در حمله شبه‌نظامیان طالبان در شمال افغانستان ۱۰ تن کشته شدند

13/07/2020 07:53:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

طالبان, افغانستان

در حمله شبه‌نظامیان طالبان در شمال افغانستان ۱۰ تن کشته شدند در جریان حمله شبه‌نظامیان طالبان به یک مجتمع دولتی پس از انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در شمال افغانستان ، ۱۰ تن کشته شده و شماری هم زخمی شدند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

در جریان حمله شبه‌نظامیان طالبان به یک مجتمع دولتی پس از انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در شمال افغانستان، ۱۰ تن کشته شده و شماری هم زخمی شدند.به گزارش خبرگزاری رویترز،‌ این حمله روز دوشنبه ۲۳ تیر ماه در استان سمنگان روی داد. محمد صادق عزیزی، سخنگوی دولت محلی، در این باره گفت: «این حمله‌ای پیچیده است که با انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده، شروع شد.»

او افزود این حمله با کشته شدن شبه‌‌نظامیان در جریان درگیری با نیروهای امنیتی افغانستان، پایان یافت. استاندار سمنگان اعلام کرد در این درگیری ۵۴ تن زخمی شدند.خبرهای بیشترشماری از نمایندگان جمهوریخواه خواستار واکنش «قاطع و سریع» دولت آمریکا به فعالیت‌های خصمانه رژیم پوتین در افغانستان شدند

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

'حمله شبه‌نظامیان' به کاروان تجهیزات آمریکایی در عراق | DW | 12.07.2020بنابر گزارش‌ها چند کامیون حامل خودرو و تجهیزات نظامی آمریکا در استان دیوانیه در مرکز عراق هدف حمله قرار گرفتند. یک نشریه اسرائیلی حمله‌کنندگان را شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی در عراق معرفی کرده است.

کشته شدن 14 نیروی امنیتی افغان در حمله طالبان در ولایت قندوزچهارده تن از نیروهای امنیتی افغان در حمله همزمان شبه‌نظامیان طالبان به پاسگاه‌های نیروهای مسلح و پلیس در ولایت قندوز کشته شدند

آتش‌سوزی در فاز دوم پتروشیمی تندگویان در ماهشهر؛ آتش «مهار شده است»فاز دوم پتروشیمی تندگویان در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، عصر روز یکشنبه دچار آتش‌سوزی شد. روابط عمومی پتروشیمی تندگویان اعلام کرد که این آتش‌سوزی « مهار» شده و «شرایط تحت کنترل قرار گرفته است»

موارد جدیدی از ابتلا به کووید۱۹ در منطقه پرجمعیت ادلب در سوریه گزارش شده است🔺موارد جدیدی از ابتلا به کووید۱۹ در منطقه پرجمعیت ادلب در سوریه گزارش شده است ⚡️ یک گروه نظارت در سوریه روز شنبه ۲۱ تیر گزارش داد که دست کم دو پزشک دیگر در بیمارستان ادلب در شمال غربی سوریه، که در دست مخالفان رژیم سوری است، به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند.

کرونا در ایران؛ تهران در وضعیت قرمز، مرگ ۹۷ نفر در ۲۴ ساعت

مقاله چاووش‌اوغلو در پولیتیکو در انتقاد از رویکرد اتحادیه اروپا در قبال آنکاراوزیر امور خارجه ترکیه در مقاله‌ای برای نشریه پولیتیکو از رویکرد برخی از کشورهای اتحادیه اروپا در مورد آنکارا انتقاد کرد. - خبرگزاری آناتولی

نیروهای امنیتی افغانستان (عکس از آرشیو) در جریان حمله شبه‌نظامیان طالبان به یک مجتمع دولتی پس از انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در شمال افغانستان، ۱۰ تن کشته شده و شماری هم زخمی شدند.یکی از پایگاه‌های مورد استفاده نیروهای آمریکایی در عراق، عکس از آرشیو نشریه"جروزالم پست" یک‌شنبه ۲۲ تیر (۱۲ ژوئیه) از انتشار گزارش‌ها و ویدئوهایی در شبکه مجازی مبنی بر حمله به یک کاروان خودروهای سنگین و یدک‌کش خبر داد که ظاهرا تجهیزاتی را به مقصد پایگاه‌های محل استقرار نیروهای آمریکایی و متحدانش در عراق حمل می‌کردند.13.روابط عمومی پتروشیمی تندگویان اعلام کرد که این آتش‌سوزی « مهار» شده و «شرایط تحت کنترل قرار گرفته است».

به گزارش خبرگزاری رویترز،‌ این حمله روز دوشنبه ۲۳ تیر ماه در استان سمنگان روی داد. محمد صادق عزیزی، سخنگوی دولت محلی، در این باره گفت: «این حمله‌ای پیچیده است که با انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده، شروع شد. بنابر این گزارش این نخستین حمله به خودروهای حامل تجهیزات آمریکایی در عراق نیست و مشابه آن در گذشته، از جمله در ماه فوریه نیز اتفاق افتاده است.» او افزود این حمله با کشته شدن شبه‌‌نظامیان در جریان درگیری با نیروهای امنیتی افغانستان، پایان یافت.. استاندار سمنگان اعلام کرد در این درگیری ۵۴ تن زخمی شدند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید این رسانه منسوب به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در صفحه توئیتر خود به بازنشر یک فیلم ویدئویی از کانال تلگرامی"صابرین‌نیوز"  اقدام کرد که چند خودرو در حال سوختن را نشان می‌دهد. خبرهای بیشتر شماری از نمایندگان جمهوریخواه خواستار واکنش «قاطع و سریع» دولت آمریکا به فعالیت‌های خصمانه رژیم پوتین در افغانستان شدند هشت تن از نمایندگان جمهوریخواه کنگره ایالات متحده که در جلسه بررسی اطلاعات مربوط به «ادعای تعیین جایزه توسط روسیه برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان» در کاخ سفید حضور پیدا کردند، واکنش قاطع و سریع دولت آمریکا علیه رژیم پوتین را خواستار شدند. در هفته‌های گذشته آتش‌سوزی‌های متعددی در مراکز صنعتی و شهری ایران رخ داده است.

. گزارش‌های متناقض درباره چگونگی حادثه درباره چگونگی این حادثه خبرهای ضد و نقیضی منتشر شده است.