در حوزه نفت گشایش‌های خوبی خواهیم داشت/ عده‌ای قضاوت غیرمنصفانه‌‌ای از برجام دارند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 103 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 44%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ربیعی در نشست خبری: در حوزه نفت گشایش‌های خوبی خواهیم داشت/ عده‌ای قضاوت غیرمنصفانه‌‌ای از برجام دارند

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ربیعی در نشست خبر خود با اشاره به دیدار نمایندگان با مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبریدر این دیدار بیاناتی فرمودند که راهگشا و آرام‌بخش ما بود.

وی خاطرنشان کرد: در هفته‌ای که گذشت مهمترین جلسه ما، جلسه سران سه قوه بود و ترسیمی از وضعیت اقتصادی و برنامه‌های رو به آینده در این جلسه مطرح شد. وی خاطرنشان کرد: دولت آمادگی دارد پیرامون مسائل مهمی چون تورم، مشکلات ارزی، تولید، مشکلات ناشی از تحریم و مسایل معیشتی و همه موارد مد نظر مقام معظم رهبری با همه توان و تعامل با دیگر قوا، راهکارهای اساسی برای برطرف کردن موضوعات اساسی ارائه دهد.

ربیعی با بیان این‌که ما ثابت کردیم چیزی برای مخفی کردن نداریم و همه جار و جنجال‌ها و همه تحریم‌های ملت ایران را در تمام این مدت آزرده است، عنوان کرد: این تحریم‌ها فقط به نیات سیاسی و برای تامین رضایت رژیم صهیونیستی و جنگ‌طلبان بهانه‌جو بوده است. ربیعی با بیان این‌که بدون برجام برای اثبات عدم پایبندی آمریکا به تعهداتش باید میلیون‌ها دلار هزینه می شد، گفت: هیچ کشوری را سراغ نداریم که بدون جنگ یا فروپاشی از ذیل فصل هفت شورای امنیت خارج شده باشد. از طرفی در سایه برجام دستاوردهای بزرگ هسته‌ای نیز به دست آمد که امروز دشمنان ما آرزوی نابود کردن آن را دارند.

وی یادآور شد: سازمان برنامه و بودجه هم مکلف شد ماهانه ۵ درصد از تخصیص بودجه دستگاه‌هایی را که متناسب با گزارش سازمان بورس اوراق بهادار نسبت به افزایش سهم شناور آزاد شرکت‌های مربوط‌شان اقدام نمی‌کنند، کاهش دهد. این بنای دولت هست تا با کوچک کردن خود سهم بیشتری از طریق بورس به مشارکت مردم در اقتصاد کشور بدهد.

سخنگوی دولت ادامه داد: همانگونه که در جلسات قبل سخنگویی هم اعلام کرده بودم، پیش‌بینی کرده بودم که حقوق بازنشستگان نزدیک به خواسته بازنشستگان خواهد شد، که خوشبختانه امروز شاهد هستیم افرادی که ۳۰ سال سابقه کار دارند و در ماه‌های گذشته یک میلیون و ۵۸۰ هزار تومان حقوق می‌گرفتند، این مبلغ به دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند.

ربیعی همچنین اظهار داشت: ما تجربه همکاری دیرینه در زمان جنگ تحمیلی علیه ایران با مرحوم حافظ اسد را داشتیم، در زمان جنگ هشت ساله صدام علیه ما، سوریه از کشورهایی بود که همکاری خوبی را با جمهوری اسلامی ایران داشت. این توافقنامه در حوزه‌های امنیتی و فنی و آموزشی است، همچنین در زمینه فعالیت‌ها و همکاری‌های اقتصادی در دوران بازسازی سوریه ما برای همکاری در این راستا با استفاده از تجهیزات تولید شده ایرانی اعلام آمادگی کرده‌ایم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پنج سالگی برجام؛ تاریخ های مهم باقی مانده از توافق اتمی چه روزهایی است؟در برجام دو دسته تاریخ و زمان بندی پیش بینی شده است. بخشی از این زمانبندی مربوط به نحوه اجرایی شدن توافق و لغو تحریم ها بود که سپری شده است و بخشی دیگر مربوط رفع تحریم های زماندار و کاهش نظارت های باقی مانده طی ۲۵ سال است که موعد یکی از مهمترین آنها بسیار نزدیک است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بورل در پنجمین سالگرد توافق هسته‌ای: امروز حفظ برجام از همیشه مهم‌تر استمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید نباید تصور کنیم در آینده فرصت دوباره‌ای برای حل و فصل برنامه هسته‌ای ایران پیدا خواهد شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ارائه راهکارهای عبور از بحران کرونا به مسئولان/ باید از دانشمندان و متخصصان کمک گرفترییس دانشگاه تهران از ارائه راهکارهای عبور از بحران کرونا به مسئولان خبر داد و گفت: باید از دانشمندان و متفکرانی که صاحب تخصص هستند، کمک گرفت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ایمنی حاصل از ابتلا به کرونا تنها چندین ماه پس از بهبودی تاثیر‌ دارد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ماسک از هر واکسنی برای پیشگیری از کرونا موثرتر استماسک از واکسن موثرتر است | جهانپور : واکسن کووید۱۹ در خوشبینانه ترین حالت می تواند تا ۷۵درصد در پیشگیری از این کرونا موثر باشد اما ماسک و رعایت فاصله‌گذاری و شست‌و شوی دست‌ها تا ۹۵درصد از خود و اطرافیانمان در برابر کرونا حفاظت می‌کند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

درخواست ده‌ها تن از میلیونرهای جهان از دولت‌ها: برای عبور از بحران کرونا «مالیات ما را افزایش دهید»🔺درخواست ده‌ها تن از میلیونرهای جهان از دولت‌ها: برای عبور از بحران کرونا «مالیات ما را افزایش دهید» ⚡️شماری از ثروتمندترین افراد جهان در نامه‌ای از دولت‌ها خواسته‌اند که از آنها مالیات بیشتری بگیرند و آن را صرف تلاش برای عبور از بحران کرونا کنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »