در درگیری شدید در نزدیکی مسجدالاقصی چند فلسطینی مجروح شدند | DW | 11.08.2019

20/05/1398 04:04:00 ب.ظ

با همزمانی دو روز مهم یهودیان و مسلمانان درگیری‌های شدیدی میان پلیس اسرائیل و فلسطینی‌ها در نزدیکی مسجد الاقصی رخ داد. رسانه‌های اسرائیلی و جمعیت هلال احمر از مجروح شدن چند فلسطینی خبر داده‌اند.

با همزمانی دو روز مهم یهودیان و مسلمانان درگیری‌های شدیدی میان پلیس اسرائیل و فلسطینی‌ها در نزدیکی مسجد الاقصی رخ داد. رسانه‌های اسرائیلی و جمعیت هلال احمر از مجروح شدن چند فلسطینی خبر داده‌اند. دیوار ندبه مهم‌ترین بخش بازمانده از معبد سلیمان در محوطه پرستشگاه اورشلیم است که از مهم‌ترین نیایشگاه‌های یهودیان به شمار می‌رود و ساخت آن به سده‌های قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد.

برگزاری این مراسم در روز یک‌شنبه ۱۱ اوت (۲۰ مرداد) با عید قربان همزمان شده که به مناسبت آن شمار کثیری از مسلمانان برای اقامه نماز به سمت مسجد الاقصی حرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پلیس اسرائیل برای جلوگیری از برخورد و درگیری، راه ورود یهودیان به منطقه اطراف مسجد الاقصی را بسته بود اما شماری از مسلمانان که ظاهرا بیشتر فلسطینی بوده‌اند به خاطر نگرانی از عبور یهودیان از موانع دست به تظاهرات زدند.

اعمال محدودیت برای یهودیان مسجد الاقصی در شرق اورشلیم واقع شده و یهودیان فقط اجازه دارند در ساعت‌های مشخصی وارد این منطقه شوند و پلیس برای جلوگیری از تنش و تشنج اجرای مراسم مذهبی در این محل را برای آنها ممنوع اعلام کرده است. این مسجد پس از مکه و مدینه سومین مکان مقدس برای مسلمانان محسوب می‌شود. headtopics.com

پلیس اسرائیل می‌گوید پس از آن‌که مسلمانان به حرکت‌های اعتراضی و سر دادن شعارهای تحریک‌آمیز ادامه داند تصمیم به متفرق کردن آنها گرفته‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

در تیراندازی سربازان اسرائیلی در نوار غزه چهار فلسطینی کشته شدند | DW | 10.08.2019ارتش اسرائیل اعلام کرده است که چهار فلسطینی که قصد عبور از موانع مرزی نوار غزه با اسرائیل را داشتند، کشته شده‌اند. طبق گفته ارتش اسرائیل مردان فلسطینی به سلاح‌های سنگین مسلح بوده‌اند. رژیم صهیونیستی ،اول و آخرش رو بادروغ بستن . نطفه اش با ظلم و جنایت و دروغ بسته شده . اون احمقها از این دروغها میگن ،موندم که شما دویچه ای ها چرا انتشار میدید ؟ برای حمایت از یک رژیم جعلی و تروریستی خودتون و کشورتون و و و همه رو بی ارزش کردید .دیگه گوش شنوایی برای دروغتان نیست . سلاح سنگین به چی میگین مثلا سنگ یوده یا چی همه تروریستها را به درک واصل کنید

تنش در نماز عید قربان؛ ۱۴ فلسطینی‌ در درگیری با نیروهای اسرائیلی مجروح شدندبیت المقدس روز یکشنبه همزمان با برگزاری نماز عیدقربان به صحنه درگیری فلسطینیان و پلیس اسرائیل تبدیل شد. مگر عید قربان فردا نیست .چرا مسلمانان اینقدر با هم تفاهم دارند؟ آیا پلیس رژیم صهیونیستی ناقض حقوق_بشر نیست؟ یک پلیس در ایران به یکنفر تذکر شفاهی میده هزار جور براش خبر سازی می کنید.

بازداشت چند نیروی نظامی در رابطه با حادثه تیراندازی در محمود آباد مازندرانبنابر اعلام دادستان نظامی استان مازندران چند تن از کارکنان پایگاه هوایی ارتش در محمودآباد و در ارتباط با حادثه تیراندازی روز گذشته که منجر به کشته شدن دو نفر شد، بازداشت شده‌اند. به گفته وی دلیل اصلی وقوع این حادثه 'اختلاف ملکی بین اهالی منطقه بیشه کلا و پایگاه هوایی ارتش' بوده و عوامل پایگاه ارتش نسبت به اجرای حکم قضایی ممانعت کرده بودند. مملکت خر تو خره... ارتشی ها رو دستگیر کردین؟ اون زمین خوارا رو میگرفتین MazandaranN الحق اسمت رادرست گذاشتن آیت الله بی بی سی مردم کشته ومجروح شدندومردم بازداشت شدندخجالت نمیکشی ومیگوی چندنیروی نظامی بازداشت شدند تاکی می خواهی دروغ و دغل برای آخوندهای حرامزاده ببافی یعنی واقعا نمیفهمی ویاپول های طیب وطاهر نمیگذاره بفهمی شرمت باد آیت الله بی بی سی خدایا سرزمین مارو از هرج ومرج و فقر و تنگدستی بلایا محفظت بفرما😢😢

حمله مسلحانه به مسجدی در نزدیکی پایتخت نروژ یک زخمی بر جای گذاشتپلیس نروژ اعلام کرد که حمله مسلحانه بامداد روز شنبه به مسجد النور در نزدیکی اسلو، پایتخت این کشور یک زخمی بر جای گذاشته است خدا لعنت کند اون کس که با اسلام بده

چهار فلسطینی در مرز نوار غزه به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی کشته شدندنوار غزه به خصوص مناطق واقع در طول موانع مرزی با اسرائیل از مارس ۲۰۱۸ صحنه اعتراض ها و تجمع های هفتگی است که عموما به درگیری و خشونت های مرگبار منجر می شود.

چند تن از کارکنان پایگاه هوایی ارتش در محمودآباد بازداشت شدندبه دنبال حادثه درگیری روز شنبه در محمود آباد، دادستان نظامی استان مازندران توضیحاتی در این باره ارائه کرد.