دستاوردهای وزارت فرهنگ در دولت تدبیروامید

11/06/1399 07:56:00 ق.ظ

دستاوردهای وزارت فرهنگ و ارشاد در دولت امید | عملکردِ و دستاوردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت تدبیر و امید با توجه به برنامه‌های ارائه شده وزرای آن از آغاز این دولت تا امروز در حوزه‌های مختلف از رشد چشمیگر نسبت به مدت مشابه حکایت دارد

تهران- ایرنا- عملکردِ و دستاوردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت تدبیر و امید با توجه به برنامه‌های ارائه شده وزرای آن از آغاز این دولت تا امروز در حوزه‌های مختلف از رشد چشمیگر نسبت به مدت مشابه حکایت دارد؛ یعنی حوزه فرهنگ، هنر و رسانه توانسته با وجود فراز و نشیب‌های فراوان کارنامه‌ای درخشان را ارائه کند. تقویت نقش نهادهای صنفی و فرهنگی در فعالیت‌های فرهنگی و هنری و رسانه ای مشارکت هنرمندان و سینماگران و اهل قلم و اصحاب فرهنگ و هنر در سیاستگذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های دولتی گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری و رسانه ای در استان‌ها؛ توجه به مناطق محروم و...

تقویت نقش نهادهای صنفی و فرهنگی در فعالیت‌های فرهنگی و هنری و رسانه ای مشارکت هنرمندان و سینماگران و اهل قلم و اصحاب فرهنگ و هنر در سیاستگذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های دولتی گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری و رسانه ای در استان‌ها؛

توجه به مناطق محروم و روستاها و... تعداد عناوین کتاب‌های منتشر شده درسال ۱۳۹۲ حدود شصت و شش هزار و ۱۰۷ عنوان چاپ کتاب بوده است و این رقم در سال ۱۳۹۸ به بیش از یکصد و پنج هزارو ۵۶۷ عنوان افزایش یافت.

تعداد کتابخانه های عمومی کشور سال ۹۲ حدود ۳۱۴۷ کتابخانه بوده که این رقم در سال ۹۸ به رقمی حدود ۳۵۲۶ افزایش یافته است. همچنین تعداد اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی از بیست و شش هزار نفر در سال ۹۲ به رقمی بالغ بر چهل و سه هزار نفر در سال ۹۸ افزایش یافته است. headtopics.com

همچنین تعداد سالن های سینما در سال ۹۲ از ۳۱۸ سالن به ۶۳۵ سالن در سال ۹۸ افزایش یافت. ظرفیت سالن های سینما (صندلی) هم از یکصد و بیست و چهار هزارو ۲۳۳ صندلی به یکصد و شصت و یک هزارو صندلی افزایش یافت.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

اعتراض‌ها در جزیره موریس به تعلل دولت در پاکسازی لکه نفتی - BBC News فارسیهزاران نفر در جزیره موریس، در اعتراض به عملکرد دولت در زمینه پاکسازی لکه نفتی نشتی در اقیانوس هند، تظاهرات کرده‌اند.

کرونا در ترکیه؛ شهرداران آنکارا و استانبول دولت را به پنهانکاری در انتشار آمارها متهم کردندشهرداران آنکارا و استانبول اعلام کردند آمارهای مرگ و میری که هر کدام بطور جداگانه از شهرهای محل فعالیتشان دریافت کرده‌اند، به تنهایی با آمارهایی که دولت از مرگ و میر این بیماری در سراسر ترکیه اعلام کرده، تقریبا برابری می‌کند.

تفکر حاکم بر صداوسیما دلش می‌خواهد سریال‌سازی در وزارت ارشاد را هم کنترل کنداسماعیل عفیفه با نگاهی به وضعیت شبکه نمایش خانگی، به خصوص در روزهای اخیر که به دلیل کرونا کسب‌وکار در سینما متوقف شده، خواستار توجه به این نکته شد که ده‌ها میلیارد پولی که صرف نمایش خانگی شده از بخش خصوصی بوده و دولت هیچ کمکی در این زمینه نکرده است.

دولت افغانستان ده سرپرست جدید برای ده وزارت معرفی کرد - BBC News فارسیریاست جمهوری افغانستان با معرفی ده وزیر سرپرست جدید اعلام کرد که فهرست کابینه نهایی شده است. فهرست جدید افرادی هستند که از سوی عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی براساس توافقنامه سیاسی به این وزارت‌خانه‌ها به ریاست جمهوری معرفی شده‌اند.

ادامه ناآرامی‌ در کنوشا در آستانه سفر دونالد ترامپمعلوم نیست آقای ترامپ در جریان سفر به کنوشا با خانواده جیکوب بلیک دیدار کند یا نه. نزدیکان آقای بلیک معترضان را به آرامش فراخوانده‌اند.

مراسم عاشورا در سایه تهدیدهای امنیتی و کرونا در کابل برگزار شد - BBC News فارسیمراسم روز عاشورا در کابل با تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. تاکنون هیج گونه حمله و انفجار در این مراسم در سراسر افغانستان گزارش نشده است. شماری از شهروندان غرب کابل در کنار نیروهای امنیتی بسیج شده و در تامین امنیت عاشورا همکاری کردند. محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان آنرا الگو دانسته و خواستار اجرایی شدن آن در سراسر کشور شد.