در سفر همتی به عراق چه گذشت؟

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گزارش سفر همتی به عراق: آزادسازی منابع ارزی و رفع محدودیت‌ها

به گزارش ایسنا، صبح امروز رئیس کل بانک مرکزی کشورمان برای مذاکره با مقامات بانکی و اقتصادی عراق در جهت آزادسازی منابع مالی ایران عازم این کشور شد که طی این سفر با رئیس کل بانک مرکزی عراق، نخست وزیر، وزیر دارایی، رئیس بانک تجارت و مسئولان بانکی و اقتصادی این کشور ملاقات و مذاکره کرد.

همچنین، در این راستا پیشنهاد تشکیل کمیته‌ای مشترک با حضور مقامات بانکی و مالی دو کشور برای دست یافتن به راهکاری لازم برای حل مسائل ایران و عراق نیز مطرح شد. از سوی دیگر، نکته حائز اهمیت در مذاکرات امروز تحقق توافقات خوبی برای آزادسازی منابع مالی بانک مرکزی کشور است که گشایش‌های ارزی و اقتصادی برای کشورمان فراهم خواهد کرد.

با توجه به اینکه کشورمان در پی صادرات برق و گاز به عراق منابع مالی چشمگیری در بانک‌های این کشور دارد و دستورات لازم به بانک‌های مرکزی و تجارت عراق جهت تسریع در اجرای آزادسازی منابع مالی ایران داده شده است، با این حساب گام‌های مثبتی در توسعه روابط اقتصادی و بانکی بین دو کشور برداشته شده و گشایش‌های ارزی قابل توجهی برای ایران صورت گرفته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مجبورید!اگه دروغ نگید از سازمان پروپاگاندا و خبرمالی و ماله کشی ج.ا اخراج میشوید و جیره تون از طرف سپاه قطع میشه،؟قراره جای طلب ها به ج.ا دینار و با دینار کالاهای اساسی در در بازار عراق خریداری شود.چون عراق تولید کننده نیست کالاها چند برابر تو پاچه تون خواهد رفت،پس دیگه چرند نگو؟

چی گذشت.. یک مشت خور و دزد دیکه رفته عراق پول و سرمایه کشور را به هدر میدهد.. لعنت بر خامنه ای و گور پدر خمینی

کاراین حکومت به کجا کشیده شده که برای زنده نگه داشتن مردم دست به دامن دشمن دیروزخودشده لعنت برشما که یک جو غیرت ودرایت دروجودکثیفتان پیدا نمی شود

آنقدر ریال بدون پشتوانه چاپ کردید که با این اخبار جعلی دردی ازتون دوا نمیشه

بفرض که آزاد شده .چه فرقی واسه حال ملت می‌کنه...اینم چند وقت دیگه میشه پرونده ی اختلاس دیگه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دومین سفر همتی به عراق در ۴ ماه گذشته؛ کمیته مشترک «حل مشکلات پولی» تشکیل می‌شودعراق به دلیل تحریم‌های پولی و بانکی آمریکا علیه ایران، حتی قادر به پرداخت پول گاز و برق وارداتی از این کشور بر پایه دینار نیست؛ رقمی که سالانه حدود ۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود و مطابق اعلام قبلی مقام‌های ایرانی اکنون به ۵ تا ۶ میلیارد دلار بالغ شده است. پشگل هم گیرش نمیاد شما توییتر ببنیدید برید اینستاگرام بهتره چون انقدر دروغ گفتید کسی توجه نمی کنه این کامنت منم پنهان کنید HillarysEmails از ایمیلهای هیلاری کلینتون چه خبر؟ نمیخواهید از افشا شدن ایمیلهای این خانم که مملو از شواهد همکاری نظام آخوندی و دمکراتهای آمریکاست خبری نشر بدهید؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا حمله عراق به ایران اجتناب‌ناپذیر بود؟محمد درودیان، پژوهشگر تاریخ جنگ، در پاسخ به این سوال که «آیا حمله عراق به ایران اجتناب‌ناپذیر بود» گفت: وقتی ما از اجتناب‌پذیری یا اجتناب‌ناپذیری یک امر تاریخی صحبت می‌کنیم. بحث تاریخی نمی‌کنیم، مجادله می‌کنیم. وگرنه امر تاریخی اگر اجتناب‌ناپذیر بود، یعنی می‌شد نشود، نمی‌شد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

رئیس بانک مرکزی ایران برای پیگیری مطالبات تهران به عراق رفترئیس کل بانک مرکزی ایران برای پیگیری مطالبات کشورش راهی عراق شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افغانستان؛ روایت رنج زنانی که تن به معاینات اجباری نسائی دادند«خواهرش به‌شدت گریه می‌کرد. پدر و مادرش از شرم اینکه دخترشان باکره نباشد، نیامده بودند. مرد جوانی از پشت در فریاد می‌زد و می‌خواست که به داخل اتاق معاینه بیاید.» گزارش مریم شاهی از رنج زنان افغانستان که تن به معاینه اجباری بکارت داده‌اند را بخوانید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفر ظریف به پکن؛ چین خواستار گفت‌وگوهای چند جانبه در منطقه خلیج فارس شدتنها پیش‌شرط مطرح شده از سوی وانگ یی برای شرکت در این گفتگوها، دفاع از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ میلادی است؛ یعنی همان توافقی که ایالات متحده آمریکا از آن خارج شد و کشورهای عربستان، امارات عربی متحده، بحرین و اسرائیل نیز از این اقدام آمریکا حمایت کردند. چین_گوه_خورد چین_گوه_خورد_با_ظریف Down to Islam and Islam and Islamic Republic they are worse then Corona
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار قربانیان حمله موشکی ارمنستان به شهر گنجه آذربایجان به 7 نفر افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »