دستاورد سفرهای ماکرون؛ رئیس جمهوری فرانسه پس از مسکو و کی‌یف به برلین رسید

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس جمهوری فرانسه مدعی است که روسیه تحت ریاست ولادیمیر پوتین بار دیگر متعهد شده تا به توافقنامه‌های مینسک احترام بگذارد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز سه‌شنبه ۸ فوریه و پس از سفر به مسکو و کی‌یف به برلین رسید و بر سر بحران اوکراین با اولاف شولتس، صدراعظم آلمان تبادل نظر کرد.

آقای ماکرون که برای کاستن تنش‌های موجود میان روسیه و غرب بر سر بحران اوکراین به مسکو سفر کرده بود یک روز بعد برای دیدار با ولودیمیر زلنسکی وارد کی‌یف شد و تصریح کرد: «بر این باروم که اکنون امکان پیشبرد مذاکرات برای برقراری صلح میان روسیه و اوکراین وجود دارد.» وی پیش‌تر در گفتگو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نسبت به آغاز روند تنش‌زدایی بر سر بحران اوکراین ابرازامیدواری کرده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مجلس عراق انتخاب رئیس جمهوری را تا زمان نامشخصی به تعویق انداختمجلس عراق انتخاب رئیس جمهوری را تا زمان نامشخصی به تعویق انداخت جلسه انتخاب رئیس جمهوری در پارلمان عراق امروز در حالی تشکیل شد که تنها 58 نماینده در این جلسه حاضر شدند. بدین ترتیب جلسه پارلمان به تعویق افتاده و رئیس‌جمهور عراق در این جلسه انتخاب نشد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مکرون بعد از پوتین با بایدن دیدار می‌کند؛ امیدواری رئیس جمهوری فرانسه به کاهش تنش روسیه - اوکراین🔺 مکرون بعد از پوتین با بایدن دیدار می‌کند؛ امیدواری رئیس جمهوری فرانسه به کاهش تنش روسیه - اوکراین ▪️دیدار بایدن و مکرون در حالی اعلام شد که رئیس جمهوری فرانسه بعد از حضور در روسیه، ابراز خوشبینی کرد که پوتین تنش با اوکراین را افزایش نمی‌دهد. برنامه 10 سالِ آیندتون جور شد! در حالِ حاضر که تمامِ صحبتهایِ 10 سال پیشِ جناب حسینی رو دارید تکرار میکنید!!!!!!!!!!!! این برنامه هارو هم ببینید واسه آیندتون خوبه!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

صدور حکم ۱۳ سال زندان برای یک عضو کمپین نه به جمهوری اسلامی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

برگزاری نخستین جلسه دادگاه جمشید شارمهد رئیس گروه تندر به اتهام «افساد فی الارض»نخستین جلسه دادگاه جمشید شارمهد، شهروند دو تابعیتی ایرانی - آلمانی و مدیر گروه تندر یک‌شنبه 17 بهمن در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران به اتهام «افساد فی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ادامه بن‌بست سیاسی در عراق؛ انتخاب رئیس جمهور جدید احتمالا به تعویق خواهد افتاددیوان عالی عراق روز یکشنبه ۱۷ بهمن کاندیداتوری هوشیار زیباری، دولتمرد کُرد، برای ریاست جمهوری این کشور را به خاطر اتهام اختلاس به حالت تعلیق درآورد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

تمدید سه روزه اعلام نامزدهای ریاست جمهوری در عراقپارلمان عراق مهلت سه روزه‌ دیگری را برای ثبت نام نامزدهای ریاست جمهوری این کشور تعیین کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »