در پی شیوع کرونا: درخواست روحانی از رهبری برای برداشت از صندوق توسعه‌ ملی

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در پی شیوع کرونا: درخواست روحانی از رهبری برای برداشت از صندوق توسعه‌ ملی العربية

سال گذشته، رهبر جمهوری اسلامی، ابتدا با درخواست رئیس جمهوری ایران، برای برداشت از صندوق توسعه ملی جهت کمک به سیل‌زدگان مخالفت کرد. علی خامنه‌ای در پاسخ به این درخواست، در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی نوشت که برای امدادرسانی به سیل‌زدگان از منابع مالی دیگر استفاده کند. اما چندی بعد به این درخواست پاسخ مثبت داد و با برداشت دولت از محل‌های قانونی موجود، برای انجام سریع اقدامات لازم موافقت کرد.

او هدف از اختصاص این رقم به صندوق بیمه بیکاری را «تامین هزینه‌های بیمه برای سه ماه پیش رو» دانست و گفت: «حدود پنج هزار میلیارد تومان برای تامین بیمه بیکاری در سه ماه پیش رو در نظر گرفته‌ایم. بخش بهداشت و درمان کشور هم به بودجه بیشتری نیاز دارد که مجموع آن به همراه رقمی که برای بیمه بیکاری نیاز داریم، مبلغی حدود یک میلیارد دلار است».

گفتنی است، بر اساس قوانین برنامه سوم و چهارم توسعه در ایران، دولت در صورتی مجاز به برداشت از این حساب است که درآمد ارزی حاصل از صادرات نفت خام نسبت به ارقام پیش‌بینی شده کاهش پیدا کند. همچنین برداشت از حساب ذخیره ارزی برای تأمین کسری ناشی از عواید غیرنفتی بودجه عمومی ممنوع است. براساس این گزارش، به دولت اجازه داده می‌شود مبلغ سه میلیارد و چهارصد و بیست و پنج میلیون یورو از منابع سال 1399 صندوق توسعه ملی را به ‌صورت تسهیلات ارزی با تضمین دولت برداشت کرده و منابع مذکور را به مصرف برساند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

كشورو زير بار قرض بدهي ميبرند تا ب گروهاي تروريستي كمك رساني كنند

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بحران جهانی کرونا؛ تا کنون بیش از ۲۱هزار نفر براثر کرونا در جهان جان باختند🔺بحران جهانی کرونا؛ تا کنون بیش از ۲۱هزار نفر براثر کرونا در جهان جان باختند ⚡️آمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان به بیش از ۴۶۶ هزار نفر رسیده است. تا کنون بیش از ۲۱هزار نفر جان باخته‌ و بیش از ۱۱۳ هزار نفر هم بهبود یافته‌اند. 34 درصد از فالورهای ووآ فارسی فیک هستن بعد اینا میان از شفافیت در نقاط مختلف ایران حرف می زنن🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 وای خدا همه رو برق می گیره مارو چراغ نفتی به ترامپ بگید : اموال بلوکه شده ایران را یا پس بده یا بصورت دارو پس بده !! در ضمن به شرکت سوئدی که داروی بیماران ای بی یا پروانه ای را به ایران نمیداد اخطار دهید بیماران پروانه ای در ایران در معرض خطرند چرا بخاطر تحریم های آمریکا داروی بیماران ای بی را به ایران نمیدهی؟؟!!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در افغانستان؛ پنج نفر از کادر پزشکی مبتلا به کرونا شدندوزارت صحت عامه/بهداشت افغانستان می‌گوید تاکنون پنج نفر از کادر پزشکی در ولایات قندهار و هرات به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. آمار بیماران شناسایی شده در این کشور به هشتاد نفر رسیده که 52 نفر آنها یا از ایران برگشتند و یا با افرادی که از ایران آمده‌اند، در تماس بودند. اعلام شده که بیش از هشتصد نفر مشکوک به بیماری کرونا هستند. شنیدم که چندی پیش یک مار خطرناک پیرمرد معتاد به افیون را گزیده بود و مار فورا می میرد و پیرمرد سالم می ماند! وقتی می پرسند که عمو جان حالت خوبه می فرماید تنها ران پایم که گزیده کمی می خارد با آبلیمو خوب میشه نگرون نباشید!!
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دیده‌بان حقوق بشر: بهره‌جویی اوربان از کرونا برای استبداد در مجارستان«با توجه به ممنوعیت برگزاری هرگونه انتخاباتی در دوره فوق‌العاده، حزب فیدز و رهبر آن، عملا می‌توانند قدرت را تا هر وقت که مایل باشند در اختیار بگیرند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حمایت مالی سازمان ملل از کشورهای فقیر برای مقابله با کروناسازمان ملل متحد 2 میلیارد برای مقابله با ویروس کرونا در اختیار به کشورهای فقیر خواهد گذاشت - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مایکل وایت پس از مرخصی از زندان در ایران با علائم کرونا در بیمارستان بستری شد🔺مایکل وایت پس از مرخصی از زندان در ایران با علائم کرونا در بیمارستان بستری شد ⚡️ مایکل_وایت، عضو سابق نیروی دریایی آمریکا که در ایران با مرخصی درمانی از زندان به طور موقت بیرون آمده بود، با علائم مشکوک به کرونا در بیمارستان بستری شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در افغانستان؛ احتمال وجود موارد مثبت کرونا در کابل زیاد استمعاون وزیر بهداشت عمومی افغانستان اعلام کرد که احتمال وجود موارد مثبت کرونا در کابل زیاد است و در هر ولایتی که آمار افزایش یابد، محدودیت رفت و آمد در آن وضع خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »