در پی افزایش قیمت بنزین: تظاهرات شبانه در ده استان ایران

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

روز جمعه تا نخستین ساعت‌های بامداد شنبه دستکم ۱۴ شهر در ۱۰ استان ایران شاهد تظاهرات بود.اعتراض‌ها به دنبال اجرای شبانه سهمیه‌‌بندی و افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بنزین آغاز شد و با برخورد ماموران در برخی شهرها به درگیری کشیده شد و در سیرجان یک کشته برجاگذاشت.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

این تجمع‌ها که به دنبال اجرای شبانه سهمیه‌‌بندی و افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بنزین آغاز شد، با برخورد خشونت‌آمیز نیروهای امنیتی و یگان‌های ویژه نیروی انتظامی در برخی شهرها به درگیری کشیده شد و دستکم یکی از معترضان در سیرجان بر اثر تیراندازی ماموران کشته شد.

‌«توپ تانک فشفشه، روحانی باید گم بشه»، «بنزین گرون‌تر شده، فقیر فقیرتر شده»، «پول نفت گم شده، خرج فلسطین شده»، «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» ، «سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن» و «نترسید نترسید، ما همه با هم هستیم» از جمله دیگر شعارهایی بود که روز و شامگاه جمعه در شهرهای مختلف از سوی معترضان سر داده شد.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، در ساعات بامدادی شنبه بیست و پنجم آبان، با انتشار گزارشی تظاهرات در ده شهر از جمله پنج مرکز استان را تایید کرد. این خبرگزاری با اشاره به اینکه مشهد از حدود ساعت ۱۹ جمعه شاهد آمدوشد کند خودروها و حضور معترضان در محدوده تقاطع بلوار وکیل‌آباد و خیابان دانشجو بود، درباره اعتراض‌ها در اهواز نوشت: «در اهواز نیز تجمع شهروندان معترض به افزایش قیمت و توقف خودروها در دو خیابان این شهر باعث دشواری رفت و آمد شد.»

خبرگزاری رسمی دولت با بیان اینکه شدیدترین اعتراض‌ها روز و شامگاه جمعه در سیرجان رخ داد، نوشت: «در سیرجان اعتراضات شدید بود و در این میان تهاجم عده‌ای از افراد، به انبار نفتی این شهر و با هدف آتش زدن آن، با واکنش نیروی انتظامی ناکام ماند.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جان باختن 28 نفر در سانحه رانندگی در استان سیستان و بلوچستان ایران
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ناآرامی در چند شهر ایران در اعتراض به افزایش قیمت بنزینتصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که در برخی شهرها نیروهای امنیتی با معترضان درگیر شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وجود 80 هزار مبتلا به ام‌اس در ایران/ام‌اس شایعترین علت ناتوانی در جوانانوجود ۸۰ هزار مبتلا به ام‌اس در ایران رئیس انجمن مغز و اعصاب ایران گفت: ما افزایش ناگهانی ام اس در بیست سال اخیر را داشتیم و اگر ۲.۵ میلیون نفر جمعیت ام اس دنیا باشد در ایران حدود ۸۰ هزار نفر، دچار این بیماری هستند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

محکومیت نقض حقوق بشر در ایران در نهاد سازمان مللکمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه ای را تصویب کرده که از ایران خواسته فعالان زندانی حقوق زنان را آزاد کند، به تبعیض علیه زنان و اقلیت های دینی و قومی پایان دهد، شرایط زندانیان را بهتر کند و به آزادی بیان احترام بگذارد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تجمع در برخی از شهرهای ایران در اعتراض به گرانی بنزیندر پی اعلام ناگهانی افزایش نرخ بنزین، گزارشها حاکی از موج اعتراض ها در برخی از شهرهای ایران است.\r\n بر اساس ویدئوهای ارسالی به صدای آمریکا، گروهی از شهروندان در اهواز، مشهد، شیراز و برخی دیگر از شهرها
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جلوه‌های رنگارنگ پاییز در پارک ملی «سو اچتو» استان بورسای ترکیهپارک ملی «سو اچتو» در بورسای ترکیه در فصل پاییز با ایجاد مناظر زیبا و رنگارنگ برگ‌ریزان درختان جذابیت فوق العاده‌ای یافته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »