در روز چقدر نمک بخوریم؟ | DW | 12.04.2022

23/01/1401 11:17:00 ق.ظ

زندگی و خورد و خوراک باید تا چه اندازه 'بانمک' باشد؟ می‌توان بی‌ نمک زندگی کرد؟ بیشتر مردم در مصرف نمک زیاده‌روی می‌کنند؛ چیزی که برای سلامتی مضر است. آیا می‌توان اندازه‌ی مناسبی برای مصرف نمک تعریف کرد؟

زندگی و خورد و خوراک باید تا چه اندازه 'بانمک' باشد؟ می‌توان بی‌ نمک زندگی کرد؟ بیشتر مردم در مصرف نمک زیاده‌روی می‌کنند؛ چیزی که برای سلامتی مضر است. آیا می‌توان اندازه‌ی مناسبی برای مصرف نمک تعریف کرد؟ زندگی و خورد و خوراک باید تا چه اندازه"بانمک" باشد؟ می‌توان بی‌ نمک زندگی کرد؟ بیشتر مردم در مصرف نمک زیاده‌روی می‌کنند؛ چیزی که برای سلامتی مضر است.

آیا می‌توان اندازه‌ی مناسبی برای مصرف نمک تعریف کرد؟

بیشتر مردم نمی‌توانند یک زندگی بدون نمک را تصور کنند. اما این همان کاری است که وزیر بهداشت و درمان آلمان، کارل لاوترباخ انجام می‌دهد. ۳۰ سال است که از خوردن نمک صرف‌نظر کرده است. چرا؟ می‌گوید می‌خواهد مراقب سلامتی‌اش باشد.

بدن ما به نمک نیاز دارد مرز سالم ریدل، کارشناس آلمانی می‌گوید، با خوردن یک پیتزای منجمد، از این مرز عبور می‌کنیم. او می‌گوید که بسیاری از مردم مکررا از مرز ۵ گرم در روز عبور می‌کنند. مردمان نمک‌دوست در بسیاری کشورهای اروپایی مثل آلمان، پرتغال، ایتالیا یا در آن سو، ایالات متحده و کانادا و استرالیا و نیوزلند هم مصرف روزانه نمک بالاتر از نُرم تعریف شده این سازمان جهانی است. در بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین هم وضع بهتر نیست. تنها در برخی کشورهای آفریقایی مصرف روزانه نمک در حد سالم است. headtopics.com

نمک اگر به مقدار متناسب مصرف شود، برای بدن بسیار مفید است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

آیا زندگی رهبر جمهوری اسلامی از سطح متوسط پایین‌تر است؟«محمد محمدی گلپایگانی»، رئیس دفتر خامنه‌ای ادعا کرده که زندگی شخصی خامنه‌ای زیر سطح متوسط است و او بیشترین حشر و نشر را با فقرا، مستمندان، نیازمندان، خانواده شهدا و جانبازان دارد. آیا این ادعاها حقیقت دارد؟ راستی_آزمایی از شفافیت پوست صورتش پیداس

جنگ اوکراین؛ کشف ۱۲۰۰ جسد در اطراف کی‌یف | DW | 10.04.2022مقام‌های اوکراینی می‌گویند که از زمان عقب‌نشینی نیروهای روسیه تاکنون حدود ۱۲۰۰ جسد در اطراف کی‌یف کشف شده و ۵۶۰۰ پرونده تحقیق درباره جنایت جنگی نیز در دست بررسی است. کانالِ تلگرام:

سردر کنسولگری ایران در هرات به آتش کشیدە شد | DW | 11.04.2022به گفتە رسانه‌های افغانستان امروز شماری از شهروندان این کشور در چند شهر مختلف در اعتراض به 'بدرفتاری علیه مهاجران افغانستانی در ایران' دست به تظاهرات زدند. گزارش‌ها حاکیست کە سردر کنسولگری جمهوری اسلامی در هرات توسط معترضان به آتش کشیده شدە است. به یزدان اگر ما خرد داشتیم کجا این سر انجام بد داشتیم مردم احمق افغانستان و ایران دقیقا همان سناریو ای را بازی میکنن که سیاستمدارن براشون نوشتن به کسی بر نخوره همه مردم این دو کشور را نگفتم همون کسانی را گفتم که این کارهای احمقانه را انجام میدن چی تو دنیای واقعی چی مجازی یه مشت بیسواد حمال🍆🍆

'آخرین نبرد' واحد نظامی اوکراین در ماریوپل | DW | 11.04.2022گردان ۳۶ دریایی نیروهای مسلح اوکراین مستقر در ماریوپل با انتشار پیامی در فیس‌بوک از 'آخرین نبرد' برای دفاع از این شهر استراتژیک سخن گفت. جدایی‌طلبان طرفدار روسیه می‌گویند ماریوپل را تحت کنترل خود درآورده‌اند. تقصیر شما آلمانیها و فرانسوی ها و بریتانیایی ها است ! اروپا حقشه این جنگ همه موشها در دام صیاد. تونل اصلی تولید وتکثیر سلاحهای شیمایی میکربی غرب شیطانی رمزگشایی میشود به 🥚م

طرح ناتو برای استقرار دائم نیرو در مرزهای شرقی خود | DW | 10.04.2022دبیرکل ناتو از کار بر روی طرحی با هدف مقابله با حمله احتمالی روسیه به کشورهای عضو این پیمان در شرق اروپا خبر داد. او می‌گوید با حمله نظامی روسیه به اوکراین، پیمان آتلانتیک شمالی در میانه یک تحول بنیادین قرار گرفت.

آلمان بستن دفاتر سازمان‌های بین‌المللی در روسیه را محکوم کرد | DW | 10.04.2022دولت آلمان از بسته‌شدن دفاتر برخی سازمان‌های بین‌المللی در مسکو به شدت انتقاد کرد. سخنگوی وزارت خارجه آلمان این اقدام روسیه را 'بازتابی از سرکوب بی‌رحمانه دگراندیشان در داخل روسیه' توصیف کرد. آلمان کلا غیر از محکم کردن کار دیگه ای بلد نیست اینقدر بی خاصیت آخه حالا حالاها مونده. آلمان باید جواب تمام گلهای که پوتین برای مرکل خرید رو بده. به قول ایرانیها جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت بود.