در قعر تاریخ؛ موضع نماینده جمهوری اسلامی درباره «جنایت علیه بشریت»

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نماینده جمهوری اسلامی در کمیته ششم مجمع عمومی که دیدگاه‌های دولت این کشور را درباره پیش‌نویس معاهده اعلام کرده، چه موضعی درباره معاهده آتی جنایت علیه بشریت دارد؟ جنایت_علیه_بشریت راستی‌_آزمایی

کمیته ششم مجمع عمومی سازمان ملل متحد که مسئول تنظیم پیش‌نویس معاهدات بین‌المللی است، مشغول مذاکراتی درباره پیش‌نویس معاهده «پیشگیری و مجازات جنایات علیه بشریت» است. جنایت علیه بشریت یکی از چهار جرم بزرگ بین‌المللی است که جامعه جهانی در پی ایجاد مقرراتی برای جلوگیری از آن یا مجازات عاملان آن است.

جنایاتی نظیر اعدام‌های تابستان ۱۳۶۷ هرچند از مصادیق جنایت علیه بشریت است؛ اما به دلیل اینکه قبل از تشکیل اساسنامه رم به وقوع پیوسته در دادگاه بین‌المللی کیفری قابل طرح و پیگیری نیست، اما جمهوری اسلامی از بیم درگیر شدن با جنایاتی که پس از تشکیل اساسنامه رم در ایران رقم زده، از تصویب امضای اساسنامه رم در مجلس شورای اسلامی خودداری می‌کند.

درست به همین دلیل است که شهروندانی در اسکاتلند به دنبال این هستند که در صورت سفر ابراهیم رئیسی برای شرکت در اجلاس مبارزه با تغییرات اقلیمی، وی را به دلیل ظن قوی و شواهد مستدل و مستندات ارتکاب جنایت علیه بشریت در تابستان ۶۷سازمان عفو بین‌الملل با استناد به گزارش این سازمان در آذر ۱۳۹۷، که در آن جنایات علیه بشریت سابق و ادامه‌دار مرتبط با کشتار زندانیان در تابستان ۶۷ را مستند کرده، از ابراهیم رئیسی به عنوان یکی از اعضای «هیئت مرگ» تهران نام برده و خواهان تعقیب بین‌المللی وی شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در قعر تاریخ؛ موضع نماینده جمهوری اسلامی درباه «جنایت علیه بشریت»
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دیدار سفیر روسیه در ایران با نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور افغانستانسفیر مسکو در تهران، با نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور افغانستان در محل سفارت روسیه در ایران دیدار و رایزنی کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پیروزی و بازگشت میلان به صدر جدول در ایتالیا در شب شکست سنگین منچستر در انگلستانشاگردان استفانو پیولی در نمایشی دیدنی موفق شدند، شکست ۲-۰ در نیمه نخست را به پیروزی ۳-۲ در پایان بازی تبدیل کنند و به صدر جدول سری‌آ فوتبال ایتالیا راه یابند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

الهلال ۳ – پرسپولیس صفر؛ پایان کار آخرین نماینده ایران در لیگ قهرمانان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گلزنی امانوئل مکرون در مسابقه فوتبال؛ رئیس جمهوری فرانسه پنالتی زدامانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در جریان یک مسابقه دوستانه فوتبال موفق به گلزنی شد و دروازه حریف را از روی نقطه پنالتی باز کرد. به گزارش رویترز، در این بازی خیریه در شهر پوآزی در نزدیکی پاریس، که با هدف جمع‌آوری کمک‌های مالی برای بنیاد بیمارستان‌های پاریس و فرانسه ترتیب یافت، تعدادی از...
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نماینده اصفهان: تیراندازی به خانم‌ها در اصفهان توطئه استخب حالا چه کنیم حاجی !؟ نماز دفع توطئه بخونیم یا توکل کنیم به ائمه اطهار یا چی دقیقا !؟!؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »