در صورت قطع کامل اینترنت در ایران چه کنیم؟ – DW – ۱۴۰۱/۷/۳

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

موج اعتراضات به مرگ مهسا_امینی سبب شد که حکومت ایران بار دیگر دسترسی کاربران به اینترنت را محدود کند. اما آیا جمهوری اسلامی توان فنی قطع کامل اینترنت را دارد؟ در صورت بروز چنین اتفاقی چه می‌توان کرد؟ پاسخ‌های یک کارشناس.

https://www.dw.com/fa-ir/%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85/a-63231514می‌گذرد. این بار مرگ مشکوک مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله‌ای که در بازداشت گشت ارشاد ابتدا به کما رفت و سپس جان سپرد، جرقه گسترده‌ترین اعتراضات پس از آبان ۱۳۹۸ را زد.

به گفته کمالی، می‌توان گفت که «توانایی‌های حکومت برای قطع اینترنت با کمک برخی شرکت‌های داخلی فعال در این حوزه که شریک جنایت‌های جمهوری اسلامی هستند، بیشتر و بیشتر شده است». این کارشناس فناوری، پیام‌رسان‌های آفلاین مثل Briar و Jami را در زمان قطعی اینترنت بسیار پرکاربرد و موثر می‌داند. او در ادامه توضیح می‌دهد که این ابزارها می‌توانند از طریق بلوتوث و یا وای‌فای همگام‌سازی شده و به جریان آزاد اطلاعات در شرایط خاموشی اینترنت کمک کنند.

او در ادامه تاکید می‌کند که «اگر برای پرداخت هزینه‌این وی‌پی‌ان‌ها از کارت بانکی ایرانی استفاده شده باشد، فعالیت‌های انجام‌شده به راحتی به دارنده کارت ارتباط مستقیم پیدا می‌کند و قابل شناسایی است».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

💔🙂

از قاچاقچی های سلاح .و کارتل های مواد مخدر غیر حکومتی و هر نهاد خلاف کار غیر حکومتی که سلاح سبک و سنگین در اختیار دارن خواهش میکنم ملی گرا باشن و به مردم کمک کنن IranProtests2022 MahsaAmini OpIran مهسا_امینی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا مجوز گسترش خدمات اینترنتی برای ایرانیان را صادر کرددر پی قطع گسترده اینترنت در میانه سرکوب اعتراضات مردمی در ایران، وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوز کلی گسترش دسترسی به خدمات اینترنتی برای ایرانیان را صادر کرد. ما پیروزیم MahsaAmini OpIran Mahsa_Amini مهسا_امینی اینترنت برای مردم ایران MahsaAmini OpIran مهسا_امینی opiran
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا مجوز صادر کرد؛افزایش امکان دسترسی به اینترنت در ایران – DW – ۱۴۰۱/۷/۱وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا مجوز توسعه دسترسی به خدمات اینترنتی برای ایرانیان را صادر کرد. پیش از این کنگره آمریکا درخواست صدور مجوز خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای فعالیت در ایران را مطرح کرده بود. ویزا هم می‌دهند گه گاه؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

با مجوز آمریکا اینترنت استارلینک در ایران فعال می‌شود – DW – ۱۴۰۱/۷/۲پس از اعلام آمریکا درباره صدور مجوز برای بهبودی دسترسی به اینترنت در ایران، ایلان ماسک از فعال کردن استارلینک خبر داد. وزیر پیشین ارتباطات می‌گوید استفاده از شبکه استارلینک نیازی به نصب آنتن در همه جا ندارد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پیروزی فوتبال ایران مقابل اروگوئه در سایه اعتراضات در ایران – DW – ۱۴۰۱/۷/۲تیم ملی ف‍وتبال ایران شامگاه جمعه ۲۳ سپتامبر با تک گل مهدی طارمی اروگوئه را شکست داد. بررسی حواشی حساس این دیدار که تحت تاثیر شدید اعتراضات مردم در ایران قرار داشت در گفت‌وگو با کوروش بازیار. این تیم دیگه طرفداری نداره وقتی طرفدار ملت نیست
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آغاز هشتمین روز اعتراضات سراسری با تجمع دانشجویان در تهرانبا وجود اعمال اختلال گسترده در اینترنت ایران، دانشجویان دانشگاه تهران هشتمین روز از اعتراضات سراسری در این کشور را آغاز کردند.اعتراضات سراسری مردم ایران در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »