دسترسی سازمان‌های امنیتی آلمان به پیام‌رسان‌ها ممکن می‌شود | DW | 22.10.2020

01/08/1399 07:05 ب.ظ

دولت آلمان طرح قانونی را برای تصویب مجلس آماده کرده که امکان دسترسی سازمان‌های امنیتی به پیام‌رسان‌ها را فراهم می‌سازد. در صورت تصویب، سازمان‌های اطلاعاتی برای مقابله با تروریسم می‌توانند به پیام‌های کتبی دسترسی بیابند.

دولت آلمان طرح قانونی را برای تصویب مجلس آماده کرده که امکان دسترسی سازمان‌های امنیتی به پیام‌رسان‌ها را فراهم می‌سازد. در صورت تصویب، سازمان‌های اطلاعاتی برای مقابله با تروریسم می‌توانند به پیام‌های کتبی دسترسی بیابند. از این رو، دولت آلمان طرحی را برای تصویب آماده کرده است. تصویب قانون دسترسی سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی به پیام‌های کتبی بر روی مسنجرها برعهده مجلس آلمان (بوندس‌تاگ) است.

بر اساس این قانون قرار است که سازمان اطلاعات داخلی آلمان، سازمان امنیت و سازمان امنیت نظامی این کشور به مضمون پیام‌های رد و بدل شده توسط مسنجرها و از جمله واتس‌اپ دسترسی بیابند.

تا کنون شنود تماس‌های تلفنی از سوی سازمان‌های اطلاعاتی ممکن بود. اکنون، در صورت تصویب این قانون، زمینه برای نظارت بر پیام‌های کتبی نیز فراهم می‌شود. در طرح این قانون تصریح شده است که مجوزهای ناظر بر دسترسی سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی آلمان به اطلاعات قدیمی شده و با گسترش استفاده از تلفن‌های همراه و اینترنت، به‌روزرسانی این مجوزها الزامی شده است.

دسترسی سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی به پیام‌رسان‌ها مشروط به کسب اجازه موردی است و محدود به الزام‌های ناشی از مبارزه با تروریسم و راست‌گرایی افراطی خواهد بود.به‌رغم آن، همه احزاب آلمان با تشدید نظارت و کنترل بر داده‌های شخصی افراد موافق نیستند. در ماه مارس سال ۲۰۱۹، حزب سوسیال دموکرات آلمان با طرح قانونی که"تفتیش آنلاین" را برای سازمان‌های اطلاعاتی مجاز می‌شمرد، مخالفت کرده بود. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

آمریکا: ایران و روسیه به اطلاعات رای‌دهندگان دسترسی پیدا کرده‌اند - BBC News فارسیجان رتکلیف، مدیر امنیت ملی آمریکا، روز چهارشنبه گفته است که روسیه و ایران گام هایی در جهت مداخله در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا برداشته اند. پیش از این رهبران کمیته اطلاعاتی سنا در بیانیه ای نسبت به 'تهدیدهای برآمده از دشمنان نظام انتخاباتی آمریکا' هشدار دادند. جنگ نشه بی بی سیرابی اینطوری به روسیه وایران بها میدی که میتونن اما نمیتونن دستت رو شده سیرابی اگر برای حکومت جمهوری اسلامی فرقی ندارد که بایدن پیروز انتخابات باشد یا ترامپ، پس چرا ایران و روسیه به اطلاعات رای دهندگان دسترسی پیدا کنند؟! شنیدن حرف درست از زبان مسئولین جمهوری اسلامی غیر ممکن هست چون واقعا برای جمهوری اسلامی مهم است که ترامپ پیروز انتخابات نشود.

وکیل برادران افکاری:اجازه دسترسی به پرونده نوید را نداریماين حكومت بى قانونى است، مردمان در بى_دادگاهها محاكمه ميشوند و زندانها پر است از زندانى_سياسى. شروع عبور از اين حكومت در يك عبارت است: نه_به_انتخابات_آرى_به_رفراندوم_آزاد

سازمان زندان‌های تهران: نسرین ستوده 'صلاحیت نگهداری در بند امنیتی را ندارد' - BBC News فارسییک روز پس از انتقال نسرین ستوده از زندان اوین به بند عمومی زندان قرچک، روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان تهران با انتشار بیانیه‌ای نوشته او 'صلاحیت نگهداری در بند امنیتی را ندارد'. همسر خانم ستوده دیروز خبر داده بود که 'ماموران بند عمومی زندان اوین نسرین را صدا زدند که آماده شود تا او را به بیمارستان اعزام کنند. اما پس از خروج از زندان، او را مستقیما به زندان قرچک منتقل کردند.' Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

ارجاع پرونده سازمان خصوصی سازی به دادسرای دیوان محاسبات- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimارجاع پرونده سازمان خصوصی‌سازی به دیوان محاسبات سازمان خصوصی سازی از فسخ قرارداد واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت_تپه امتناع کرد بنابراین پرونده این سازمان به دادسرای دیوان محاسبات کشور ارجاع شد

آمار روزانه ابتلا به کرونا در آلمان پنج‌رقمی شد | DW | 22.10.2020برای اولین بار از آغاز پاندمی کرونا در آلمان تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا در عرض ۲۴ ساعت به ۱۱ هزار و ۲۸۷ نفر رسید. در سایر کشورهای اروپایی نیز ابتلا به این ویروس به سرعت در حال انتشار است.

گام بحث‌انگیز دولت ترامپ علیه برخی از سازمان‌های حقوق بشری | DW | 22.10.2020دولت ترامپ قصد دارد شماری از سازمان‌های سرشناس مدافع حقوق بشر را در فهرست گروه‌های ضدیهودی قرار دهد. انگیزه این اقدام، فعالیت گروه‌های یادشده در ثبت و مستندسازی اقدامات بحث‌انگیز اسرائیل در مناطق فلسطینی عنوان شده است. مرگ بر گلوبالیسم گوه توی فلسطین