در پایان کار هر رییس‌جمهور «منتقد» او بیشترین شانس پیروزی را دارد/ اگر هوشیار نباشیم «دوم خرداد» تکرار خواهد شد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شاکری در گفت‌وگو با ایلنا: در پایان کار هر رییس‌جمهور «منتقد» او بیشترین شانس پیروزی را دارد/ اگر هوشیار نباشیم «دوم خرداد» تکرار خواهد شد

در فاصله‌ی کمتر از یکسال مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری دوره سیزدهم گمانه‌زنی‌ها از کاندیداتوری چهره‌های مختلفی از درون جریان اصولگرایی خبر می‌دهد، فاتحان اکثریت غالب کرسی‌های مجلس حالا سرمست از پیروزی پیشین و امیدوار به پیروزی در انتخابات هر یک به نحوی جداگانه خود را آماده حضور در عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری می‌کنند.

از این نگاه رییس‌جمهور مستقر را نمی‌توان در دوره دوم با تمام ناکارآمدی‌ها و بی‌کفایتی‌ها به کنار زد. بعد از دو دوره‌ای که رئیس‌جمهور مستقر پشت سر می‌گذارد، جریان سیاسی و نامزدی که منتقد سیاست‌ها و عملکرد او باشد، صاحب رأی مردمی می‌شود، لذا به صورت متناوب دولت‌ها دست به دست جریان‌های پوزوسیون و اپوزوسیون می‌شوند و تغییر چنین سیری دارد.

البته این امکان وجود دارد، آقای روحانی هم تلاش می‌کند و حتی همانطور که به هر قیمت رفتند برجام را امضاء کردند و گفتند که امضا شدن برجام اولویت ما و امضا نشدن آن خیلی بد است، یا به نوعی دیگر مطرح کردند که هر توافقی بهتر از توافق نکردن است.

ببینید مطالبی که من گفتم به این معنا نیست کار برای اصولگرایان و به عبارت دقیق‌تر نیروهای انقلاب راحت و آسان خواهد بود. جبهه نیروهای انقلاب باید بدانند که ریاست جمهوری مانند مجلس نیست، مثلا در تهران در مجلس با توجه به اینکه تعداد کرسی‌ها زیاد است از یک جمعیت ۵۰۰ نفره به ۳۰۰ نفر، ۱۰۰ نفر، ۶۰ و در نهایت به ۳۰ نفر رسید، اما در ریاست‌جمهوری یک صندلی است و شرایط فشرده‌تر بوده و در عین حال به هماهنگی و از خودگذشتگی بیشتری نیاز است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پلیس آمریکا مظنون به قتل یک فعال راستگرا در اعتراضات پورتلند را کشترسانه های آمریکایی می گویند شب گذشته پلیس، مظنون به قتل فعال راستگرای افراطی که هفته گذشته در پورتلند کشته شد را در یک تیراندازی از پای درآورده اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مسی به گمانه‌زنی‌ها در باره جدایی از بارسا پایان داد: یک سال دیگر می‌مانملیونل مسی در گفتگو با «گل» دلیل تصمیم خود را برای جدایی از بارسا نوعی جاه‌طلبی و در عین حال ضعف مدیریت عنوان کرده و توضیح داده که شکست بی سابقه مقابل بایرن مونیخ نقشی در این تصمیم نداشته، چرا که وی از مدت‌ها قبل چنین چالشی را در سر پرورانده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در آفریقا؛ شمار مبتلایان به مرز یک میلیون 290 هزار نفر رسیدتعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در کشورهای آفریقایی به 1 میلیون و 289 هزار و 817 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یک ماه آزار بهنام موسیوند در زندان؛ تعویض زندان با علائم مشکوک به کرونا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در عراق؛ مرگ 63 بیمار دیگر در یک روز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمار ابتلا به کرونا در آفریقا به بیش از1 میلیون و 281 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »