در رسانه‌های آمریکا؛ ترامپ در صورت پیروزی با ایران و جهان چه خواهد کرد؟ و تاریخچه افرو-ایرانیان - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در رسانه‌های آمریکا؛ ترامپ در صورت پیروزی با جهان و ایران چه خواهد کرد؟ و تاریخچه افرو-ایرانیان

به تکنیک فشار حداکثری در سیاست خارجی دونالد ترامپ اشاره می‌کند و می‌گوید به نظر می‌رسد رئیس جمهور آمریکا این حربه را از تجربه طولانی خود در زمینه امور بازرگانی و تجاری به عاریه گرفته و تقریبا در همه سطوح حتی در توییتر علیه منتقدان خود به کار می‌برد.

"البته اقدام هایی بوده مثل فرستادن سلاح به اوکراین که خب در اون قضیه موضوع بده و بستان سیاسی با دولت اوکراین هم پیش آمد که به استیضاح هم کشید... اما به طور کلی ترامپ با تمام توان برابر فشار حداکثری چه در کلام و چه در عمل علیه روسیه مقاومت کرده گویی سیاست او در این قضیه فشار حداقلی است". "این نه فقط برای فسخ دستاوردهای اوباما است بلکه دونالد ترامپ می‌گوید قادر است با لغو آن توافق‌ها، توافق‌های بهتری برای آمریکا به دست آورد. او همیشه مدعی بوده که استاد کسب توافق است. او می خواهد هر آنچه که اوباما کرده را بهترش را انجام دهد. معاهده اقلیمی پاریس، برجام، نفتا و همه اینها... البته که در نفتا توانست به توافقی نسبتا بهتر دست پیدا کند هر چند نفتا را باراک اوباما بنیان نگذاشته بود اما در بقیه موارد مثل برجام.

البته در مقابل این نظر آلکس ورد معتقد است که اگر قرار بود ترامپ هر آنچه اوباما نکرده را بکند و یا هر چه او کرده را خنثی کند "آنوقت چرا ترامپ به ایران حمله نظامی نکرد؟" آلکس ورد و زک بیشاپ هم معتقدند پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات سوم نوامبر او را از بار فشارهای داخلی برای دنبال کردن ایدئولوژی خود در سطح جهانی آزاد خواهد کرد چرا که دیگر نگران انتخابات بعدی نیست و این یعنی "ترامپ به توان ۲". آلکس ورد حتی این تئوری را پیش می‌کشد که آقای ترامپ در دور دوم ریاست جمهوری خود ممکن است با خروج آمریکا از ناتو نظم جهانی را دچار شوک ساختاری کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دونالد ترامپ می‌گوید سربازان کشته و اسیر شده در جنگ را مسخره نکرده - BBC News فارسیدونالد ترامپ این اتهام را که اظهارات تحقیرآمیزی درباره سربازان آمریکایی کشته شده یا به اسارت گرفته شده داشته رد کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ادعای تحقیر سربازان آمریکایی مدفون در فرانسه ترامپ را به خشم آوردترامپ در سفر خود به فرانسه در سال ۲۰۱۸، پیشنهاد دیدار از گورستان آمریکایی «اِن مارن» در نزدیکی پاریس را رد کرده زیرا نگران بوده که موهایش زیر باران خراب شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ویدیو؛ خانواده جیکوب بلیک در مخالفت با سفر ترامپ به کنوشا جشن برپا کردندآقای ترامپ در جریان سفر به کنوشا اعتراض‌های ضد نژادپرستی اخیر در کشورش را اقداماتی با هدف ایجاد «رعب و وحشت داخلی» توصیف کرد که به گفته وی توسط «گروه‌ها و افراد خشونت طلب» ترویج می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تعلیق ماموران پلیس در ارتباط با مرگ یک مرد سیاهپوست در نیویورک - BBC News فارسیهفت مامور پلیس در ایالت نیویورک در ارتباط با مرگ یک مرد سیاهپوست که بعد از مهار به دست ماموران خفه شد از کار معلق شده اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تاثیر سفرهای اخیر در روند 'کرونا' در کشورمعاون کل وزارت بهداشت با اشاره به حجم قابل توجه سفرهای مردم در تعطیلات اخیر، گفت: در روند کلی بیماری این سفرها ممکن است گاهی روند نزولی بیماری را کُند کنند و گاهی خودشان موجب ایجاد روند افزایشی شوند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رگبار باران در شمال غرب و گرد و خاک در شرق کشورمدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه منطقه‌ی زابل طی پنج روز آینده خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »