دستاو‌ردهای انقلاب در 43 سالگی| پیشرفت‌های بعد از انقلاب را باید در آذربایجان غربی دید/ روایتی از جنایت رژیم پهلوی در ارومیه‌ + فیلم- اخبار آذربایجان غربی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

21/11/1400 08:18 ق.ظ

روایتی از جنایت رژیم پهلوی در ارومیه‌ پیشرفت‌های بعد از انقلاب را باید در آذربایجان غربی دید

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ، استان آذربایجان غربی با موقعیت جغرافیایی خاص و همجواری با 3 کشور ترکیه ، عراق و جمهوری خود مختار نخجوان از جمله مناطق حساس و مهم کشور محسوب می‌شود.

غیر از ویژگی جغرافیایی خاص آذربایجان غربی، ترکیب جمعیتی استان هم از ویژگی خاص و منحصر بفردی برخوردار است ، به طوری که در این استان در طول قرون متمادی اهل تشیع و تسنن به همراه اقلیت های مذهبی مسیحی شامل آشوری و ارمنی و تعداد کمی از زرتشتیان و کلیمیان زندگی می کنند و این ویژگی خاص جغرافیایی و قومی – مذهبی ، همیشه به عنوان هم فرصت و هم تهدید ، وقایع تاریخی مختلفی را در این استان رقم زده است.

با همه این اوضاع ، مردم این استان نیز مانند همه مناطق کشورمان و حتی بیشتر از برخی از مناطق درگیر ناامنی ها و نارسایی ها بودند و از همان بدو شروع زمزمه‌های انقلابی مردم ایران بپا خواستند و ندای لبیک با امام (ره) سردادند.

با نگاهی اجمالی به تاریخچه دفاع مسلحانه مردم انقلابی استان علیه رژیم ستمشاهی در 19 آذرماه 57 و رقم خوردن این کلید دفاع در2 بهمن 57 و درگیر شدن همه مردم استان، با پیروزی سرافرازانه انقلاب خود سند بارزی بر افتخارات وجانفشانی های این مردم است. headtopics.com

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

اسپانیا استفاده اجباری از ماسک را در فضای باز لغو می‌کنداسپانیا از دهم فوریه مقررات مربوط به استفاده اجباری از ماسک در فضای باز را لغو می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

شهبانو فرح پهلوی در پیامی انقلاب سال ۵۷ را «فتنه ۲۲ بهمن» نامید🔺 شهبانو فرح پهلوی در پیامی انقلاب سال ۵۷ را «فتنه ۲۲ بهمن» نامید ▪️ پیام شهبانو فرح_پهلوی با عنوان «به مناسبت فتنه ۲۲ بهمن ۲۵۳۷» تنظیم شده است. خمینی از دل همین شاه در اومد رابطه شیخ و شاه همیشه خوب بوده و فقط بخاطر اینکه نمیخواستند نیروهای مبارز و انقلابی به حکومت برسند اخوندها رو الم کردند مثل الان که اخوندها و رضا پهلوی رابطه خوبی با هم دارند و به هم نون قرض میدن بهتر بود شهبانو فرح دیبا در پیامی می‌فرمودند که توطئه‌‌ی شرط خروج شاه فقید از ایران را چه کسانی مخفیانه به شاپور بختیار خاطرنشان کرده بودند. کودتای_۵۷ اخوندها هم به ۸۸ می گفتند فتنه. ما ملت بیچاره گویا همه چیز هستیم جز شهروندان کشور. نه_شاه_نه_شیخ

بی‌خبری از «محمد عینی» در سومین هفته از بازداشت توسط اطلاعات رشت

مذاکره در اتریش و رونمایی موشک در ایران؛ تفسیر رسانه‌های اسرائیل از نام «خیبرشکن»سایت روزنامه اسرائیلی جروزالم پُست نیز با انتشار گزارشی نوشت که اگر بُرد این موشک درست اعلام شده باشد، می‌تواند از غرب ایران به اسرائیل برسد. روزنامه هاآرتص نیز این عنوان را برای خبر رونمایی ایران از موشک خیبرشکن انتخاب کرد: «ایران از موشک جدیدی رونمایی کرد که می‌تواند اسرائیل را هدف قرار دهد.» زنده باد ایران قوی مذاکره هسته ای است نه موشکی رسانه پولکی نیاز به تفسیر نیست داره میگه با این اسراییل رو میزنم

تصاویری از اندونزی؛ تمساحی پس از پنج سال از لاستیک دور گردنش رهایی یافتتمساحی ۵.۲ متری در اندونزی پس از ۵ سال از یک حلقه لاستیک موتور سیکلت که دور گردنش گیر کرده بود، رهایی یافت. تایری بر گردنم افکنده دوست/می‌کشد هر جا که خاطرخواه اوست.

تروریست آمریکایی: اگر از دولت ایران تبعیت نکنید، حسابت را می‌رسند!🎥 مصاحبه اختصاصی «مازیار بهاری» با داوود_صلاح‌الدین، تروریست آمریکایی که از طرف دولت ایران علی_اکبر_طباطبایی، دیپلمات دوران شاهنشاهی، را در سال ۱۳۵۹ در آمریکا ترور کرد. اطلاع_رسانی راستی_آزمایی 🔷 لینک فیلم کامل👇

ارومیه

، استان آذربایجان غربی با موقعیت جغرافیایی خاص و همجواری با 3 کشور ترکیه ، عراق و جمهوری خود مختار نخجوان از جمله مناطق حساس و مهم کشور محسوب می‌شود.غیر از ویژگی جغرافیایی خاص آذربایجان غربی، ترکیب جمعیتی استان هم از ویژگی خاص و منحصر بفردی برخوردار است ، به طوری که در این استان در طول قرون متمادی اهل تشیع و تسنن به همراه اقلیت های مذهبی مسیحی شامل آشوری و ارمنی و تعداد کمی از زرتشتیان و کلیمیان زندگی می کنند و این ویژگی خاص جغرافیایی و قومی – مذهبی ، همیشه به عنوان هم فرصت و هم تهدید ، وقایع تاریخی مختلفی را در این استان رقم زده است.

با همه این اوضاع ، مردم این استان نیز مانند همه مناطق کشورمان و حتی بیشتر از برخی از مناطق درگیر ناامنی ها و نارسایی ها بودند و از همان بدو شروع زمزمه‌های انقلابی مردم ایران بپا خواستند و ندای لبیک با امام (ره) سردادند.

با نگاهی اجمالی به تاریخچه دفاع مسلحانه مردم انقلابی استان علیه رژیم ستمشاهی در 19 آذرماه 57 و رقم خوردن این کلید دفاع در2 بهمن 57 و درگیر شدن همه مردم استان، با پیروزی سرافرازانه انقلاب خود سند بارزی بر افتخارات وجانفشانی های این مردم است.

مردم آذربایجان غربی در طول همه این 43 ساله انقلاب به طور پیوسته و مداوم درگیر بحران های داخلی و خارجی بود‌ند و با تقدیم بیش از 12 هزار شهید ، 36 هزارجانباز و آزاده توانست در میان 5 استان حماسه ساز کشور مطرح شود.

مردم انقلابی آذربایجان غربی از همان بدو شروع انقلاب بیکار ننشستند و با تشکیل گروه های داخلی و انقلابی در راستای صیانت از حریم دین و آزادی گام برداشتند.تقدیم 89 شهید دوران پیروزی انقلاب و زخمی شدن صدها نفر از این مردم استان سند بارزی بر این ادعاست که آذربایجان غربی نقشی بی بدیل در پیروزی انقلاب اسلامی داشته است.

مردم منطقه در کنار مقاومت و پاسداری از کیان این مرز و بوم در مقابل تجاوز رژیم بعثی با بحران ها و درگیریهای زیاد داخلی هم دست و پنجه نرم کردند و با گروهک های انحرافی و مخالف نظام نیز درگیر شدند.

حال مقایسه شرایط استان در کنار بی‌توجهی‌،کم‌لطفی‌، بی‌حرمتی، بی‌مهری و نقصان‌های پیش روی مدار توسعه می‌تواند برای مردم کشور و منطقه ثابت کند که اهالی آذربایجان غربی و به فراخور آن شمالغرب کشور ساکنین جانفشان ، سلحشور ، دلیر،رشید ، با غیرت ، فهیم و با فرهنگی هستند.

امروزه آذربایجان غربی به رغم داشتن قریب به 1000 کیلومتر مرز مشترک و ناامنی در کشورهای همسایه جزو امن ترین استان های کشور است و در حوزه سرمایه‌گذاری و تسهیلات اشتغال روستایی جزو موفق ترین استان ها و رتبه های اول در کشور است.