در ۵ جلسه شورایعالی کار چه گذشت؟+ مصوبات ونمودارها

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فرامرز توفیقی مطرح کرد؛ در ۵ جلسه شورایعالی کار چه گذشت؟+ مصوبات ونمودارها

به گزارش خبرنگار ایلنا، بعد از ابلاغ مصوبه دستمزد در ۲۶ فروردین ماه، کارگران خواستار ابطال این مصوبه و تجدیدنظر در دستمزد ۹۹ شدند؛ گروه‌هایی از کارگران با هدف ابطال دستمزد به دیوان عدالت شکایت کردند و همچنین طوماری خطاب به مسئولان امضا نمودند. در این بین،در ارتباط با روند تعیین دستمزد و اتفاقاتی که منجر به امضا نکردن مصوبه توسط گروه کارگری شد، توضیحاتی ارائه می‌دهد؛ او پیشنهاداتی نیز مطرح می‌کند:

تعیین حداقل دستمزد در ایران بیش از شصت سال سابقه دارد و به تحولات بعد از جنگ جهانی دوم در ایران و تحرک نیروهای سیاسی و اجتماعی در آن دوران بازمی‌گردد. این امر برای اولین بار در ایران توسط تصویب‌نامة قانونی ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۲۵ توصیه شد و انجام آن را به هیئت حل اختلاف واگذار نمود که با رعایت هزینة زندگی و عائلة کارگر در نقاط مختلف کشور برای مدت یک‌سال تعیین و به تصویب شورایعالی کار برسد.

ماده ۴۲- حداقل مزد موضوع ماده این قانون منحصرا باید به صورت نقدی پرداخت شود. پرداخت‌های غیرنقدی به هر صورت که در قراردادها پیش‌بینی می‌شود به عنوان پرداختی تلقی می‌شود که اضافه بر حداقل مزد است.بحث سبد معیشت و گفتمان آن چگونه و چطور مطرح شد؛ مبنای محاسبات آن چیست و چه رهاوردی در بحث‌های مزدی داشته است؟منظور از سبد معیشت مجموعه‌ای از کالاها و خدمات ضروری یک «خانوار» است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ویروس‌کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در ایران ۶۳ و در افغانستان ۴ قربانی گرفتشمار قربانیان ویروس جدید کرونا در ایران با مرگ ۶۳ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته به ۶ هزار و ۹۱ نفر تا روز جمعه یک مه (۱۲ اردیبهشت/ثور) افزایش یافت. از سوی دیگر در افغانستان نیز در مدت مشابه چهار نفر به‌خاطر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و شمار قربانیان این ویروس در این کشور به ۶۸ نفر رسید. این آمار برای عمه ات خوبه! آمار ندید سنگین ترید. آمار ایران ضربدر ۱۰
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در جهان؛ بازداشت کارگران در ترکیه و جان باختن ۵۵ روزنامه‌نگار در ۲۳ کشوردر حالی که شیوع ویروس کرونا در جهان مانع برگزاری مراسم گسترده روز جهانی کارگر شد، برخی کارگران و اتحادیه‌ها تلاش کردند که این روز را با شیوه‌های دیگری مثل حضور در بالکن خانه‌ها یا به صورت مجازی در اینترنت جشن بگیرند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

وقوع انفجار در یک انبار مهمات در حمص سوریه چندین زخمی بر جا گذاشتدولت سوریه این انفجارها را ناشی از «خطای انسانی هنگام انتقال برخی از مهمات» توصیف کرده اما دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید احتمالا حمله موشکس اسرائیل عامل این انفجارها بوده است. 🎥تصاویری از انفجار در انبار مهمات یک پایگاه نظامی در حمص سوریه 💢دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که «گمان می‌رود این انفجار‌ها ناشی از یک حمله موشکی از سوی اسرائیل روی داده باشد.» جزئیات بیشتر: ۲
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کاهش آمار قربانیان کرونا در ایران؛ ثبت موارد جدید در افغانستان و تاجیکستانآخرین داده‌ها درباره وضعیت شیوع ویروس جدید کرونا در ایران، افغانستان و تاجیکستان را در این مطلب بخوانید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

استقرار پنج هزار مامور پلیس آلمان در روز جهانی کارگر در برلین
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پرچم فاطمیون و داعش در یک قاب؛ نگرانی از ایجاد جنگ داخلی در افغانستانis Russian bring terrorism and Khamenei and Christianity خامنه ای شیطان ویک ادم کش است ازاوفاصله بگیرید او تحریک می کند ومسیحیت جنگ راه می اندازد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »