در رسانه‌های آمریکا؛ آغاز درمان با پلاسما در نیویورک، آیا معجزه نزدیک است؟

کرونا در رسانه‌های آمریکا؛ آغاز درمان با پلاسما در نیویورک، آیا معجزه نزدیک است؟

09/04/2020 02:14:00 ق.ظ

کرونا در رسانه‌های آمریکا؛ آغاز درمان با پلاسما در نیویورک، آیا معجزه نزدیک است؟

در حالی که آمریکا این هفته بدترین آمارهای جهانی اپیدمی کرونا را یکی پس از دیگری از آن خود کرده، با آغاز چند طرح درمانی و پژوهشی در نیویورک و همچنین ساخت تست‌های کرونا که ظرف ۱۵ دقیقه نتیجه آن مشخص می‌شود، بارقه‌هایی از امید و یا به قول دونالد ترامپ 'پرتویی از نور در انتهای تونل' پدید آمده است. به طوری که بسیاری از رسانه‌های آمریکا سراغ موضوعاتی چون چگونگی خروج از محدودیت‌های ناشی از کرونا رفته‌اند.

آیا کرونا علاوه بر ریه به قلب هم آسیب می‌رساند؟وبسایت کی‌اچ‌ان که ارگان بنیاد خیریه هنری جی. کی‌زر است و مقر آن در سانفرانسیسکو است و بر اخبار بهداشت و سلامتی متمرکز است در مقاله‌ای به یافته‌های جدید و تا حدودی"هولناک در نگاه اول" پرداخته که فرضیه تاثیرگذاری ویروس کرونا روی قلب بیماران را طرح کرده است.

ناآرامی‌ها در آمریکا؛ استقرار گارد‌ملی در ۱۵ ایالت و منع‌تردد در۴۰ شهر موسوی: دنیا صدای مظلومیت مردم آمریکا را شنیده است/ با افغانستان به توافقاتی دست یافتیم کرونا و فوتبال ایران: نگران بیماری یا تقلا برای قهرمان نشدن پرسپولیس؟

مارکیان هاریلوک در این گزارش به تعجب متخصصان قلب از داده‌های مربوط به بیماران کرونا در چین، ایتالیا و نیویورک نوشته و آورده:"در حالی که همه پژوهش‌ها معطوف به تاثیر بیماری کووید۱۹ بر ریه و نیاز به دستگاه‌های تنفس مصنوعی شده داده‌های جدید پزشکان را متوجه یک راز پزشکی جدید کرده است".

"بسیاری از بیماران کووید۱۹ علاوه بر آسیب به ریه‌ها، با مشکلات قلبی هم روبرو می‌شوند و در نهایت به علت سکته قلبی جان می‌دهند. با نمایان شدن اطلاعات جدید درباره بیماران کرونا در چین، ایتالیا، نیویورک و ایالت واشنگتن، متخصصان قلب متوجه این موضوع شده‌اند که از هر ۵ بیمار یکی دچار عفونت عضلات قلبی هم شده‌اند. مطالعات اولیه نشان داده که در مواردی این عفونت در ماهیچه قلب به اختلال عملکرد قلب و حتی مرگ منجر شده بدون این که بیمار نشانه‌ای از اختلال ریوی بروز داده باشد."

"این قضیه می‌تواند رویکرد پزشکان و بیمارستان‌ها به نحوه مواجهه با بیماران را عوض کند، به ویژه در مراحل نخست بیماری کووید۱۹... این ممکن است حتی به گشایش جبهه جدیدی برای نبرد با کرونا بدل شود. این که آیا بیماران با سابقه ناراحتی‌های قلبی را باید به نحو دیگری مد نظر قرارداد؟ آیا تجهیزات حیاتی دیگری باید در بیمارستان‌ها تدارک دید و در نهایت آیا باید نوع درمان کرونا برای بیماران بهبود یافته که ممکن است با آسیب قلبی روبرو شده باشند، متفاوت از سایرین باشد".

در ادامه این گزارش، دکتر اولریش جورده، رئیس مرکز نارسایی‌های قلبی و پیوند قلب موسسه مونتی‌فیوره در شهر نیویورک به کی‌اچ‌ان گفته:"یافتن پاسخ برای این سوالات بسیار مهم است چرا که ما باید بدانیم نحوه اثرگذاری ویروس بروی قلب چگونه است و آیا می توانیم کاری درباره آن بکنیم؟ این در نهایت ممکن است به حفظ جان بسیاری از بیماران ختم شود".

البته در نقد این نظریه هم پزشکان گفته‌اند که معلوم نیست که آسیب به قلب ناشی از آسیب به ریه‌ها و تضعیف قوای جسمانی بیمار به طور عمومی روی می‌دهد یا ویروس کرونا منجر به بیماری قلبی می‌شود که خود نیازمند توجه ویژه درمانی است.دکتر رابرت بانوو، استاد علوم قلب در دانشکده پزشکی فینبرگ دانشگاه نورث‌وسترن گفته:"کسی که بر اثر ذات‌الریه شدید جان می‌دهد هم در نهایت بر اثر ایست قلبی می‌میرد... شما در نهایت نمی‌توانید اکسیژن کافی به سیستم برسانید و این منجر به بهم ریختن سیستم و نارسایی قلب می‌شود."

با این حال دکتر بانوو گفته مشاهدات اولیه نشان می‌دهد که کووید۱۹ توانسته به ماهیچه‌های قلب مستقیما آسیب برساند. تا اینجا مشاهدات پیشنهاد می‌کند که ویروس کرونا ۲۰۱۹ می‌تواند به گیرنده‌های مشخصی در ریه بچسبد که نمونه مشابه این نوع گیرنده‌ها در ماهیچه‌های قلب هم وجود دارند.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید ایران را به دخالت در ناآرامی‌های آمریکا متهم کرد | DW | 01.06.2020 وزیر کشور ایران از کشته شدن حدود ۲۲۵ نفر در حوادث آبان ماه خبر داد واکنش‌ جهانی به «قتل» جورج فلوید در آمریکا؛ از بریتانیا تا دالای‌لاما

در ادامه این گزارشکارشناسانی که با کی‌اچ‌ان گفتگو کرده‌اند از تاثیرات نتایج این مطالعات بر نحوه پذیرش بیماران کرونا در مراکز درمانی و اورژانس سخن گفته‌اند و این که آیا باید با اصلاح پروتکل‌های مربوط به کرونا، بیماران را ابتدا به بخش اورژانس برد و بررسی‌های معمول برای شناسایی نارسایی قلبی را هم انجام داد؟

حق نشر عکسThe Washington PostImage captionچین و آمریکا به عنوان دو غول اقتصادی جهان هر دو در مواجهه با کرونا پر انتقاد عمل کردندکرونا ابهت ابرقدرتی آمریکا و چین را خدشه‌دار کردهجان پامفرت، سردبیر سابق واشنگتن‌پست در پکن در یادداشتی که برای همین روزنامه نوشته به پنهان‌کاری، انکار، اهمال و سوءمدیریت بحران کرونا در چین و آمریکا پرداخته و این پرسش را مطرح کرده که آیا بعد از عبور این اپیدمی باز هم مردم جهان به پکن و واشنگتن به عنوان دو قطب رهبری جهان توجه خواهند کرد؟

"برای دهه‌ها، نظریه‌پردازان در آمریکا و چین تصور می‌کردند این دو کشور آینده جهان را رقم خواهند زد. در یک دسته از نظریه‌ها، این دو کشور به کمک هم پدیده گرمایش زمین را مهار می‌کردند (پیمان اقلیمی پاریس طرفداران این نظریه را ذوق‌زده کرده بود)، مشکلات اقتصادی و هسته‌ای جهان را حل می‌کردند (برجام و دست دادن دونالد ترامپ با کیم جونگ اون)، و در سایه همکاری پکن و واشنگتن تروریسم و حتی پاندمیک‌ها مهار می‌شدند. به عبارت دیگر، اتحاد این دو"چیمریکایی" (چین + آمریکا) می‌ساخت که برای هر دو طرف برد-برد بود."

"نظریه‌پردازان دیگر، برخلاف نگاه خوشبینانه گروه اول، به تخاصم میان این دو می‌پرداختند و با رویکردی جنگ سردی، پیش‌بینی می‌کردند که در نهایت یکی از این دو ابرقدرت بر دیگری چیره می‌شود و آن موقع است که در جهانی یک قطبی، ابرقدرت برتر خط مشی برای آینده بشریت تعیین می‌کند. این نظریه‌پردازان رویکردی شبیه این ضرب المثل چینی داشتند که می‌گوید؛ تو می‌میری تا من بمانم..."

جان پامفرت در ادامه به این واقعیت اشاره کرده که در چند دهه گذشته کمتر نظریه‌پردازی دنیایی را ترسیم کرده که هیچ کدام از این دو ابرقدرت در آن رهبری جهان را به دست ندارند."نحوه عملکرد چین و آمریکا در جریان همه‌گیری کرونا این فرصت را ایجاد کرده که در این باره هم فکر کنیم. این که آیا ممکن است نه واشنگتن و نه پکن دیگر توانایی رهبری جهان را نداشته باشند؟ و اگر چنین فردایی پیش بیاید آن وقت چه کسی جایگزین این دو خواهد شد؟"

سردبیر سابق واشنگتن‌پستدر پکن در ادامه به پنهان‌کاری، سانسور، سرکوب و نحوه مدیریت تحکمی و اقتدارگرایانه پکن در جریان شیوع کرونا در ووهان و دیگر نقاط چین اشاره کرده و همزمان نحوه عملکرد دولت دونالد ترامپ در آماده شدن برای مقابله با این اپیدمی را مرور کرده که چه طور انکار و کم اهمیت شمردن این بحران از سوی آقای ترامپ و یا مثلا تاخیر چند هفته‌ای در تهیه تست کرونا و سوءمدیریت در نیویورک چه گونه هم پکن و هم واشنگتن را در برابر کرونا مستاصل نشان داده است.

پرزیدنت ترامپ: گروه انتیفا به عنوان یک سازمان تروریستی تعیین خواهد شد مصاحبه‌ای که حذف شد؛ انتقاد دریادار سیاری از دخالت نیروهای مسلح در اقتصاد و سیاست | DW | 01.06.2020 واکنش روسیه به پرتاب دراگن: «هیجان جنون‌آمیز» ترامپ را درک نمی‌کنیم

"باید تاکید کنم که میان ناکامی دولت چین و ناکامی دولت آمریکا تفاوت وجود دارد. ایالات متحده همچنان یک کشور آزاد است که موضوع نحوه عملکرد دولت در برابر کرونا به طور علنی و روزانه مورد بحث و نقد رسانه‌هاست و بدون سانسور پیش می‌رود و این با نحوه عملکرد پکن در برابر انتقادها متفاوت است. با وجود این هیچ کدام از دو کشور نمی‌توانند ادعا کنند که کارنامه آنها در مقابله با کرونا ارزش تقلید از سوی دیگران را دارد... در برابر، کشورهای دیگری هستند که بسیار بهتر عمل کرده‌اند؛ در آسیا کره جنوبی و تایوان الگوی موفقی بودند. در دنیای غرب هم، آلمان و کانادا خیلی بهتر عمل کردند و توانستند ضمن حفظ سلامت مردم خود، از اقتصاد کشورشان هم تا حدود زیادی محافظت کنند."

"در نظر گرفتن این تفاوت‌ها اهمیت دارد. این که ملت‌ها از زیر مصائب کرونا - که ممکن است برای یک نسل یک بار پیش بیاید - چگونه بیرون بیایند، بر فردای نظم جهانی اثر خواهد گذاشت. برای آمریکایی‌ها و چینی‌هایی که فکر می‌کنند این دو کشور همچنان در راس هرم رهبری جهان باقی خواهند ماند - چه متحد و چه منفرد - ممکن است دنیای بعد از کرونا یک شوک بزرگ به همراه آورد و آن این که متوجه شوند دنیا دیگر به هیچ‌کدام از این دو تعلق ندارد."

یادداشت واشنگتن‌پست درباره عملکرد واشنگتن و پکن در مواجهه با همه‌گیری کرونا در حالی منتشر شد که مقام‌ها در آمریکا طی دو روز سه شنبه و چهارشنبه (هفتم و هشتم آوریل) شاهد ثبت رکورد بیشترین جان باخته (۲۰۰۰ نفر ظرف هر ۲۴ ساعت) بودند و تعداد مبتلایان به کووید۱۹ در جهان هم عصر چهارشنبه از مرز یک و نیم میلیون نفر گذشت.

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

تو پلاسما بخواه کیه که بده! همه که ملت ایران نیستن با یک فراخوان برای اهدای پلاسما صف بکشن! خوبه یک آمار از میزان اهدای پلاسما بعد از این معجزه بگیرید تا ببینیم چه خبره! راستی این معجزه یک ماه پیش توی ایران رخ داده بود، پس دیگه برا آمریکایی ها معجزه نیست، تکراریه😂 آره.تو ایران ک خیلی وقته شروع کردن و 200 تا آدم با پلاسمای خون خوب کردن. ایشالله ک وضع بیمارستانا و بهداشتی و مهمتر از بقیه فرهنگیشون بهتر بشه.آخه زشته آدم برا ای ک از همسایش در امان باشه بره تفنگ بخره.ایشالله ک لوازم بهداشتی هم هرچه زودتر مردم خودجوش خودشون کمک کنن به ساختنش

در ایران تقریبا 30 روزه که دارن از طریق پلاسما درمان میشه که در ایران معجزه نیست ولی در آمریکا معجزست؟ 🤔🤔 مگه میشه😂😂 فعلا معجزه یعنی ایران که بشتر درمانهارو داشته و جهنم یعنی آمریکا و انگلیس که چهره ی بزک کردشون در بحران کرونا به لجن کشیده شده☺ اگه این برا شما معجزه س برا ما خاطره س در ایران این روش انجام شده و جز پروتکل درمانی بوده

ما یک ماه ازشون جلوتریم، ایران وقتی پلاسما درمانی میکنه و خیلیا بهبود پیدا میکنن نمیگین معجزه ولی آمریکا که هنوز شروع نکرده میگین معجزه در راه است. آمریکا فعلا کمبود جنس و دستمال توالت و ماسک و گان پزشکی رو برطرف کنه بعد بره دنبال معجزه😂😂😂 غرب_بدون_روتوش معجزه تون واس ما خاطره س گل من ✌😂😎 ایران که از یه ماه پیش داره معجزه میکنه

تازه رسیدین به حدود یک ماه پیش ایران در استفاده از پلاسما در درمان بیماران کرونایی.😂😂😂 ایران چن هفتس داره درمان با پلاسما رو شروع کرده بود لالمونی گرفته بودید حالا که امریکا شروع کرد شد معجزه ؟؟ تف معنی معجزه رو هم فهمیدیم :) خسته نباشن واقعا. ايران خيلي وقته شروع كرده ایران خیلی وقته تو‌ حوزه پلاسما براى درمان كرونا ورود کرد چرا اون موقع حرف از معجزه نزدی حمالِ ملکه؟

پلاسما فرز رو که تو ایران خیلی وقته دارن انجام میدن به عنوان راهی برای درمان این بیماری! در ایران و در بیمارستان مسیح دانشوری از حدود یک ماه قبل انجام شده است تمام پروپاگاندایی که این همه سال درمورد مدینه ی فاضله ی غرب درست کردین با این ویروس و ظرف مدت کمتر از یماه از بین رفت، این جوریه که اندکی از حق مقداذ زیادی از باطل رو میشوره و میبره. جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا

معجزه اصلی اینجاست😀 درمان با پلاسما که خیلی وقته ما تو ایران انجام میدیم ، معجزه تون تاریخ انقضاش قبل تولید تمام شده 😂😂 وقتی ایران ازین روش استفاده میکرد معجزه نزدیک نبود. این روش روباه پیر و کمپانی شایعه پراکن و هجمه ساز بی بی سی هست که دستاوردهای مردم ایران رو ناچیز و غربی ها رو معجزه جلوه بده ThePromisedSaviour

بسیاری از دانش پژوهان علوم پزشکی و درمانی در سراسر جهان در تلاشی وقفه ناپذیر در کارند و بی بی حرف از (معجزه) میزند! زهی بیخردی. شماها انقدر در تلقین سیاست خرافات و معجزه و امداد غیبی و....دچار اعتیاد شدید که این بخش از تلاش بشر به کمک علم روز را هم معجزه مینامید!!!! تو انگلیس هم از این کارها میکنید یا فقط برای ایران از این کارها بلدید؟!

اونوخ میگن امام رضا و معصومعه و زینب و رقیه و صغری و کبری و عباس و حسن و حسین ... شفا نمیدن! پس این چیه؟! اهان ...این طب امام جعفر صادقه ، بجون فاطی اگه دروغ بگم! جاده ای که اونا دارن توش قدم میزارن،محقق های ایرانی یه ماه قبل اسفالتش کردن داداچ. زور نزن.پلاسماش هم از مریضای بهبود یافته میگیرن زرنگ. رسانه_بیطرف

کلی انسان وقت زمان گذاشتن که این شیوه‌ی درمان بوجود بیاد که شما بهش بگی معجزه؟ تو ایران یه ماه انجام میشه 😅🤣😅🤣😅😅🤣😅🤣 پر پدر، وقتی ایران داشت با پلاسما درمان میکرد لالمونی گرفتی آمریکا که شاشید توی این کیسه ها شد معجزه؟ نظم نوین جهانی و نظام ظالم سرمایه داری در حال فروپاشی است ، منجی عالم در راه است. The new world order and the oppressive capitalist system are collapsing, the Saviour of the world is on the way. ThePromisedSaviour

باید دید با چه روشهایی اینکارو می کنند... چرا که نه ، دانشمندان تلاش می کنند و قطعا به نتیجه می رسند 🙏🏼🙏🏼🙏🏼 پاسخ: نُچ درمان با پلاسما در ايران ك خيلي وقت صورت ميگيره، همين از همه كساني ك خوب شدن خواسته شده پلاسما خونشون اهدا كنن ، ولي انگار به اندازه كافي كار ساز نيست

زنده شدن امید در بریتانیا در پی کاهش شمار مرگ و میر ناشی از کروناپس از هفته‌های سراسر تاریک و هراس، امیدی دوباره برای بریتانیایی‌ها زنده شد و این کشور بار دیگر شاهد

ناکامی چین؛ از سرگیری تاخت و تاز کرونا و نگرانی از مبتلايان بدون علائم بیماریپس از بروز تعادل نسبی در میانگین موارد ابتلاء و مرگ و میر در چین به نظر می رسد این ویروس بار دیگر چجوری تعداد اونایی که علائم ندارن رو شمردن؟ این چه تیتر مسخره ایه. متن خبر نوشته خارجی ها که به چین میرن امارشو بردن بالا

سازمان مجاهدین خلق : شمار جانباختگان کرونا در ایران به بیش از 20 هزار نفر رسیدسازمان مجاهدین خلق ایران، که بخش مهمی از اپوزیسیون رژیم جمهوری اسلامی ایران را تشکیل می دهد، شامگاه 🤣😂🤣😂🤣😂 یعنی گروهک تروریستی منافقین میخواد بگه کرونا رکورد اونارو در ادم کشی زده؟ من که بعید میدونم چون ویروس کرونا شرف داره کودکانو نمیکشه ولی منافقین شرف نداشتن زن باردار میکشدن افتابه گرفتي ب بن سلمان با اين منبع خبريت

دست‌کم 300 هزار و 600 نفر در جهان از کرونا بهبود یافتندتاکنون 300 هزار و 601 نفر از افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا «کووید-19» در سراسر جهان بهبود یافتند. - خبرگزاری آناتولی

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 1 میلیون نفر گذشتشمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا «کووید-19» در سراسر جهان به 1 میلیون و 10 هزار و 193 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

واقعیت‌هایی از داخل ایران| خسارت کرونا در ایران ۷۵ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شودمنبعی که خبرارو از ایران میده سوراخ بوده نه تنها پودر شوینده و کلا مواد شوینده کم نشده بلکه تولیدات ان به شدت افزایش پیدا کرده و کارخانه جات سه شفیت کار میکنند