زنان, مصر, صدای آمریکا

زنان, مصر

در مسابقات اسکواش قهرمانی جهان، امسال پاداش زنان بیشتر از مردان است

در رویدادی کم سابقه، امسال پاداش مسابقات اسکواش قهرمانی جهان زنان بیشتر از مردان خواهد بود.

24/10/2019 10:47:00 ب.ظ

در مسابقات اسکواش قهرمانی جهان، امسال پاداش زنان بیشتر از مردان است در هفته جاری، بهترین بازیکنان زن ورزش اسکواش در مصر برای بردن جایزه نخست ۴۸ هزار و ۶۴۰ دلاری با هم رقابت می کنند.

در رویدادی کم سابقه، امسال پاداش مسابقات اسکواش قهرمانی جهان زنان بیشتر از مردان خواهد بود.

آبان ۰۲, ۱۳۹۸تد دویچ، عضو ارشد دموکرات کنگره آمریکا: مسئولیت داریم که در برابر ستم رژیم ایران بایستیمتد دویچ، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا و رئیس کمیته فرعی امور خاورمیانه، شمال آفریقا، و تروریسم بین‌المللی می‌گوید، آمریکا، همه همپیمانان و کسانی که تولید سلاح هسته‌ای، نقض حقوق بشر و تلاش برای گسترش تروریسم توسط حکومت ایران را بر نمی تابند، مسئولیت دارند که از صلح در منطقه و کسانی که برای حقوق بشر می‌کوشند پشتیبانی کنند و در برابر ستم رژیم ایران بایستند.

قوم مرا رها کن؛ شعار موج تازهٔ اعتراضات علیه نتانیاهو در اسرائيل درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر ماکت ناو غرق شده سپاه پاسداران، عبور و مرور کشتی‌ها را در معرض خطر قرار داده است

آقای دویچ در گفتگوی اختصاصی با گابریله برباتی، از بخش فارسی صدای آمریکا که روز پنجشنبه ۲ آبان پخش شد، ضمن ابراز ناراحتی از وضعیت کردها در سوریه گفت اکنون وقت آن است که بر جلوگیری از گسترش نفوذ روسیه در منطقه و مقابله با تهدید های ایران تمرکز شود.متن کامل این گفت‌و‌گو را در زیر بخوانید:

پرسش: آقای دویچ، از گفت‌وگویتان با صدای آمریکا بسیار سپاسگزارم. شما مدت‌ها است که روی پرونده باب لوینسون، مأمور پیشین اف‌بی‌ای که در ایران ناپدید شده است، کار کرده‌اید. وزیر خارجه ایران گفته است که ایران فهرستی از ایرانیانی که در بازداشت ایالات متحده به سر می‌برند را ارائه داده است. آیا می‌توانید دریافت چنین فهرستی توسط ایالات متحده را تایید کنید؟ و آیا به باور شما یک مبادله رسمی یا غیررسمی زندانیان دارد اتفاق می‌افتد؟

دویچ:من هنوز نمی‌توانم صحت این خبر را تایید کنم. اما من هم این خبر را دیده‌ام و اکنون که به واشنگتن بازگشته‌ام مشتاقانه منتظر دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه هستم. اما نکته مهم این است که دولت ایران باید عمل کند و دیگر نباید به آن رژیم اجازه داده شود که این آمریکایی‌ها را به صورت خودسرانه بازداشت کند. این موضوعی است که من از زمانی که به این جا آمده‌ام برای آن تلاش کرده‌ام. باب لوینسون - کسی که مدت اسارت او بیش از هر گروگان آمریکایی دیگر در تاریخ است – بیش از یک دهه از خانواده‌اش دور بوده است. در تمام این مدت دولت ایران پیشنهاد کمک داده و با این وجود برای بازگرداندن او به میهن هیچ کاری نکرده است. من این خبر را دیده‌ام و امیدوارم این خبر حقیقت داشته باشد. من فکر می‌کنم که در این‌جا هم دولت ایران مسئول است، و هم دولت ایالات متحده مسئولیت دارد که فشار را بر دولت ایران ادامه دهد و از این فشار باید برای کمک به بازگرداندن این آمریکایی‌ها به میهن، استفاده شود.

پرسش: آیا به نظر شما، در برهه حساس کنونی، مبادله زندانیان امکان‌پذیر است؟باب لوینسون بیش از یک دهه از خانواده‌اش دور بوده است. در تمام این مدت دولت ایران پیشنهاد کمک داده و با این وجود برای بازگرداندن او به میهن هیچ کاری نکرده است.- تد دویچدویچ:من فکر می‌کنم هر مسیری که ممکن است به آزادی این شهروندان آمریکایی که به طور خودسرانه دستگیر شده‌اند بیانجامد، باید آزموده شود. من نمی‌‌دانم که در این زمان چه چیزی امکان‌پذیر است. اما نمی‌توانیم از فشار اعمال شده برای برداشتن گام‌های لازم جهت بازگرداندن همه این افراد، به ویژه باب لوینسون که اهل حوزه انتخاباتی من در فلوریدا است، به خاک میهن بکاهیم.

پرسش: اجازه دهید درباره تحولات شمال سوریه صحبت کنیم. ما شاهد ابراز خشم کردها در شهر قامشلی نسبت به خودروهای نظامی آمریکایی که سوریه را به مقصد عراق ترک می‌کنند، هستیم. همچنین تصاویری از کردهایی که بر اثر انفجار بمب‌های فسفری زخمی شده‌اند، منتشر شده است. همزمان می‌بینیم که دولت ایالات متحده می‌گوید که تعدادی از نیروهایش را برای مدت محدودی در اطراف تأسیسات نفتی سوریه مستقر می‌کند. برداشت شما از این تحولات چیست؟

پاسخ:مشاهده آن تصاویر بسیار ناراحت‌کننده است. به همین خاطر بود که مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت آرا اقدام دولت و رئیس‌جمهوری ایالات متحده در خروج نیروهای‌مان از سوریه و قرار دادن کردها در وضعیتی که اکنون شاهدش هستیم، را رد کرد. مجلس سنا نیز این موضوع را به رای خواهد گذاشت. اما مسئله بسیار ناامیدکننده، مشاهده وضعیت کردهایی است که در مبارزه با داعش، دلاورانه در کنار ایالات متحده ایستادند. آنها یک هم‌پیمان بسیار مهم بودند و این طرز برخورد با کردها، شایسته نبود. در نتیجه، تمرکز ما این‌جا در واشنگتن بر یافتن راه‌هایی جهت کمک به ایمن نگاه داشتن کردها و ایستادگی در برابر همه تلاش‌های جاری - تلاش‌هایی که به خشونت‌هایی که شرح دادید انجامیده است - ادامه می‌یابد.

اتهام بنیاد مستضعفان به سپاه، ارتش و روسای جمهور ایران: املاک ۲۰۰ میلیارد تومانی مردم را تصاحب کردند - BBC News فارسی بیانیه مشترک وزارت خارجه آمریکا: دولت هنگ کنگ نامزدهای ردصلاحیت شده را تایید و انتخابات را هرچه زودتر برگزار کند وزیر اطلاع‌رسانی لبنان ضمن عذرخواهی از معترضان لبنانی استعفا کرد

پرسش: یکی از نتایج این تهاجم این بود که حالا نیروهای روسیه و ارتش سوریه به برخی مناطق که مدت‌ها از کنترل‌شان خارج بود، دسترسی پیدا کرده‌اند. ما می‌دانیم که شبه‌نظامیان ایرانی از نیروهای رژیم سوریه حمایت می‌کنند. آیا شما نسبت به محکم‌تر شدن جای پای نیروهای ایران در سوریه نگران هستید؟

پاسخ:بله، قطعاً! من نگران تصمیمی هستم که در نتیجه آن نه تنها به کردها پشت شده است، بلکه احتمال افزایش نقش روسیه، قدرت بیشتر اسد و ترکیه، و مشخصا ایران بیشتر شده است. هدف حکومت ایران در سوریه روشن بوده است و حمایت آن رژیم از تروریسم در سوریه آسیب فراوانی به مردم سوریه رسانده است. هدف غایی آن دولت و رژیم، گسترش این نفوذ و تروریسم در سراسر منطقه است. این همان چیزی است که ما باید سخت بکوشیم تا مطمئن شویم اتفاق نخواهد افتاد و اکنون، ‌پس از اتخاذ این تصمیم، بر آن تمرکز کرده‌ایم.

پرسش: به نظر شما، به عنوان یک نماینده کنگره، آیا ایالات متحده می‌تواند بدون حفظ دست‌کم یک مسیر تعامل یا راه‌حل دیپلماتیک، به حضور نظامی‌اش در خاورمیانه پایان دهد و از آن منطقه خارج شود؟ آیا ایالات متحده و خاورمیانه از پس هزینه چنین تصمیمی برمی‌آیند؟دویچ:

نه. در واقع، به رغم برخی اظهاراتی که از کاخ سفید شنیده می‌شود، ایالات متحده به هیچ‌وجه سراسر منطقه و خاورمیانه را ترک نمی‌کند. بلکه برعکس، شمار نیروهای آمریکایی که وارد منطقه شده‌اند افزایش یافته است. باید این نکته را به خاطر بسپاریم که وقتی ما اظهاراتی را درباره پایان دادن به همه جنگ‌ها و آوردن همه نیروها به خانه می‌شنویم، باید بدانیم که چنان‌چه خواهان در دست داشتن رهبری دیپلماتیک هستیم، این موضوع ‌باید برای هم‌پیمانان ما در منطقه روشن شود که ما با آنها برای رویارویی با چالش‌های واقعی فراروری‌شان، از جمله بازگشت احتمالی داعش، همکاری می‌کنیم. پس روشن کردن این موضوع که ما باید به عنوان یک رهبر نقش بسیار مهمی را در منطقه ایفا کنیم، برای ما بسیار مهم است.

پرسش: ولی حضور نیروهای بیشتر در عربستان سعودی و نیروهای کمتر در سوریه، بار میدانی و دیپلماتیک متفاوتی در منطقه دارد.همه ما مسئولیت داریم از صلح در منطقه و کسانی که برای حقوق بشر می‌کوشند پشتیبانی کنیم و در برابر ستم رژیم ایران بایستیم.- تد دویچدویچ:بله. در این مورد تردیدی وجود ندارد. و تصمیمی که پرزیدنت برای خروج همه نیروها گرفت، همان گونه که درباره آن صحبت کردیم، دقیقا پیام نادرستی را می‌فرستد و به چالش های چشمگیر در سراسر سوریه و خاورمیانه منجر می‌شود. به همین خاطر است که شما شاهد اقدام کنگره نه تنها در عدم تایید این اقدام، بلکه همچنین در زمینه افزایش فشار، هستید. کنگره همچنین این مطلب را روشن کرده که آن گروه از ما [قانون‌گذاران] که منطقه را به دقت زیر نظر داریم، می‌دانیم که [آمریکا] باید در آن جا حضور داشته باشد. این امر مستلزم داشتن یک نیروی نظامی بزرگ نیست. اما در عین حال به معنای محافظت صِرف از میدان‌های نفتی هم نیست و محافظت از هم‌پیمانان‌مان و ایستادن در کنار کسانی که در کنار ما ایستادند را نیز مد نظر قرار می‌دهد. این مسئله به ویژه در زمانی که رژیم تهران نیز متوجه این فرصت در منطقه شده و تهدیدهای خود را افزایش داده است، اهمیت بیشتری دارد.

پرسش: در همین رابطه، بار بعدی که رژیم ایران از اقدام تازه و یا گام بعدی خود در راستای از سر گیری برنامه هسته‌ایش خبر می‌دهد – همان‌گونه که اخیرا انجام داده است – و بعد واکنش اروپایی‌‌ها و آمریکایی‌ها را بررسی کند. ایالات متحده باید چه واکنشی نشان دهد؟

با فروش سهام اسنپ و ایرانسل خروج اِم‌تی‌اِن از خاورمیانه کلید ‌می‌خورد بنیاد باران هم اظهارات فتاح را رد کرد ادامه اعتراض‌های اسرائیل؛ معترضان می‌گویند نتانیاهو باید برود - BBC News فارسی

دویچ:وقتی کاخ سفید و پرزیدنت درباره فشار حداکثری صحبت می‌کنند، این فشار باید در همه عرصه‌ها و به طور کامل وجود داشته باشد و به این معنا باشد که ما این کوشش‌های حکومت ایران برای ارزیابی آستانه تحمل جهان در زمینه حد پیش‌روی رژیم ایران در برنامه هسته‌ایش را برنمی‌تابیم. ما باید در کنار همپیمانان‌مان و در برابر این تلاش‌ها بایستیم و راه‌هایی را برای همکاری، حتی بیرون از توافق هسته‌ای، پیدا کنیم؛ راه‌هایی که به انزوای بیشتر حکومت ایران – حکومتی که موجب اختلال و نارضایتی بیشتر در منطقه می‌شود – خواهد انجامید. ما باید در این زمینه بسیار شفاف باشیم و نشان دهیم که به اتفاق همکاری می‌کنیم و نمی‌توانیم اجازه دهیم که این وضعیت ادامه یابد.

پرسش: همکاری و گفت و گو با چه کسی؟ با دولت ایران؟ یا…؟دویچ:نه، نه، نه!! با همپیمانان‌مان. همان‌هایی که درک می‌کنند نمی‌توان به حکومت ایران اجازه داد این توافق‌ها را زیر پا بگذارد، و به تلاش خود برای تولید سلاح هسته‌ای ادامه دهد - اقدامی که ایالات متحده و همپیمانان‌مان آن را برنمی‌تابند - و نیز تلاش‌های آن حکومت برای گسترش تروریسم در منطقه، و نقض حقوق بشر، و حقوق بشر ایرانی‌ها در کشورشان را تحمل نمی‌کنند، و می‌دانند که همه ما مسئولیت داریم از صلح در منطقه و کسانی که برای حقوق بشر می‌کوشند پشتیبانی کنیم و در برابر ستم رژیم ایران بایستیم.

پرسش: پس اگر تلاش‌های بیشتری برای گفتمان سیاسی از طریق اروپایی‌ها در این زمینه وجود نداشته باشد،‌ تحریم‌ها به تنهایی مؤثر نخواهند بود.دویچ:خوب، تردیدی در این زمینه وجود ندارد که وقتی تصمیم‌ها به شیوه‌ای گرفته می‌شوند که - همان طور که خودتان گفتید - به نظر می‌آید که ما در حال خروج از خاورمیانه هستیم، کار دشوارتر می‌شود. اما ما در حال ترک خاورمیانه نیستیم. تا زمانی که این مشخص باشد که رهبری ما با همپیمانان‌مان همراه است، این امر اهمیتی حیاتی برای موفقیت این تلاش‌ها دارد.

پرسش: بنا براین، باید تلاش‌هایی برای تغییر برداشت‌ها انجام شود؛ زیرا متاسفانه این برداشتی است که مردم دارند.دویچ:بله، من این را درک می‌کنم. اما این وظیفه ما مقامات منتخب در واشنگتن و کنگره ایالات متحده، که اکثرمان در عدم تایید این تصمیم مبنی بر خروج نیروها رای دادیم، است که از طریق چنین مصاحبه‌هایی اطمینان یابیم که مردم منطقه و مردم ایران درک می‌کنند که ما همچنان به اهمیت حمایت از همپیمانان‌مان و کسانی که حقوق انسانی‌شان، چه از سوی رژیم ایران و چه توسط دیگران در خاورمیانه، نقض شده است، واقفیم.

پرسش: و اما پرسش آخر. شاید کاملا تصادفی باشد، اما پرزیدنت اردوغان همین حالا اعلام کرد که ممکن است ترکیه برای دستیابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای تلاش کند. این موضوع برای آمریکایی‌ها در این جا و ایرانی‌ها در ایران چه معنایی دارد؟دویچ:پیام واشنگتن از مدت‌ها پیش بسیار روشن بوده است و رئیس جمهوری ما نیز باید در گفتگوهایش با اردوغان بر این پیام تاکید کند و آن این است که رقابت بر سر تسلیحات هسته‌ای در منطقه قابل قبول نیست. و باید بگویم سخنان اردوغان در شرایط کنونی نیز تصادفی نیست. از این رو، این بسیار مهم است که او آشکارا و به روشنی بشنود که همان گونه که گفتم یک رقابت تسلیحات هسته‌ای نه تنها به نفع کشور ما آمریکا نیست، بلکه قطعا به نفع منطقه آنها که روز به روز به شکل فزاینده‌ای خطرناک می‌شود، نیست و هدف ما هم همین است.

پرسش: یک پرسش تکمیلی در رابطه با یکی از پاسخ‌های پیشین شما. شما رئیس کمیته فرعی مجلس نمایندگان در امور مربوط به مبارزه با تروریسم بین‌المللی هستید. ما اخباری را در مورد خطر ظهور مجدد داعش می‌شنویم. وضعیتی که شما شاهد آن هستید، چیست و چه اتفاقی دارد می‌افتد؟

دویچ: ادامه مطلب: VOA Farsi »

‌توضیح فرماندار شوشتر در خصوص سقوط یک پهباد در روستای 'مگرنات'توضیح فرماندار شوشتر در خصوص سقوط یک پهباد در روستای 'مگرنات' این پهباد مربوط به نیروهای داخلی بوده و تحت مراقبت نیروهای مالک است پهباد جهت انجام تست‌های آزمایشی نیروهای داخلی به پرواز درآمده بود پهپاد گفتم این پهپاد مهاجر است و۳۲سال پیش رفته بوده عکسبرداری وحالا برگشته!-/ ریدید

تاکید دوباره مورالس بر پیروزی در انتخابات: کودتا در حال انجام استاوو مورالس، رئیس جمهوری بولیوی روز چهارشنبه بار دیگر مدعی شد که در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شده است و مخالفان را به تلاش هماهنگ برای کودتا متهم کرد.

شهامت در صلح بالاتر از صبر در جنگ استرئیس جمهور در سخنان مهمی که تا کنون رسانه ملی از پخش آنها خودداری کرده تأکید کرد: شهامت در صلح، سخت‌تر از شهامت در میدان نبرد است و امام حسن (ع) از چنین شهامتی برخوردار بودند، چنانچه تندترین جملات را برخی از یاران نزدیک امام حسن (ع) به ایشان روا داشتند، اما امام (ع) راه خود را ادامه داده و صلح نامه را امضاء کردند، چرا که آن را به مصلحت و بقاء اسلام می‌دانستند. امام حسن زمانی صلح رو پذیرفتن که یاری برای دفاع از حق ولایت خودشون نداشتن،روحانی رو چه به امام حسن :)) کسی که اطرافیان و منصوبینشون دونه دونه دارن به جرم فسادهای اقتصادی میرن گوشه زندان. اینجور هوچی گری ها فایده ای نداره... به جاش بیاد جواب مردم رو بده که برجام و دلبستگی به دوستان غربی چی شد؟ شما وقتی رئیس جمهور شدین باید قوانین این نظام رو میخوندی نه الان با زیر سوال بردن بخواین توپ رو بندازین طرف مقابل... میدونی چرا؟ چون دولت و مجلس در این کشور فرمایشیه! _همون چیزی که خمینی به دروغ به مجلس شورای ملی می بست_ الان تحقق پیدا کرده و تنها راه نجات را_عجبا_ در اطاعت از رهبری می دانند، یعنی همون کسی که کشور را نابود کرده! ضمنا حنای شما هم رنگی ندارد. مرگ_بر_جمهوری_عسلامی_ورهبرکثیفش

طالبان در راه پکن؛ دولت برای شرکت در نشست چین تصمیم نگرفته استمقام‌های افغانستان روز چهارشنبه گفتند که چین در حال سازماندهی گفت‌وگو میان جناح‌های مختلف رقیب در افغانستان به‌عنوان بخشی از تلاش‌ها برای پایان دادن به سال‌ها جنگ در این کشور است.

لبنان: اعتراضات گسترده در پایتخت و 25 زخمی در درگیری‌‌های جنوب کشوردر هفتمین روز متوالی از اعتراضات مردمی لبنان که در این کشور در جریان است، دامنه اعترضات و درگیری‌ها

بازنشستگی در مشاغل سخت در چه سنی ممکن است؟