در پی حمله ترکیه به سوریه، فرانسه سفیر آنکارا را احضار کرد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در پی حمله ترکیه به سوریه، فرانسه سفیر آنکارا را احضار کرد العربية

این منبع دیپلماتیک گفت که سفیر ترکیه، صبح روز پنج‌شنبه به وزارت امور خارجه فرانسه فراخوانده شده تا درباره حملات کشورش به شمال سوریه توضیحاتی ارائه کند.

فرانسه حمله ترکیه به شمال سوریه را به شدت محکوم کرده و موضوع را به شورای امنیت ارجاع داد. امیلی دو مونشالان، وزیر امور اروپایی فرانسه، دقایقی پس از آغاز عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه در روز چهارشنبه 9 اکتبر 2019 گفت که فرانسه این حمله را «به شدت» محکوم کرده و خواهان برگزاری نشست شورای امنیت است. او در حضور کمیته روابط خارجی شورای ملی فرانسه گفت: «فرانسه، آلمان و بریتانیا در حال انجام آخرین هماهنگی‌ها درباره بیانیه مشترکی هستند که به روشنی کامل آنچه در حال رخ دادن است را به شدت محکوم کرده و خواهان برگزاری نشست شورای امنیت است.»

پیش از آن نهاد ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری این کشور از اقدامات نظامی احتمالی ترکیه در شمال سوریه به شدت نگران است. دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه گفت که مکرون شامگاه سه‌شنبه 8 اکتبر با الهام احمد، سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک دیدار کرد تا همبستگی پاریس با نیروهای تحت رهبری کُردها در مبارزه با داعش را نشان دهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

استقلال در CAS از جیب مردم ایران هزینه کردامیرحسین فتحی، مدیرعامل استقلال، بعد از اعلام رأی دیدار سوپرجام اعلام کرد: «مدیران استقلال تمام تلاش خود را به کار بستند، اما من و دیگر افراد حاضر در هیات‌مدیره استقلال قاضی دادگاه CAS نیستیم و این پرونده را بررسی نمی‌کنیم.»
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

امام جمعه‌ای زنان ایرانی را در خیابان‌ها به جنیفر، تیلور سوئیفت و میناژ تشبیه کردامام جمعه اسالم، خیابان های ایران را به جشنواره‌هایی تشبیه کرد که در آنها، زنانی که ظاهر خود را شبیه اول بگو تو این جنیفر و بقیه رو از کجا میشناسی تا جوابتو بدم . عجب امام جمعه آگاهی! یه وقت تعجب نکنید چطور ایشون میناژ رو میشناسه ها.... این آخوندک میناژ و جنیفر را چطور میشناسه ؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پنتاگون نیروهای آمریکایی را از مسیر عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه دور کردجاناتان هوفمان سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، سه‌شنبه 8 اکتبر اعلام کرد که کشورش نیروهای خود را از مسیر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جودو؛ تدی رینر افسانه ای در برزیل تاج‌گذاری کرددر فینال تمام برزیلی دسته سنگین وزن زنان دو جودوکار کشور میزبان برای کسب مدال طلا با یکدیگر مبارزه کردند. بئاتریس سوزا در مبارزه نهایی وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم با «فن آشی وازا» و کسب امتیاز ایپون از سد هموطنش ماریا آلتامان گذشت و صاحب گردن آویز طلا شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترکیه یک مرکز آموزش فنی در شهر کراچی پاکستان احداث کردآژانس توسعه و همکاری ترکیه « تیکا» برای فراهم کردن زمینه آموزش‌های فنی به جوانان پاکستانی یک مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در شهر پاکستان تاسیس کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر خارجه ایالات متحده خشونت در درگیری‌های عراق را محکوم کرد🔺وزیر خارجه ایالات متحده خشونت در درگیری‌های عراق را محکوم کرد ⚡️وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با نخست وزیر عراق خشونت‌های اخیر در درگیری‌های عراق را محکوم کرد و از دولت این کشور خواست تا «حداکثر خوشیتنداری» را اعمال کند. خب پرزیدنت ترامپ هم‌گفتن‌من اقتصاد ترکیه را‌ خراب میکنم‌ سپاه_تروریستی_پاسداران سپاه_تروریستی_پاسداران سپاه_تروریستی_پاسداران TerroristIRGC_OutOfIraq محکومیت چیزی و حل نمیکنه یکی از مشکلات اساسی ترامپ اینکه فقط هشدار میده و تحریم میکنه عمل نیازه بابا جان هم در مورد ج.ا هم عراق
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »