در واکنش به حملات طالبان، آمریکا مواضع این گروه را در قندهار بمباران کرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

در واکنش به حملات طالبان، آمریکا مواضع این گروه را در قندهار بمباران کرد مذاکرات طالبان و دولت افغانستان که با تلاش دولت دونالد ترامپ، رییس جمهوری سابق آمریکا، و به میزبانی قطر آغاز شد تاکنون به نتیجه ملموسی دست نیافته است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نیروهای ایالات متحده در واکنش به اقدامات و حملات طالبان در استان قندهار در جنوب افغانستان، مواضع گروه طالبان را در این استان بمباران کردند.

سرهنگ سانی لگت، سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان، در توئیتی که چهارشنبه شب منتشر کرد، نوشت: «نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان ظرف ۴۸ ساعت گذشته جنگجویان طالبان را که به شکل فعال علیه مواضع نیروهای نظامی و انتظامی دولت افغانستان» در شهرستان‌های مختلف «استان قندهار دست به حملات و مانورهایی زده بودند، بمباران کرده‌اند.»

وی در این توئیت تاکید کرده است: «ایالات متحده همواره به دفاع از نیروهای دولتی افغانستان در چارچوب توافق آمریکا-طالبان ادامه خواهد داد.» USFOR-A conducted airstrikes w/in the last 48 hrs targeting TB fighters actively attacking & maneuvering on ANDSF positions in Zharay, Spin Boldak & Kandahar Districts, Kandahar. TB claims otherwise are false. The US continues to defend ANDSF in accordance w/ the US-TB agreement.مذاکرات طالبان و دولت افغانستان که با تلاش دولت دونالد ترامپ، رییس جمهوری سابق آمریکا، و به میزبانی قطر آغاز شد تاکنون به نتیجه ملموسی دست نیافته است.

دولت پیشین آمریکا بنا داشت که نیروهای نظامی آمریکایی را تا ماه مه سال جاری میلادی از افغانستان خارج کند؛ امری که دولت پرزیدنت جو بایدن اعلام کرده است تا آن تاریخ محقق نخواهد شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پنتاگون: آمریکا در حمله به کشتی ایرانی در دریای سرخ نقشی نداشته استپنتاگون: آمریکا در حمله به کشتی ایرانی در دریای سرخ نقشی نداشته است سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور هیچ نقشی در حمله انجام شده به یک کشتی ایرانی در دریای سرخ نداشته‌اند. آمریکا ترسیده!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا: پایبندی در ازای پایبندی در توافق با ایران لازم است اما کافی نیستسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: *پایبندی در ازای پایبندی در توافق با ایران لازم است اما کافی نیست *ما به دنبال مذاکره درباره چیزی هستیم که به آن توافق‌های بعدی می‌گوییم *این یک هدف طولانی مدت‌تر برای ما است *ما به پاسخگو دانستن ایران ادامه خواهیم داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا هکرهای «مستقر در روسیه» را به ایجاد اختلال در خطوط نفتی خود متهم کردپلیس فدرال آمریکا نیز پیش از این با انتشار بیانیه‌ای ضمن متهم کردن این شبکه تبهکاری موسوم به «دارکساید» گفته بود: «گروه دارکساید مسئول به خطر انداختن شبکه‌های خط لوله کلونیال پایپلاین است.» این بخشی از همون «آرزوی سلامتی» پوتین برای بایدنه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روزهای سختی در پیش است/تخت‌های بیمارستان‌ها در حال پر شدن استوزیر بهداشت در صفحه اینستاگرام خود نوشت: روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی به شدت نگرانند چرا که بیمارانشان در حال افزایش و تخت‌های بیمارستان ها در حال پر شدن است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بایدن: پوتین یک قاتل است و باید تاوان مداخله در انتخابات آمریكا را پس دهدبایدن: ولادیمیر پوتین یک قاتل است و باید تاوان مداخله در انتخابات آمریكا را پس دهد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »