در 'سانحه'ای در پایگاه نظامی پارچین یک نفر کشته شد | DW | 26.05.2022

05/03/1401 01:42 ب.ظ

وزارت دفاع جمهوری اسلامی از بروز یک 'سانحه' جدید در 'یکی از واحدهای تحقیقاتی' پایگاه پارچین خبر داه است. در جریان این حادثه یک نفر کشته و دو نفر زخمی شده‌اند.

وزارت دفاع جمهوری اسلامی از بروز یک 'سانحه' جدید در 'یکی از واحدهای تحقیقاتی' پایگاه پارچین خبر داه است. در جریان این حادثه یک نفر کشته و دو نفر زخمی شده‌اند. وزارت دفاع جمهوری اسلامی از بروز یک"سانحه" جدید در"یکی از واحدهای تحقیقاتی" پایگاه پارچین خبر داه است. در جریان این حادثه یک نفر کشته و دو نفر زخمی شده‌اند.

روز پنجشنبه ۵ خرداد (۲۶ مه) وزارت دفاع جمهوری اسلامی اعلام کرد که روز گذشته پایگاه بزرگ نظامی و توسعه تسلیحاتی جمهوری اسلامی در پارچین واقع در شرق تهران بار دیگر دچار حادثه شده است.

روابط عمومی وزارت دفاع در نخستین اقدام تنها به انتشار خبر کوتاهی در این باره اکتفا و از انتشار جزییات این حادثه خودداری کرد. به گزارش خبرگزاری‌های داخلی در این"سانحه" یک مهندس به نام احسان قدبیگی کشته و دو نفر دیگر زخمی شده‌اند.

طبق اعلام وزارت دفاع تحقیقات برای چگونگی و علت این اتفاق مرگبار جریان دارد. پارچین یکی از تاسیساتی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش‌تر آن را"مکانی مشکوک" ارزیابی کرده بود. گفته شد که در این مرکز نظامی آزمایش‌های ماشه‌های انفجاری با قابلیت استفاده در جنگ‌افزار اتمی انجام شده است.برنامه‌های اتمی، موشکی و فضایی ایران در سال‌های اخیر متحمل یک سری انفجارهای مرموز شده‌اند. جمهوری اسلامی، اسرائیل را بانی برخی از این رخدادها می‌‌داند. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

«از چشم‌ پروانه» روایت یک زن گرفتار در جهنم جنگ اوکراین در جشنواره کنلیلیا با بازی ریتا بورکُوسک، یک اسیر جنگی است که در زندان نیروهای حامی روسیه به او تجاوز و باردار می‌شود. این دختر جوان به دلیل هدایت پهپادهای نظامی پیش از اسارت به «پروانه» معروف است. این قربانی جنگ حتی پس از آزادی هم اسیر تبعات روانی دوران زندان است. بامید پیروزی اوکراین🙏🌺 کلیش مسایل سیاسی شده نه روایت هنر و هنرمند واقعی جهان که مزدور و برده امپریالیسم است نابود باد ، اوکراین یک کشور با رهبران فاسد ، و پر از جنایت و نیونازی امروز چنان نمایش داده می‌شود که قبل از عملیات نظامی روسیه گل بلبل بود

یک فرمانده سپاه: ۴ هزار نفر از فرزندان مسئولان در خارج از کشور زندگی می‌کنندمرتضی میریان، رئیس اداره عملیات زمینی سپاه پاسداران، در یک برنامه تلویزیونی گفته است که این افراد باید «رصد» شوند تا در آینده، هیچ پست مدیریتی در جمهوری اسلامی به آن‌ها داده نشود. بایدهای زیادی وجود داره اما در عمل برعکسش اتفاق میفته آنها از آگاه شدن جامعه میترسن.میترسن علیه خودشان قیام کنند.کم نبودن کسانی که درخارج کشور بودن اما هنگام جنگ امدن وکمک کردن. همانجا که هستند بمانند و به دلالی برای حکومت ملایان ادامه دهند.

کشته شدن ۱۵ نفر در تیراندازی در دبستانی در ایالت تگزاس - BBC News فارسییک جوان مسلح ۱۸ ساله ۱۴ دانش آموز و یک آموزگار را در دبستان راب در شهر اووالد کشت. فرماندار تگزاس گفت که مظنون مسلح به سلاح دستی بوده است. رسانه‌های محلی می‌گویند ممکن است او در آغاز تیراندازی مادربزرگ خود را کشته باشد. از جمله اتفاقاتی که فقط در امریکا اتفاق میوفته لعنت به طرفداران آزادی سلاح 😡 آمریکا نمیتونه حتی مدرسه هاشو مدیریت کنه چطور پا میشه میاد اینور کره ی زمین تو مسائل کشورهای دیگه فضولی میکنه..بابا اول برو خودتو جمع کن

تصاویر از ساعات اولیه پس از تیراندازی مرگبار در مدرسه ابتدایی در تگزاسپدران و مادران هراسان و در اشک و بهت، به همراه نیروهای پلیس آمریکا در ساعات ابتدایی تیراندازی مرگبار در در مدرسه ابتدایی «راب» واقع در شهر «یوالده» در ایالت تگزاس دیده می‌شوند. صهیونیست ها و آمریکایها و انگل یسی ها مهد تروریست های دنیا هستند.هژمونی پوشالی و هویت اصلی نظام آمریکا و غرب چهره وحشتناک خود رو روز به روز برای جهانیان آشکار تر میکند. تمامآ دسیسه دولت بایدن برای بد نام ساختن بعضی کشورها مثل چین ،عراق ،سوریه ویا شوروی.

رسول بداقی و ژاک پاریس در یک بند؛ از صداوسیما شکایت می‌کنم«رسول_بداقی»، معلم زندانی خبر داده که با «ژاک_پاریس»، زندانی فرانسوی هم‌بند است. او گزارش صداوسیما مبنی بر دیدارهای فعالان صنفی معلمان و کارگران با فعال صنفی فرانسوی را بی‌اساس خوانده و گفته به محض آزادی، از این رسانه شکایت خواهد کرد. اطلاع_رسانی

انتقاد یک فرمانده ارشد سپاه از اقامت فرزندان مسئولان ایران در خارجرئیس اداره عملیات زمینی سپاه پاسداران ایران نسبت به اقدامت و زندگی 4 هزار تن از فرزندان مسئولان این کشور در آمریکا، اروپا و کانادا انتقاد کرد. - خبرگزاری آناتولی

در"سانحه"ای در پایگاه نظامی پارچین یک نفر کشته شد

وزارت دفاع جمهوری اسلامی از بروز یک"سانحه" جدید در"یکی از واحدهای تحقیقاتی" پایگاه پارچین خبر داه است. در جریان این حادثه یک نفر کشته و دو نفر زخمی شده‌اند.

روز پنجشنبه ۵ خرداد (۲۶ مه) وزارت دفاع جمهوری اسلامی اعلام کرد که روز گذشته پایگاه بزرگ نظامی و توسعه تسلیحاتی جمهوری اسلامی در پارچین واقع در شرق تهران بار دیگر دچار حادثه شده است.

روابط عمومی وزارت دفاع در نخستین اقدام تنها به انتشار خبر کوتاهی در این باره اکتفا و از انتشار جزییات این حادثه خودداری کرد.

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی در این"سانحه" یک مهندس به نام احسان قدبیگی کشته و دو نفر دیگر زخمی شده‌اند.

طبق اعلام وزارت دفاع تحقیقات برای چگونگی و علت این اتفاق مرگبار جریان دارد.

پارچین یکی از تاسیساتی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش‌تر آن را"مکانی مشکوک" ارزیابی کرده بود. گفته شد که در این مرکز نظامی آزمایش‌های ماشه‌های انفجاری با قابلیت استفاده در جنگ‌افزار اتمی انجام شده است.برنامه‌های اتمی، موشکی و فضایی ایران در سال‌های اخیر متحمل یک سری انفجارهای مرموز شده‌اند. جمهوری اسلامی، اسرائیل را بانی برخی از این رخدادها می‌‌داند.

دو سال پیش یک انفجار نسبتا بزرگ در پارچین رخ داد و تهران را به لرزه درآورده بود. شاهدان عینی از یک"گلوله آتشین عظیم" خبر داده بودند.

در سال ۲۰۱۴ نیز انفجار شدیدی در شرق تهران، در مناطق اطراف سایت نظامی پارچین روی داد که باعث کشته‌شدن دو نفر شد. در اثر این انفجار شیشه‌های ساختمان‌های اطراف تا شعاع ۱۵ کیلومتری فرو ریخته بود.