در دولت تدبیر و امید حقوق معلمان 4 برابر شد

23/09/2019 11:10:00 ق.ظ

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم مسئولیت پذیری دانش آموزان،‌ گفت: آینده کشور از آن دانش آموزان امروز است و این دانش آموزان به عنوان نسل‌های سوم و چهارم انقلاب باید آینده کشور را بسازند.

روحانی: *از آغاز دولت یازدهم بودجه آموزش و پرورش از ۱۵هزار میلیارد تومان به ۴۶ هزار میلیارد تومان افزایش یافت *در دولت تدبیر و امید حقوق معلمان ۴ برابر افزایش یافته است *دولت در حد توان و امکانات تلاش کرده تا مدرسه بهتر و حقوق بیشتر برای معلمان آماده کند

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم مسئولیت پذیری دانش آموزان،‌ گفت: آینده کشور از آن دانش آموزان امروز است و این دانش آموزان به عنوان نسل‌های سوم و چهارم انقلاب باید آینده کشور را بسازند.

وی افزود:‌ امروز مهم آن است که در کنار تلاش معلمان، دانش آموزان و خانواده‌ها و همچنین دولت به این فکر کنیم که کمبودهایی که باید جبران شوند، کدام هستند. ما از لحاظ دولت، تمام تلاشمان این است که وزارت آموزش و پرورش و بخش‌های مدیریتی و آموزشی همه بتوانند آماده کار شوند و محیط‌های درس و مدرسه آماده باشند. همچنین ساخت مدارس و تجهیز و آماده سازی آنها و استخدام معلمان از دیگر وظایفی است که بر عهده دولت قرار دارد.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: تهیه بودجه آموزش و پرورش و پرداخت به موقع آن از دیگر وظایف دولت در زمینه آموزش و پرورش به شمار می‌رود. یاری کردن معلمان عزیز و بزرگوار تا حد امکان از دیگر مسئولیت های ما محسوب می‌شود.وی با اشاره به وضعیت حقوق معلمان گفت: از آغاز دولت یازدهم بودجه آموزش و پرورش از 15 هزار میلیارد تومان به 46 هزار میلیارد تومان افزایش یافت. یعنی این بودجه سه برابر شد. همچنین حقوق معلمان نیز که به طور متوسط در سال 92 یک میلیون و 300 هزار تومان بود، امروز به طور متوسط به 4 میلیون و 100 هزار تومان رسیده است. یعنی در طول 6 سال گذشته حقوق معلمان تقریبا به 4 برابر افزایش یافته است و دولت در حد توان و امکانات تلاش کرده تا مدرسه بهتر و حقوق بیشتر برای معلمان و تلاش بیشتری برای تدوین کتب درسی و همچنین محیط مناسبی برای آموزش و پرورش دانش آموزان آماده کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

😂😂😂😂😂😂😂😂😂 دفتر40 برگ بیست هزار تومن و بابت افزایش بوجه شما ثبت نام مدارس دولتی پولیه حداقل راهی کردن بچه به مدرسه دومیلیون تومان حالا فشر فقیر بی سواد میشه همونی که شما می خواید خفه شو گروني شده ٨ برابر

توزیع لوازم التحریر در بین دانش آموزان در غازی عنتب ترکیه

شمنی که می‌خواست پوتین را برکنار کندمخالفان دولت روسیه این روزها در گروه های متنوع و با اعتقادات گوناگون ظاهر می شوند.

ادامه اعتراضات در هنگ کنگ| دو ایستگاه حمل و نقل در خط تندروی فرودگاه بسته شددر ادامه اعتراضات در هنگ کنگ گزارش‌ها حاکی از برگزاری تجمعاتی در مقابل یک مرکز خرید در حومه منطقه شاتین است. همچنین مقامات هنگ‌کنگ روز یکشنبه ۳۱ شهریور دو ایستگاه در خط تندروی فرودگاه را بستند تا مانع احتمالا بخاطر داشتن سلاح اتمی، یا عدم ورود بانوان ب ورزشگاه، یا مشکلات معیشتی، یا تهدید اسرائیل و... هست😂 بازهم تنش آفرینی آمریکا و انگلیس

نفتکش انگلیسی توقیف شده در ایران امروز آزاد می‌شودمالک استنا ایمپرو مدعی شد؛ نفتکش انگلیسی توقیف شده در ایران امروز آزاد می‌شود

۴ سناریوی بحران سیاسی اسرائیل؛ از دولت وحدت ملی تا انتخابات سومبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر کنونی اسرائیل و رهبر حزب لیکود و بنی گانتس، رهبر حزب «آبی و سفید» هیچ کدام برای تشکیل دولت ائتلافی آینده مسیر همواری را در پیش ندارند.

لیگ برتر فوتبال| برتری پرسپولیس برابر استقلال با تعویض طلایی و دست‌های بیرانوند/ سرمای پاییز با دربی 90 شروع شد- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnimلیگ برتر فوتبال| برتری پرسپولیس برابر استقلال با تعویض طلایی/ سرمای پاییز با دربی ۹۰ شروع شد تیم فوتبال پرسپولیس در دیداری که سرد و بی‌روح بود با برتری برابر استقلال دربی ۹۰ پایتخت را فتح کرد

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح دوشنبه در آیین بازگشایی مدارس در سال تحصیلی 99-98 که در مدرسه دخترانه شاهد حضرت خدیجه (س) منطقه 18 تهران برگزار شد با بیان اینکه آغاز مهر به عنوان عید نوروز  علم و دانش و تحقیق و حرکت در مسیر پیشرفت و توسعه است، اظهار کرد:‌ برای ما امروز یک روز به یاد ماندنی است.شهرداری غازی عنتاب ترکیه میان پنج هزار دانش‌اموز لوازم التحریر و کیف توزیع کرد.به تازگی خبری درباره دستگیری یکی از منتقدان سرسخت ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه منتشر شد که می خواست با کمک ارواح و خداوند به کار رهبر کرملین پایان بدهد.شهریور ۳۰, ۱۳۹۸ وزیر دفاع ایالات متحده: به دستور پرزیدنت ترامپ، آمریکا به عربستان سعودی تعداد معدودی نیرو اعزام می‌کند مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده اعلام کرد، به دستور پرزیدنت ترامپ، آمریکا تعداد معدودی نیروی نظامی به عربستان سعودی اعزام می‌کند.

برای دانش آموزان نیز آغاز هر سال تحصیلی یک روز به یاد ماندنی از آن سال تحصیلی محسوب می‌شود. همچنین اول مهر برای والدین دانش آموزان که از هفته‌ها و ماه ها قبل تلاش می‌کنند تا فرزندانشان را آماده‌ آغاز سال تحصیلی کنند یک روز به یاد ماندنی محسوب می‌شود.09. وی افزود:‌ امروز مهم آن است که در کنار تلاش معلمان، دانش آموزان و خانواده‌ها و همچنین دولت به این فکر کنیم که کمبودهایی که باید جبران شوند، کدام هستند. اولگ بولدیرو، خبرنگار بی بی سی از سیبری گزارش می‌دهد. ما از لحاظ دولت، تمام تلاشمان این است که وزارت آموزش و پرورش و بخش‌های مدیریتی و آموزشی همه بتوانند آماده کار شوند و محیط‌های درس و مدرسه آماده باشند. فاطمه شاهین شهردار غازی عنتب طی سخنانی در این مراسم گفت که آرزومندیم غازی عنتب در خصوص آموزش به سطح برتر برسد. همچنین ساخت مدارس و تجهیز و آماده سازی آنها و استخدام معلمان از دیگر وظایفی است که بر عهده دولت قرار دارد. در کنار وزیر دفاع، رئیس ستاد مشترک ارتش نیز حضور داشت.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: تهیه بودجه آموزش و پرورش و پرداخت به موقع آن از دیگر وظایف دولت در زمینه آموزش و پرورش به شمار می‌رود. وی ضمن تبریک سال جدید تحصیلی به دانش آموزان و معلمان اظهار داشت که در مدت زمامداری خود همیشه کودکان را در مرکز توجه‌ قرار داده‌ایم. یاری کردن معلمان عزیز و بزرگوار تا حد امکان از دیگر مسئولیت های ما محسوب می‌شود. وی با اشاره به وضعیت حقوق معلمان گفت: از آغاز دولت یازدهم بودجه آموزش و پرورش از 15 هزار میلیارد تومان به 46 هزار میلیارد تومان افزایش یافت. در این راستا با آغاز سال تحصیلی جدید برای تامین نیاز‌های دانش آموزان نیز وارد عمل شدیم. یعنی این بودجه سه برابر شد. همچنین حقوق معلمان نیز که به طور متوسط در سال 92 یک میلیون و 300 هزار تومان بود، امروز به طور متوسط به 4 میلیون و 100 هزار تومان رسیده است. همانطوری که گفته شد در صورت نیاز، ما گزینه‌های نظامی زیادی داریم.

یعنی در طول 6 سال گذشته حقوق معلمان تقریبا به 4 برابر افزایش یافته است و دولت در حد توان و امکانات تلاش کرده تا مدرسه بهتر و حقوق بیشتر برای معلمان و تلاش بیشتری برای تدوین کتب درسی و همچنین محیط مناسبی برای آموزش و پرورش دانش آموزان آماده کند. رئیس جمهور در ادامه با اشاره به نقش خانواده‌ها در آموزش و پرورش دانش آموزان، خاطرنشان کرد:‌ بی تردید همه آرزوی خانواده‌ها موفقیت دانش آموزان‌شان است. خوب درس خواندن و یاد گرفتن و آماده شدن برای طی کردن پله‌های ترقی در آینده مسئولیت دانش آموزان است. وی با بیان اینکه دانش آموزان امروز نسل‌های سوم و چهارم انقلاب هستند، ادامه داد:‌ نسل‌های اول و دوم انقلاب در حال به پایان رساندن مسئولیت و ماموریت‌شان هستند و این دانش آموزان امروز هستند که باید آینده کشور را بسازند. خانواده‌ها و آموزش و پرورش باید دانش آموزان را یاری کنند و اگر دانش آموزان در مدارس خود مشکلی دارند حتما خانواده‌ آنها باید مسئولان مدرسه را بدون تعارف در جریان بگذارند. وی در این توئیت افزود که با وجود همه درخواست‌ها برای کاهش تنش، ایران حالا یک حمله بی‌سابقه را علیه عرضه انرژی جهان انجام داده است و هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که حملات از سوی یمن باشد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی دربخش دیگری از سخنرانی خود به مناسبت آغاز سال تحصیلی مدارس به نقش معلمان در  تعلیم و تربیت نسل‌های مختلف جامعه اشاره و اظهار کرد: بار اصلی و سنگین‌ترین بار کشور بر دوش معلمان است، آنها آینده کشور را می‌سازند و آنها مدارس را آماده می‌کنند. وی ادامه داد: زحمات معلمان غیر قابل جبران است. معلمان باید برای دانش آموزانشان همچون پدر و مادر باشند و دانش آموزان را همچون فرزندانشان عزیز بدانند. معلمانی موفق هستند که به کارشان و همچنین آموزش و تربیت بچه‌ها عشق دارند و از این که می‌بینند فرزندان کشور چیزی آموخته‌اند و راهی را یاد گرفته‌اند و به کمالات اخلاقی این فرزندان افزوده اند، احساس رضایت می‌کنند. روحانی تاکید کرد:‌ در کنار معلمان به عنوان بالاترین رکن آموزش و پرورش و خانواده‌ها و دولت، برای کیفیت تحصیل دانش آموزان یک چیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و آن محیط مدارس است. همچنین دولت پرزیدنت ترامپ در راستای سیاست فشار حداکثری، تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال کرده است.

محیط مدرسه باید برای دانش آموزان لذت بخش باشد و خیلی مهم است که وقتی  دانش آموزان به اول مهر نزدیک می‌شوند احساس کنند که به روز خوشحالی‌شان نزدیک می‌شوند یا خدای نکرده در حال نزدیک شدن به روز سختی و مشکلات هستند. بسیار مهم است که آنها در آغاز مهر بگویند به به بجای این که بگویند وای وای . رئیس جمهور تاکید کرد:‌ ما دلمان می‌خواهد که کاری کنیم تا دانش آموزان از اول شهریور در عشق رسیدن به اول مهر باشند، همانطور که در اوایل خرداد به فکر تعطیلات تابستان هستند، در اول شهریور به فکر آغاز مهر باشند. وی با تاکید بر اینکه دانش آموزان باید نسبت به آینده خود احساس مسئولیت داشته باشند، گفت: مهم است که دانش آموزان احساس کنند در آینده یک معلم خوب، یک پزشک حاذق یا یک استاد دانشگاه یا این که یک مدیر عالی رتبه نظام و مهندس خوب و یا دکتری خوب در رشته‌های مختلف باشند؛ چرا که این آینده هدف مهم و آینده زندگی و خانواده‌ آنها نیز محسوب می‌شوند. به گزارش ایسنا، رئیس جمهور در ادامه صحبت‌های خود به طرح پرسش مهر امسال پرداخت و گفت: پرسش مهر امسال از دانش آموزان این است که آیا محیط مدرسه یک محیط دلپذیر و دلخواه و شاد و پرنشاط برای دانش آموزان است؟ اگر این گونه است و محیط مدارس پرنشاط است، برای ما بنویسید که چه کار باید بکنیم تا این محیط، محیطی شاداب‌تر و دلپذیرتر و امن‌تر برای شما دانش آموزان باشد. برخی از این شروط شامل توقف حمایت از تروریسم و خودداری از اقدامات مخرب در منطقه نظیر حمایت از حزب الله لبنان و دخالت در کشورهای منطقه است.

روحانی ادامه داد: اگر دانش آموزان سر کلاس درس با معلمان خود رابطه نزدیک پدری و مادری برقرار کنند و به عنوان فرزندان معلمان خود باشند، محیط مدرسه به محیط رشد و تعالی و آموزش تبدیل خواهد شد. در آن زمان است که پیشرفت علمی ما بسیار سریع‌تر صورت می‌گیرد. رئیس جمهور خطاب به دانش آموزان سراسر کشور گفت: برای ما بنویسید که محیط مدرسه از نظر شما چگونه است و دولت، معلمان و خانواده‌ها باید چه کاری انجام دهیم تا محیط مدرسه برای دانش آموزان دلپذیرتر و شادتر باشد و شما در این محیط احساس رفاقت و دوستی کنید. وی در ادامه با مخاطب قرار دادن دانش آموزان تاکید کرد:‌ نگذارید یک نفر محیط کلاس را تبدیل به محیط دو قطبی کند که در آن یک عده مورد خنده و استهزاء عده‌ای دیگر قرار بگیرند و عده‌ای در کلاس احساس کنند که درس را خوب فهمیده‌اند و در امتحانات نمرات بالا بیاورند و عده‌ای دیگر احساس کنند که توان چنین کاری را ندارند. روحانی در پایان تاکید کرد:  همه باید همدیگر را یاری کنیم تا در مدرسه‌ای پرنشاط و معلمان خوب بتوانیم آینده خوبی برای ایران بسازیم.

انتهای پیام .