ها نوشته‌های واقعا جذابی هستند چرا که در آن‌ها می‌توانید نیوتن را ببینید که کوشش می‌کند تا رازهای اهرام را کشف کند.» ده‌ها تابوت باستانی با قدمت ۲۶۰۰ ساله در نزدیکی اهرام مصر کشف شد تاریخ این یادداشت‌ها به دهه ۱۶۸۰ میلادی بازمی‌گردد، زمانی که نیوتن در اعتراض به رقیب‌اش رابرت هوک در آکادمی سلطنتی، دانشگاه کمبریج را ترک کرده و به شکل تبعید خودخواسته در وولستروپ مانور در لینکلنشایر سکنی گزیده بود. هدف نیوتن از این مطالعات آن بود که واحد اندازه‌گیری مورد استفاده توسط سازندگان اهرام را کشف کند. او گمان می‌کرد احتمالا مصریان باستان توانسته‌اند محیط زمین را اندازه بگیرند، با روشی که در گذر زمان فراموش شده است، و اگر بتواند این راز را کشف کند او نیز خواهد توانست محیط زمین را اندازه بگیرد. اسحاق نیوتن انتظار داشت که این کشف او را به سمت کشف‌های دیگری از جمله راز معبد سلیمان، مکان وقوع آخرالزمان، رهنمون کند.

نیوتن هرچند در تحقیق درباره این زمینه‌ها پیگیر بود، با این حال در زمان حیاتش حرفی عمومی از این مطالعات نزد چرا که بیم آن را داشت اعتقادات نامتعارف‌‌اش به قیمت از دست دادن شغل آکادمیک‌اش تمام شود. در سال ۱۶۸۷ نیوتن کتاب «اصول ریاضی فلسفه طبیعی» را منتشر کرد و با طرح نظریه گرانش و معادلات ریاضی که پایه فیزیک مدرن را تشکیل می‌دادند درک جدیدی از جهان به دست داد. از کتاب منتشره توسط نیوتن معمولا به عنوان بزرگترین کتاب تاریخ علم یاد می‌شود. پیشتر در سال ۱۹۳۶ یک نسخه خطی از دستنوشته‌های وی درباره کیمیاگری و الهیات در حراج ساتبی فروخته شده بود. احتمال می‌رود دستنوشته‌های تازه نیوتن در روز سه‌شنبه توسط یک مجموعه‌دار خصوصی و یا یک نهاد دولتی خریداری شود.

.