در پی 'توهین' اردوغان به مکرون، فرانسه سفیرش را از ترکیه فرا خواند - BBC News فارسی

04/08/1399 12:25:00 ب.ظ

در پی 'توهین' اردوغان به مکرون، فرانسه سفیرش را از ترکیه فرا خواند

پس از سخنان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه خطاب به امانوئل مکرون، همتای فرانسوی خود، فرانسه سفیرش را برای مشورت از ترکیه فراخوانده است. آقای اردوغان روز گذشته گفت رئیس جمهور فرانسه نیاز دارد که به خاطر سیاست‌هایش در قبال مسلمانان از نظر روانی بررسی شود. رئیس جمهور ترکیه در واکنش به این سخنان آقای مکرون گفته بود: "مشکل فردی به نام مکرون با اسلام و مسلمانان چیست؟ مکرون نیاز دارد که از نظر روانی درمان شود.

" بدنبال این اظهارات، یک مقام دفتر ریاست جمهوری فرانسه به خبرگزاری فرانسه گفت که سفیر این کشور در ترکیه برای رایزنی فراخوانده شده و قرار است که با آقای مکرون دیدار کند.

به نقل از این مقام گفته شده: "اظهارات رئیس جمهور اردوغان غیرقابل قبول است. افراط گرایی و بی ادبی یک روش نیست. ما خواستار تغییر مسیر سیاست اردوغان هستیم، به این دلیل که از هر نظر خطرناک است." آقای اردوغان یک مسلمان معتقد است که از زمان به قدرت رسیدن حزبش در سال ۲۰۰۲ در تلاش است تا اسلام را به مسیر سیاست‌های ترکیه بکشاند.

این جنجال دیپلماتیک، تازه ترین مسئله‌ای است که روابط فرانسه و ترکیه را که هر دو از متحدان ناتو هستند، تحت تاثیر قرار داده است. این دو کشور همچنین در شماری دیگر از مسائل ژئوپولتیک از جمله جنگ داخلی در سوریه و لیبی و درگیری‌های اخیر بین دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر قره باغ با هم اختلاف نظر دارند. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

مرگ بر فرانسه کافر و حامی تروریزم What did you say to him to make him so pissy...?! بر کسی پوشیده نیست که خردوغان یک دیکتاتوره. و پدر خوانده ی داعش اخوان المسلمین . ولی بزار اروپایها کمی به خود بیایند بخصوص مرکل که همیشه با خردوغان در ارتباط این ابله عشق عثمانی نمیدونه ترکیه بدون حکایت بی دریغ نظامی ناتو ... حمایت و سرمایه گذاری اروپا ... و خر تو خری ایران ازون وضعیت ترکیه دهه ۵۰ تا ۹۰ ( میلادی ) درومده و به تنهایی پتانسیل همینی که شده رو نداره ؟!

این معلم چی شده بود که اون کاریکاتور رو نشون بچه‌ها داده بود؟ خبری ازش دارید؟ کاش در خبر اضافه میشد که در سایه ی سیاستهای اردوغان ارزش پول ترکیه به کمترین مقدار خود در تاریخ رسیده است. یک یورو نزدیک به ده لیرترک ارزش دارد. جوجه فارس ها خوشهالند Trully madcron is sick leader of sick nation

اردوغان سلامت عقل ماکرون را زیر سوال برد؛ فرانسه سفیر خود را از ترکیه فراخوانداو همچنین فرانسه را متهم کرد که در «اشغال» خاک جمهوری آذربایجان و مصیبت‌های ناشی از آن دست داشته است. مگه احمقتر از اردوغان هم پیدا میشه اردوغان از خامنه ای هم کسکشتره مکرون حتما نیاز به یک روانپزشک داره این روزها فشار روحیش زیاده طفلکی احتمال داره در انتخابات شکست بخوره

فرانسه نمیدونه که ترکیه کم کم داره میشه جمهوری اسلامی ترکیه.و جمهوری اسلامی ایران کم کم باید از هرنوع اساام و افراطی تخلیه بشه. jiyargol اردوغان یک فاحشه سیاسی است و ترکیه را به انزوا کشانده! حس نژادپرستی و فاشیزم اسلامی و دخالت در کشورهای منطقه و ژنوساید و قتل کُرد ها در ترکیه و روژآوا و دخالت در بحران قره باغ و حمایت از اسلام رادیکال اخوانی، همه باعث طرد شدن جامعه تقریبا عامی و کم سواد ترکیه شده است!

هیچ دین عقاید آیین و مذهبی کامل نیست و نمیتواند کامل باشد فقط خدا خالق کل هستی و نیستی ها کامله انسانها در انسانیت میتوانند به تعامل تعادل و تکامل برسند و هیچ کتابی رو نه خدا نوشته نه پیامبران اردوغاان رم کرده، یونجه بدین بهش بازم به غیرت اردوغان همه میدانیم که قتل آن دبیر تاریخ و غیره یک سناریو بود و همه اینها برای بدنام کردن اسلام و مسلمانان است اردوغان بخوبی این مسله را بازگو کرد کشورهای غربی به ظاهر لائیک هستند اما شدیدا متعصب صلیب هستند اردوغان به تنهایی جور به ظاهر دینداران مزدور را میکشد

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه از 311 هزار نفر فراتر رفت

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه از 313 هزار نفر فراتر رفت

روایت شهروندان از مراجعه به مطب پزشکان در ایام شیوع ویروس کرونا

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان از مرز 10 هزار و 700 نفر گذشت

ذوالنور: تبعیت از رهبری را از اوجب واجبات می دانمرییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تبعیت‬⁩ از فرامین الهی ⁧‫رهبر عزیز‬⁩ و ولی امرم را از اوجب واجبات می‌داند. ای خا*ه مال ! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون میگه در چارچوب تدابیر، یعنی کاری نداره که فکر کنه چی خوبه و چی بد واسه مردم بلکه مثل گوسفند فقط بع بع میکنه و اطاعت رهبری منظورش خامنه ای جنایتکاره ؟ بدبخت بیچاره چاره ای جز اطاعت نداری وگرنه میندازت تو چاه جمکران ، جایی که توالتها سرازیر شدن توش چاه_گوه_جمکران