در جلسه اضطراری شورای امنیت درباره حمله اسرائیل به سفارت ایران چه گذشت؟

  • 📰 SharghDaily
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 68%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به گزارش شبکه شرق، نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله اسرائیل به کنسولگری سفارت ایران در سوریه، با انتقاد شدید و صریح کشورها از اقدامات اسرائیل برگزار شد. ساعتی پیش، نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، با حضور نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل برگزار شد.

به گزارش شبکه شرق، نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله اسرائیل به کنسولگری سفارت ایران در سوریه، با انتقاد شدید و صریح کشورها از اقدامات اسرائیل برگزار شد.

معاون نمایندگی ایران اضافه کرد: این جنایت همچنین آشکارا اصل اساسی مصونیت دیپلماتیک و کنسولی را نقض کرده، و همچنین ناقض کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱، کنوانسیون وین درباره روابط کنسولی ۱۹۶۳ و کنوانسیون پیشگیری و مجازات جرایم علیه افراد تحت حمایت بین‌المللی از جمله عوامل دیپلماتیک ۱۹۷۳ است.

سفیر و نماینده فرانسه در سازمان ملل در این نشست شورای امنیت، بدون محکوم کردن جنایت اسرائیل، خواستار خویشتن‌داری همه بازیگران منطقه در موضوع حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق شد که سخنان او واکنش سفیر روسیه را به همراه داشت که خطاب به او گفت: کنسولگری خودتان هم هدف قرار می‌گرفت، واکنش شما این بود؟

«گنگ شوانگ»، معاون نماینده دائم چین در سازمان ملل گفت: «مقامات اسرائیل باید فوراً حملات به اهدافی در لبنان و سوریه را متوقف کنند، چنین اقداماتی امنیت کل منطقه خاورمیانه را به خطر می‌اندازد.» نماینده الجزایر در نشست شورای امنیت نیز تصریح کرد: زمان‌بندی این حمله، در شرایطی که اسرائیل با فشار بین‌المللی برای آتش‌بس در غزه مواجه است، نشان‌دهنده بی‌اعتنایی عامدانه به درخواست کل جامعه بین‌الملل برای ترک خصومت‌ها است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 1. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جلسه اضطراری شورای امنیت درباره حمله اسرائیل به سفارت ایرانبه گزارش شبکه شرق، شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله اسرائیل به سفارت ایران در دمشق، تشکیل جلسه داد. روز دوشنبه «۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳»، اسرائیل ساختمان کنسولی سفارت ایران در جنوب غربی دمشق را مورد حمله هوایی قرار داد که در نتیجه این حمله، بخشی از ساختمان کنسولی سفارت ایران و اقامتگاه سفیر هدف قرار گرفت.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشقشورای امنیت سازمان ملل در مورد حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق جلسه اضطراری برگزار می‌کند.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

جلسه شبانه شورای عالی امنیت ملی درباره حمله به کنسولگری ایرانجلسه شورای عالی امنیت ملی درباره حمله به کنسولگری ایران برگزار شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تشکیل جلسه شورای امنیت برای بررسی حمله به کنسولگری ایران در دمشقمعاون نماینده دائم روسیه در شورای امنیت گفت که شورای امنیت، امروز (سه‌شنبه) برای بررسی حمله هوایی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی سفارت ایران در دمشق جلسه تشکیل می‌دهد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جلسه فوق‌العاده شورای امنیت درباره حمله اسرائیل به سفارت ایرانبه گزارش شبکه شرق، شورای امنیت سازمان ملل امروز «سه‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۴۰۳»، به درخواست روسیه، برای بررسی حمله جنگنده‌های اسرائیلی به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق تشکیل جلسه می‌دهد.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

شورای امنیت سازمان ملل تشکیل جلسه دادشورای امنیت سازمان ملل امشب (سه شنبه) در پی نامه ایران و درخواست روسیه درباره حمله هوایی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی ایران در دمشق جلسه تشکیل داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »