در وزارت صنعت هیچ فردی خلاف قانون منع به کارگیری بازنشستگان مشغول به کار نیست/ اطلاع دارم که نگرانی موسوی لارگانی از کجاست

08/07/1398 12:43:00 ب.ظ

رحمانی در پاسخ به موسوی لارگانی: در وزارت صنعت هیچ فردی خلاف قانون منع به کارگیری بازنشستگان مشغول به کار نیست/ اطلاع دارم که نگرانی موسوی لارگانی از کجاست

وزیر صمت امروز در صحن علنی مجلس در پاسخ به سوال نماینده فلاورجان گفت: با جرأت عرض می‌کنم در حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ فردی خلاف قانون منع به کارگیری بازنشستگان مشغول به کار نیست. وی افزود: من به معاونت منابع انسانی تاکید کردم که این قانون باید به طور کامل اجرا شود و با جرأت عرض می کنم در حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ فردی خلاف قانون منع به کارگیری بازنشستگان مشغول به کار نیست.

رحمانی ادامه داد: درخصوص شرکت های تابعه و شرکت هایی که به نحوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در آنها سهام دارد نیز قانون به طور کامل اجرا شده است. به عنوان مثال با وجود آنکه ما در شرکت فولاد مبارکه ۱۷ درصد سهام داریم، قانون را کامل اجرا کردیم و برای مدیرمورد تاکید نماینده محترم سوال کننده نیز همه استعلامات قانونی از دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و سایر نهادهای مرتبط اخذ شده و بر مبنای آنها عمل کرده ایم.

وی تاکید کرد: ما در کمیسیون اصل ۹۰ در این باره حاضر و در مورد فرد مذکور گزارشات لازم را ارائه کردیم و تایید شد که قانون به درستی عمل شده است. همچنین اداره قوانین و سازمان بازرسی نیز این موضوع را تایید کرده اند. headtopics.com

وزیر صمت با بیان اینکه براساس قانون شرکت های تابعه‌ای که مشمول بند ۵ قانون خدمات کشوری نمی شوند و یا از بودجه دولتی استفاده نمی کنند، شامل قانون منع به کارگیری بازنشستگان نمی‌شوند، اما من به این شرکت‌ها نیز توصیه کردم که قانون را اجرا کنند، چرا که نظر مجلس و مسئولان نظام بر به کارگیری نیروهای جوان بوده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

پیاده‌روی در اعتراض به بوی نامطبوع در محله کوجووار

دادستان کل کشور: حضور زنان بی‌حجاب در خيابان‌ها به ویژه در قم از تحرکات دشمن استدادستان کل کشور، در مراسم معارفه دادستان جدید قم، گفت: «حضور زنان بی‌حجاب در خيابان، فيلم گرفتن و انتشار در فضای مجازی به ویژه در قم از تحرکات دشمن است.» بعد از انتشار خبر نارضایی خامنه‌ای از وضعیت قم، تاکنون فرمانده انتظامی و دادستان قم تغییر کرده‌اند.

واکنش جانسون به ماجرای تاجر زن آمریکایی: هیچ عمل خلافی رخ نداده استنخستین بار روزنامه «ساندی تایمز» در گزارشی این ادعا را مطرح کرد که خانم جنیفر آرکیوی در زمانی که آقای جانسون شهردار لندن بوده، در ماموریتهای تجاری آقای جانسون و هیأت او را همراهی می‌کرده و شرکت او با استفاده از نفوذ آقای جانسون چندین هزار پوند کمک مالی دریافت کرده است.

دولت ایرلند در تصمیم‌گیری برای سفر هیچ دخالتی نمی‌کند/ ایرلندی‌ها برای حضور در ایران به تحریم آمریکا توجهی ندارند/ وقتی توراپراتورها متوجه امنیت ایران شوند، کار خود را آغاز خواهند کرداروین ژیل، یکی از توراپراتورهای فعال ایرلندی، می‌گوید: دولت ایرلند در تصمیم‌گیری برای سفر دخالت نمی‌کند. ما خیلی واضح و بی‌طرفانه به این موضوع فکر می‌کنیم و هر جا که دل‌مان بخواهد، می‌رویم. در ایرلند، خودمان برای سیاست‌هایمان تصمیم‌ می‌‌گیریم و به حرف دیگران گوش نمی‌دهیم. مردم ایرلند از آمدن و سفر کردن به ایران صرفا به دلیل آنکه آمریکا قوانین خود را وضع می‌کند، بازنمی‌مانند.

تصمیم عراق به بازگشایی گذرگاه قائم در مرز سوریههیئت گذرگاه‌های مرزی عراق روز جمعه 27 سپتامبر به نقل از نخست وزیر این کشور عادل عبدالمهدی خبر از

چین در اولین فرصت به معاهده بین‌المللی تجارت تسلیحات می‌پیونددوزارت خارجه چین در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور در تلاش است «هرچه سریع‌تر» به این معاهده بین‌المللی بپیوندد که نشان دهندۀ عزم چین برای چندجانبه‌گرایی در روابط بین‌المللی است.