در سانحه قطار مشهد-یزد، «همه عوامل مقصر بودند»

11/04/1401 11:29 ق.ظ

به گفته رئیس کمیسیون عالی سوانح ، همه عوامل دخیل در سانحه مرگبار قطار مشهد – یزد از جمله شرکت دولتی راه‌آهن و پیمانکار بخش خصوصی که مشغول بازسازی خط بود، مقصر بوده‌اند.

‎به گفته رئیس کمیسیون عالی سوانح ، همه عوامل دخیل در سانحه مرگبار قطار مشهد – یزد از جمله شرکت دولتی راه‌آهن و پیمانکار بخش خصوصی که مشغول بازسازی خط بود، مقصر بوده‌اند. آقای اسماعیلی در گفت‌وگویی با خبرگزاری ایسنا که روز شنبه، ۱۱ تیر، منتشر شد، گفت: «با توجه به این که لوکوموتیوران و ناظران متعلق به شرکت راه‌آهن بوده‌اند، راه‌آهن هم مقصر است.

» قطار مسافربری مشهد - یزد بامداد چهارشنبه، ۱۸ خرداد، در کیلومتر ۸۵ طبس به یزد بر اثر تصادف با یک بیل مکانیکی از ریل خارج شد.

در گزارش‌های اولیه شمار کشته‌شدگان این سانحه ۲۱ نفر و شمار مصدومان ۸۶ نفر اعلام شد، اما سازمان پزشکی قانونی یزدرا ۱۴ نفر اعلام کرد. پیشتر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز در گزارش خود، نقص در ساختار نظارتی شرکت راه‌آهن را از دلایل این سانحه دانسته است.

رئیس کمیسیون عالی سوانح با استناد به این گزارش کمیسیون عمران مجلس، درباره نقش شرکت راه‌آهن در اتفاق افتادن این سانحه افزود که تجهیزاتی مانند «بالیز» می‌توانست به کاهش سرعت قطار پیش از رسیدن به محل حادثه کمک کند. headtopics.com

چه عاملی اصلی ترین است در بوجود امدن این سانحه! اینکه اعلام کنید همه مقصرند معلومه کار به کارخانه سازنده ریل هم کش پیدا میکند!

به گفته آقای اسماعیلی، بالیز دستگاهی است که کنار خط آهن نصب می‌شود و اگر قطاری سرعت خود را کاهش ندهد فرمان ترمز را صادر می‌کند.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

شکستی دیگر در پرونده بازماندگان سانحه هواپیمای جرمن‌وینگز | DW | 30.06.2022شاکیان پرونده سانحه هواپیمای جرمن‌وینگز در سال ۲۰۱۵ بار دیگر برای دریافت غرامت بیش‌‌تر با شکست مواجه شده‌اند. دادگاه فرانکفورت می‌گوید، لوفت‌هانزا مسئولیت معاینات پزشکی کمک‌خلبان که به افسردگی مبتلا بود را بر عهده نداشت. چه طور برای کسی که بنا بگفته ی خودش پیام تبریک علی خامنه ای و حسن روحانی او را خوشحال کرد و شاید آن لحظه ای که خبر تبریک را شنید یکی از بهترین لحظات زندگی اش بوده است اجازه ی زندگی در دویچستان بعنوان پناهجو ممکن است؟ کیمیا_علیزاده نه_بفریبکاری پناهندگی پس عمه من مسئولش بود هر روانی که نباید به عنوان خلبان استخدام کرد

اعدام ۱۰ زندانی در زندان رجایی‌شهر کرج در یک روزبر اساس گزارش‌ها از فعالین حقوق بشر در ایران، در بامداد چهارشنبه، ۸ تیر، ۱۰ زندانی با اتهامات مختلف در زندان_رجایی‌شهر کرج اعدام شده‌اند. اخبار_ایران اين سازمانهاى الكى و بدون محتوا فقط اسم دارند وهيچ گوهى نميخورند چه سازمان ملل چه حقوق بشر...🤮🤮🤮🤮

اردوغان در حاشیه اجلاس سران ناتو در مادرید با صدراعظم آلمان دیدار و گفت‌وگو کرداردوغان در حاشیه اجلاس سران ناتو در مادرید با صدراعظم آلمان دیدار و گفت‌وگو کرد

ملی پوش بدمینتون ترکیه در بازی‌های مدیترانه‌ در بخش انفرادی بانوان به مدال طلا دست یافتنسلی‌هان یغیت، ملی پوش بدمینتون ترکیه در بازی‌های مدیترانه‌ در بخش انفرادی بانوان با برتری 2 بر 0 رقیب اسپانیایی خود را شکست داده و به مدال طلا دست یافت

وقوع درگیری در نزدیکی گردهمایی روحانیان طالبان در کابلبرای اولین بار پس از به قدرت رسیدن طالبان، نشستی با عنوان «گردهمایی بزرگ علما (روحانیان) افغانستان» با شرکت چهره‌های مذهبی توسط این گروه برگزار شده است.

سکه طلا در ایران در یک روز یک میلیون تومان گران شدقیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی دیروز در حالی به محدوده ۱۴ میلیون و چهارصد هزار تومان رسیده بود که برخی صرافان از نایابی سکه در بازار خبر می‌دادند و این وضعیت را نشانه‌ای از تلاش برخی معامله‌گران بزرگ برای کاهش قیمت می‌دانستند. اخبار_ایران

‎محمدحسن اسماعیلی، رئیس کمیسیون عالی سوانح در ایران، اعلام کرد که همه عوامل دخیل در سانحه مرگبار قطار مشهد – یزد از جمله شرکت دولتی راه‌آهن جمهوری اسلامی و پیمانکار بخش خصوصی که مشغول بازسازی خط بود، مقصر بوده‌اند.

آقای اسماعیلی در گفت‌وگویی با خبرگزاری ایسنا که روز شنبه، ۱۱ تیر، منتشر شد، گفت: «با توجه به این که لوکوموتیوران و ناظران متعلق به شرکت راه‌آهن بوده‌اند، راه‌آهن هم مقصر است.»

قطار مسافربری مشهد - یزد بامداد چهارشنبه، ۱۸ خرداد، در کیلومتر ۸۵ طبس به یزد بر اثر تصادف با یک بیل مکانیکی از ریل خارج شد.

در گزارش‌های اولیه شمار کشته‌شدگان این سانحه ۲۱ نفر و شمار مصدومان ۸۶ نفر اعلام شد، اما سازمان پزشکی قانونی یزدرا ۱۴ نفر اعلام کرد.

پیشتر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز در گزارش خود، نقص در ساختار نظارتی شرکت راه‌آهن را از دلایل این سانحه دانسته است.

رئیس کمیسیون عالی سوانح با استناد به این گزارش کمیسیون عمران مجلس، درباره نقش شرکت راه‌آهن در اتفاق افتادن این سانحه افزود که تجهیزاتی مانند «بالیز» می‌توانست به کاهش سرعت قطار پیش از رسیدن به محل حادثه کمک کند.

به گفته آقای اسماعیلی، بالیز دستگاهی است که کنار خط آهن نصب می‌شود و اگر قطاری سرعت خود را کاهش ندهد فرمان ترمز را صادر می‌کند.

او گفت، قطار پیش از رسیدن به محل حادثه باید سرعت خود را تا ۱۵ کیلومتر بر ساعت کاهش می‌داد، اما با سرعت بیش از ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت به این نقطه رسید.

او تاکید کرد که تامین چنین دستگاهی جزو دستور کار و سفارش خرید شرکت راه‌آهن در سال‌های گذشته بوده، اما به دلیل آن چه «کمبود بودجه» اعلام شده، این دستگاه خریداری نشده است.

چند روز پیش، کمیسیون عالی سوانح راه‌آهن در اطلاعیه شماره دو خود درباره سانحه قطار مشهد - یزد، شش عامل

مؤثر در بروز این سانحه را اعلام کرد که خطاهای لوکوموتیوران، سرپرست عملیات تعویض تراورس و مسئول ایستگاه عباس‌آباد از جمله این عوامل بودند.

رئیس کمیسیون عالی سوانح تاکید کرد طبق قانون پیمانکار بازسازی خط هیچ اجازه‌ای برای کار کردن روی خط وقتی که خط آزاد بوده، نداشته است.

به گفته او، چند نفر از شرکت بازسازی خط بازداشت شدند اما اکنون برخی از آنان با وثیقه آزادند.